Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit vigyek egy romániai 4...

Mit vigyek egy romániai 4 napos osztálykirándulásra? És mekkora táska lenne elég a holmiknak? (Gurulós bőröndöt szeretnék idén venni erre a kirándulásra, mert kényelmesebb lenne)

Figyelt kérdés

Ilyen hosszú kirándulásra még nem mentem, inkább talán az lenne a megfelelő kérdés, hogy miből mennyit vigyek, hogy ne legyek túlpakolva, de azért ne feletsek otthon semmit :)

Abban se vagyok egészen biztos, hogy a 14-15 órás buszútra mi a fenét pakoljak amivel elüthetem az időt, úgyhogy ha tudtok erre is írjatok egy két tippet.

+ esetleg, érdemes-e ott venni valamit, mennyire drágák ott a dolgok?


Köszi a válaszokat :D


2019. febr. 28. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit naponta cserélsz ruhaneműt, abból minden napra egyet plusz egy tartalék. Amit nem szoktál naponta, abból elég két darab. Power bank meg mobil legyen nálad. Ha szeretsz olvasni egy könyv. Vagy zene. Válts annyi pénzt, hogy kényelmesen el tudj lenni odakint. Gondolj egy összeget és mellé tartalékba legyen húsz rongy. Odakint nagyjából ugyanannyi minden mint itthon. Van ami olcsóbb van ami drágább. Természetesen tisztálkodó szereket, törülközőt ne felejtsd otthon.
2019. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pár ruha, 2db 600 oldalas regény meg egy kis Spotify nagyjából elég. 4 nap semmi, gurulós bőröndöt cipelni felesleges, ennyi időre én egy 40x30x25-ös oldaltáskát szoktam vinni max.
2019. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha bőröndöt akarsz, bőven elég egy kisebb, konkrétan az ún. “cabin bag”, (ami a légitársaságoknál szokott ingyenes lenni) ebbe teljesen jól be lehet férni 4 napra. Támogatom is amúgy a bőröndöt, mivel a sporttáskában sanszos, hogy egy darab ruhád nem lesz, ami nem gyűrött és azért ez elég zavaró tud lenni.

Tegyél be fehérneműt és felsőt minden napra és +egy (esetleg 2, ha “ruházkodósabb” vagy) pulcsit és nadrágot azon felül, amiben majd mész. Én mindig szoktam vinni magammal egy pár tartalék cipőt is a biztonság kedvéért. PAPUCS, PIZSAMA! Én mindig ezeket felejtem otthon :D

Tisztálkodószerek: tusfürdő, sampon (ajánlom az 1-2 decis utazós kiszerelésűeket, DM-ben, Rossmannban tuti kapsz), fogkefe, fogkrém, betétek/tampon, ha kell, fésű, sminkcuccok, ha használsz, bár utóbbiból nem ajánlom, hogy a fél öltözőasztalt elvidd, mert nem nagyon lesz időd valószínűleg a piperézkedésre.

Törölköző, ágynemű kell vagy adnak?

A buszútra érdemes szendvicseket (nem fokhagymás, légy tekintettel a többiekre) és nasikat, péksütiket csomagolni, komoly kaját nem igazán, mert kifolyhat stb. Esetleg még a tészta belefér, de amire tényleg figyelj, hogy ne legyen erős szaga, ne büdösítsd be vele a buszt. Innivalónak ásványvizet ajánlok, a kóla, tea, narancslé, üdítők vízhajtóak lehetnek és a szomjúságot is fokozzák.

Szórakozásra meg vigyél könyvet/ebookot vagy tölts le otthon előre pár filmet és persze a zenehallgatás is ott van. Power bank legyen nálad!

Hamar elmegy az idő és aludni is fogsz valószínűleg.

Jó utat :)

2019. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyit érdemes tudni, hogy Erdélyben (Hargota, Háromszék..) általában jópár fokkal hidegebb van mint itthon. Szóval pulcsibol melegebbet is vigyél. Én buszon szeretek nézelődni, így csak zenet szoktam hallgatni. Viszont ha busszal megyek, egy kispárnat mindig viszek. Nem, nem 5 eves vagyok, csak szeretek kényelmesrn utazni.
2019. márc. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 napra egy egyszeru hatizsak boven megteszi. Buszra egy jo konyv vagy telo + kulso akksi. Egyebkent Sopronbol Tulcea-ra mentek, hogy 15 ora az ut?
2019. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pécsről indulunk, Nagyváradra. Különben azért vinnék bőröndöt, mivel abban elfér a sok nasi(igen nagyon beles vagyok hehe)meg a sok hülyeség hogy nem bírnám el úgyhogy ezért nem jöhet szóba a hátizsák, és társai :D
2019. márc. 3. 22:50
 7/7 anonim válasza:
Sok dolgot olcsóbban kapsz ott meg pl az édességek, chipsek, üdítők.
2019. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!