Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti is sajnáljátok, akiknek...

Ti is sajnáljátok, akiknek nincs idejük edzeni?

Figyelt kérdés
Ti is sajnáljátok azokat az embereket,akiknek van egy álmuk,és motiváltak hozzá, de sajnos nem egy kitaposott ösvény van előttük. Ezért nincs erre idejük,hogy valaki akármilyen küzdősportban világbajnok legyen, vagy élsportoló, mert a munkája miatt nem engedheti meg magának. Mert annyira nincs ideje, vagy azonkívül rendkívül fáradt. Sajnálom ezeket az embereket. És hogy Magyarországon a küzdősportból nem lehet profitálni pl. MMA.

2018. jan. 28. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Albert Einstein egyszer azt mondta az időről


"mindenkinek megvan az ideje, csak nem jól osztja be"


Én is ezt az elvet fogadom el. Kifogás az, hogy "nincs időm rá"

Mi magunk osszuk be az időnket.

Attól, hogy valaki élsportoló vagy világbajnok legyen ahhoz nem elég a ráfordított idő. Ahhoz már kell egy hatalmas küzdelem, és nagy tehetség.

Vannak akiknek ez megadatott, van akiknek nem. De ha valaki hobbi szinten sportolni akar, és abban a maga határait el is akarja érni, az mindig fordít rá kelő időt.

Így én nem sajnálom azokat akik tévé előtt ülve, vagy gyakori előtt ülve sírnak, hogy nincs idejük sportolni.


Mondom ezt úgy, hogy 15 éven át, én is ezt mondogattam. Munka,család, és otthoni teendők mellett, én is midig nyafogtam, hogy nincs időm mozogni. Közben rájöttem, hogy napi 2-3 vagy több órákat töltök az internet előtt vagy a TV előtt. Nos változtattam. Tévénézés helyett elmentem mozogni. Ma már bőven van időm erre is.

2018. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem a nők ilyen helyzetben hátrányban vannak. Ha ott ugrál melletted 1-2 gyerek már nehéz beosztani az időt tornára! Én már csak tudom, két gyerkőcöt nevelek (2 és 4 évesek). Hiába lenne energiám, időm nincs, a két gyereknek addig mit mondok? Most csináljatok magatokkal valamit, mert anya tornázik? Nem értik meg.. Ez egy sablonos, bevált szöveg, hogy mindenkinek arra van ideje amire akarja... Persze, fiatal koromban meg gyerekek előtt nekem is tengernyi időm volt, még úgy is hogy dolgoztam!! De persze én is csak a kifogásokat keresem most nyilván.
2018. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

ma 10:29


3 gyerekem van. 5 éves fiam, és a 3 éves ikerlányok. Én még mellettük is megtudom oldani a napi konditermet. A gyerekeknek van apjuk is. Este az apjuk elvan velük másfél órát amíg én elmegyek a konditerembe. A lányok nagyon anyásak, de még ők is elvannak ha apu bolondozik velük.

Nem sablon szöveg, hogy mi osztjuk be az időnket. Csak megjegyzem: A fiam eleven nagyon, tele van energiával. Délelőtt amikor az ikrek alszanak, őt simán befogom otthoni tornára is. Nagyon elszántan csinálja.

Azt, hogy gyerek mellett nem lehet mozogni, na ez is egy kifogás.


Sok anyuka babakocsival mennek a parkba futni. Mindig van lehetőség.

első vagyok.

2018. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

"a két gyereknek addig mit mondok? Most csináljatok magatokkal valamit, mert anya tornázik?"


Pontosan. Foglalják el magukat, gondolom körbe vannak bástyázva egy tonna játékkal. Nem bántani akarlak, de ha nem tudsz egy rövid órára elszakadni a gyerekek mellől, mert folyamatosan rajtad csöngenek, akkor valamit nagyon elszúrtál. Minden embernek (nőnek, férfinak) joga van ahhoz, hogy legyen egy kis ideje, akár csak 1 óra a napi 24-ből, ami felett csak ő rendelkezik. Nem fog lelkileg sérülni a gyerek, ha arra az 1 órára keresnie kell magának elfoglaltságot.

Ha hagyod, hogy a gyerekek teljesen a fejedre nőjenek, akkor előbb-utóbb frusztrált, ingerlékeny és depressziós leszel, aminek ők is megisszák a levét.

2018. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!