Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldre költözés esetén...

Külföldre költözés esetén milyen papírokat kell elintézem? (Anglia)

Figyelt kérdés

Találtam több hasonló kérdést az oldalon, de már viszonylag réginek bizonyultak, tehát a biztonság kedvéért én is megkérdezem, nehogy véletlen változzon valami.


Néhány tanácsot is szeretnék kérni.


Tb: Jelentkezzek ki, vagy szimplán csak ne fizessem? Jelenleg havonta fizetem magamnak, és több pro-kontra érvet hallottam már erről. Melyik egyszerűbb? Ha nem magyar a lakcimem, akkor ugye nem hajtják be a "tartozást"?


Ügyintézés: Írjak meghatalmazást családtagnak, vagy manapság már el lehet intézni mindent ügyfélkapun keresztül?


Várjak, amíg kint minden biztos lesz (lesz hol laknunk, de fix munka még nincs), vagy intézzék el mindent indulás előtt?


Angliába milyen papírokat fognak tőlem kérni ahhoz, hogy minden el legyen intézve?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat❤



2018. okt. 29. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

TB: ha ugyis kikoltozol, akkor semmibe nem kerül kijelentkezned (max. utana visszajelentkezel), ugyanis ha ezt nem teszed meg, akkor lesz egy folyamatos adossagod. Ami behajthato. Schengenen kivul is, teljesen egyszeruen.

Meghatalmazast, ha most nem tudod epp mihez kene, akkor felesleges elore irni, pont azert mert akkor egyelore "tema" sincs, amirol irni lehetne. Ha kell, akkor majd irtok egyet.

2018. okt. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tb és az adó társaság fele kell mindenképpen kijelentkezned.

Tb-t eun belül csak egy országban fizethetsz elvileg. Gyakorlatilag magánba bárhol. Mo-n akkor tudsz kijelentkezni Tb-röl ha külflödön azt fizeted már. Pl Mo-n szeptemberben kijelentkezel, de angliában csak decemberben lesz tb-d akkor a kösztes összeget majd a Tb kérni fogja. ìgy érdemes kijelentkezned, ha már angliában van tb-d. De sokan paralel mindenhol fizetik... Èrtelmét nem látom igazán.

Ugyan így ha adót kezdesz fizetni akkor az adóhivatal felé jelezzed, mert akkor ha nincsen Mo-n adoköteles dolgog akkor nem kell adóbevallást csinálnod.


Ahogy értem angliában nincsen semmi munkád sem. ÈN a helyedben úgy indulnék el, hogy legyen annyi kezdö pénzed, hogy 2 oda vissza repjegyre minimum elég legyen. Kimész keresel munkát, és kb 3-4 hónap múlva mikor ott már biztos, akkor haza repülsz és elintézed a papírokat.


Meghatalmazást hiába írsz elöre, annak frissnek kell lennie.

2018. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
100%
A tb-t le kell mondani egy bizonyos E106 nevű papirral
2018. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz folyamatos adóssága ha nem mondja le a TB-t, amennyiben Angliaban köt egészségbiztosítást. A jelenleg hatályos torvenyek szerint ugyanis egy szemely csak egy államban lehet biztosított. Így max pár ezer forint büntetésre számíthat, mást nem hajtanak be rajta.

Ügyintézni nem tudom mit akarsz Magyarorszagon, külföldön a magyar nagykovetsegen mindent megoldanak neked.

2018. okt. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!