Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha lenne lehetőségetek Ameriká...

Ha lenne lehetőségetek Amerikába költözni, akkor milyen munka után néznétek? Mit gondoltok mennyi idő lenne mire munkába tudtok állni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nincs jogsitok sem szakmátok, viszont kiválóan beszéltek angolul.
2022. máj. 8. 12:20
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
73%

Aha.. ott elnek a szülők regóta, de te nem őket kérdezed, hanem ismeretlen gyk- olvasókat...


Nagyon hihető... 😂😂😂

2022. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
73%
Majdnem Amerikaban él? Az hol van? 😁😁😁
2022. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

#22 A majdnem Amerikaban el, az azt jelenti, hogy a Texas-Mexikoi hataron a sivatagban lesi, hogy mikor nem jar arra a lovoldozos brigad. Es azert 10 eve el ott, mert azota nincs perc, amikor ne pasztaznanak az ejjel is lato kameraikkal.


Kerdezo, a $240 ket napi munkaert nem eri el a minimumbert, mint kertesz (nem 8 oras munkajuk van!). Vagyis egy nagy kalap kaki. Napi 120-bol nem tudsz megelni, csak akkor, ha nem fizetsz adot, egeszsegbiztositast, az egydollaros menut kered a mekiben, 38 emberrel kozosen berelsz egy garazst aludni, es a playgrund ivokutjanal furdesz (amig el nem visznek szemeremsertesert). Nnna, akkor eleg a penzed.

Amugy a kerteszek nem szoktak leegni, mert van vedelmuk (pl a ket haz kozotti autokozlekedeskor). A foldeken dolgozo eper-zoldborso-paprika-stb.-szedok egnek le, mert nekik nincs arnyekuk, egesz nap ott hajolgatnak a tuzo napon. De ok nem kerteszek. A kerteszek azok, akik elmennek naponta 3-4-5 ugyfel hazahoz, es gondozzak a fuvet, a viragokat, stb. A foldeken dolgozo csoro emberek nem kerteszek, es leginkabb nem kapnak napi 120-at kezbe. A felenek is orulnek. Ok osszedobjak a penzt egy egy kocsitulajdonosnak, es az fuvarozza oket kora reggel es napnyugta utan. Vagy siman ott alszanak a foldek melletti kalyibakban.

Elvinnelek egyszer egy ilyen helyre, es megneznem, hanyszor bogned el magad annak lattan, hogy szerencsetlenek milyen embertelen korulmenyek kozott dolgoznak a 40+ fokos tuzo napon. Es vagy nincs munkavallalasijuk, vagy van a szezonalis, ami csak 3 honapra szol.

Es megmutatnam a HomeDepot mellett acsorgokat, akik varjak, hogy napi 50-60 dollarert elvigye valaki oket epret szedni, vagy epitkezesen dolgozni.

Nagyon sajnalom, hogy ennyire jolertesultnek hiszed magad, de a legalapvetobb dolgokkal sem vagy tisztaban. Peldaul, hogy kocsi nelkul csak NY-ban tudsz elni. Itt az van kozel, ahova autoval el tudsz jutni 30 perc alatt. Es a sarki kiskozert kb 3 km-re van. Es ha korbe akarod setalni az utcasaroktol az utcasarokig a tombot, akkor konnyen lehet, hogy 3 km-re van a kovetkezo sarok. Es a varosi busz utvonala 28 km hosszu, es 2,5 ora alatt teszi meg a megallok miatt, es egyebkent is csak orankent jar.

Hooooppppaaaa... a 10 eve itt elo szulok mindezt nem tudjak, aha.

2022. máj. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Milyen majdnem miről beszélsz?

Adjam meg esetleg a telefonszámát, hogy felhívd és elhidd? Nekem nem érdekem senkit hülyeséggel etetni.

Sajnálattal közlöm, hogy az apja évtizedek óta 1 szakmában van és azt űzi és nem próbált ki mást.

2022. máj. 19. 22:20
 25/46 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy majdnem? Miről beszéltek? Egészen pontosan Floridában van/él!
2022. máj. 19. 22:21
 26/46 A kérdező kommentje:

Nem értem.

Komolyan azt hiszitek, hogy ha esetleg lenne esélyetek kijutni egyből a top 5 munka közül tudtok választani?

Nyugidjatok meg talált másik munkát és aki akar dolgozni az fog is!! = jó pénz!

2022. máj. 19. 22:22
 27/46 A kérdező kommentje:

23 nem olvasom végig, sajnálom. Tömény hülyeség!

Próbáltad valaha? Képzeld el Floridában az árnyékban is simán le lehet égni!

Mi az, hogy nem 8 óra munkájuk van? Komolyan gondolkozom, azon, hogy ennyire analfabéta vagy, hogy nem tudsz olvasni?

Ha azt mondom 8 órát ment annyit ment és kész! Mert ezek a kertészek annyit dolgoznak. Nem tudom mi ebben anniyra lehetetlen számodra!

Egyáltalán nem értem mit akarsz amikor ELMONDTAM, hogy tesztelve lett... Nem értem mi nem érthető és mit magyarázol..De főleg nem értem, hogy mit személyeskedsz te félkegyelmű.

2022. máj. 19. 22:27
 28/46 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen baromi jol tudsz mindent, miért írtal ki kérdést ide?
2022. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
73%

#24: hogyhogy milyen majdnem??? Hát TE ÍRTAD!!!


20/29 A kérdező kommentje:

15 mi olyan hihetetlen ebben, ha egyszer valamelyik szülő 10 éve majdnem Amerikában él?

------------------


A soproniak szokták mondani, hogy majdnem Ausztriában élnek...


Hol van az, ha valaki majdnem Amerikában él???


:)))



De továbbra is teljesen érthetetlen, hogy ismeretlen magyarokat kérdezel olyan dolgokról, amit az állítólag 10 éve "majdnem" ott élő szüleidtől kellene....

2022. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy közel 10 éve ott él 🤦‍♀️
2022. máj. 20. 11:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!