Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi a jó az utazásban? Ti nem...

Mi a jó az utazásban? Ti nem sajnáljátok elkölteni azt a pénzt? Tegyük fel még nincs lakásod, biztos egzisztenciád, de ha gyűjtesz, akkor el tudnál menni egy komolyabb nyaralásra.

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 13:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

A tárgyakat meg lehet fizetni, de az élményt nem.

Én pl most voltam "nyaralni", nagy hiba lett volna kihagynom. Pedig még a reptérnél vissza akartam fordulni.

Az élmény amit átéltem, senki nem veheti el tőlem.


Viszont ha nem érdekel az utazás és a lakás meg az egzisztenciát többre tartod, akkor ne menj el.


Az biztos, hogy én még jópárszor vissza fogok oda menni. :D

2018. febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben egy millió forint felett költök utazásra, van, hogy a dupláját, pedig nem vagyok bankigazgató. Ruhát alig veszek, a pénzemet gyakorlatilag vendéglátásban, könyvesboltokban meg légitársaságok oldalain költöm el.
2018. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 trebor93 válasza:

Élmény,hobbi.

Nemsajnálom főleg ha tartalmas és biztonságos!

2018. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

èrdekes dolgo, hogy mindenkinek más a lényeges.


Nekem már az sem érdekes, hogy lássak lássak lássak újat. Inkább, hogy egy nyaralás alatt néhány gyönyörü dolgot megéljek. A nyaralás után nem arra fogsz emlékezni amit láttál, hanem azt amit megéltél, és éreztél.


Nekem ezért fontos a jó hotel, ahol jól érzem magamat.

Vagy egy jó vacsora egy jó hangulatban. Vagy egy séta ahol boldogok vagyunk... Persze hozzá tartozik a látvány is, de inkább 2 órát sétálgatok egy gyönyörü tengerparton, mint menni menni menni állandóan és csak látni, de nem érezni.

2018. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindent elmondtak már szinte előttem egy dolgot tennék még hozzá.

A gyerekeimen látom legjobban, hogy már azt elfelejtik, hogy mit kaptak tavaly születésnapjukra, még a színházi élmény is elhalványul, de a sok évvel ezelőtti nyaralások emléke megmarad, beépül, formál. Utazáskor valahogy olyan élmények élnek, olyan tapasztalatokat szerzünk, látva más tájakat, életstílusokat ami pótolhatatlan.

Inkább utazok, mint gyűjtögetek tárgyi dolgokra, nagy lakásra szuper autóra.

2018. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Engem boldogság tölt el, ha új tájakat, embereket, kultúrákat látok, a luxusszálló nem költ bennem különösebb érzéseket. Sőt, inkább kínosan éreztem magam, amikor pl. Afrikában kiléptem az ötcsillagos szállodából, és 30 méterrel arrébb a földön alvó gyerekei mellett pár darab zöldséget áruló fiatal nőket, számunkra szinte elképzelhetetlen szegénységben élőket kerülgettem. Megvan már az egzisztenciám, de legcsóróbb időszakomban is utaztam, és egyetlen fillért sem sajnálok, amit erre költöttem. Pontosan úgy van, ahogy már írták: a gyerekeim is sokkal jobban emlékeznek az élményekre, mint a tárgyakra. Szoktunk menni itthon is wellness-szállóba, de mindig olyan helyre, ahol vannak látnivalók, a fürdés csak késő délutáni-esti program, napközben kirándulunk.
2018. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az a jó benne, hogy az emlékeket és amiket látsz egy út alkalmával azt soha senki nem veheti el. Számomra ez fontosabb mint egy autó vagy egy saját ház, de mindenki más.
2018. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!