Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyenek valójában az amerikaiak?

Milyenek valójában az amerikaiak?

Figyelt kérdés
Nyilván nem olyanok mint amit a TV-ben mutatnak. Vagy minden 15-17 éves autóval jár suliba, minden nőnek és férfinak tökéletes teste van, a tömegközlekedést senki sem használja és a legtöbben Kanadát sem tudnák megmutatni a térképen??
2010. okt. 3. 11:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
85%
Erre és is kiváncsi vagyok
2010. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában az a különleges, hogy nem lehet általánosítani az emberekre. Mert ott a legkülönfélébbek az egyes emberek, és nincs olyan akár akaratlan "birkaszellemű" dolog ami egy ideológia vagy gondolkodásmód felé terelné őket.


Gyakorlatilag az amerikaiakról ugyanaz mondható el, mint az egész emberiségről együttvéve, csak itt az egész bolygó helyett egy jóval kisebb területre sűrítve.

2010. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
szal akkor egy kaliforniai ember teljesen más mint egy Massachussets-i? (remélem jól írtam)
2010. okt. 3. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Az amcsiknál mindenki autóval jár, mert tömegközlekedés szinte nincs, kivéve a nagyvárosokat. Mivel azonban a nagy többség külvérosban lakik, nem képes autó nélkül boldogulni, ígyegy család akár két-három autót is fenntart.

Az embereknek korántsincs tökéletes teste, az amcsik 90%-a elhízott. Azt a 10%-ot, akik nem, a tévében mutogatják, hogy a látszatot megőrizzék, de nézz csak meg egy dokumentumfilmet.Hájpacnikat fogsz látni mindenhol.

A tömegközlekedést azért nem használják, mert nincs. Vonat szinte sehol, nagyobb távolságokat repülővel tesznek meg (ami ugye elvileg tömegközlekedés). Távolsági busszal utazni Amerikában kínszenvedés.

Kanadát és Mexikót még pont meg tudják mutatni a térképen, meg esetleg azt az országot, ahonnan sz őseik jöttek, de kb. ennyi. Európát egyetlen nagy országnak tartják, a világ többi része pedig abszolúte ismeretlen számukra. Mondjuk nem véletlen, hogy csak az amcsik 10%-ának van útlevele. Egyszerűen nem vágynak külföldre, mert nem érdekli őket.

2010. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2010. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én látogatóban voltam 1 hónapig New Yorkban..hatalmas,zsúfolt város..Mivel ott van tömeg közlekedés így elég sokan járnak avval is..Volt alkalmam a metrót is kipróbálni..Rémálmaim voltak utána..Komolyan azt hittem ott halok meg,mert annyira rohannak,hogy szinte vártam mikor löknek a sínek közé.. De ettől függetlenül még így sokan kocsival járnak,és tényleg állandó dugó van..Az emberek nagy meglepetésemre messze nem olyan szépek,vékonyak ahogy hittem..Alig láttam aránylag jó alakú nőt vagy jó testű,jóképű férfit..Mindegyik el van hízva,nők is férfiak és gyerekek is..Ha nem látom nem hiszem el,de néha a kutyák/macskák is kövérek:9 sőt láttam olyat,hogy úgy sétáltatta valaki a kutyáját,hogy a kocsiban ülve lassan vezetett,hogy a kutya tudjon mellette szaladni...Voltam vendégségben egy amerikai házaspárnál..Amikor megláttam a konyhájukat teljesen kiakadtam a sok automata dolgok miatt.Álom konyha a javából.A feleség büszke is volt rá,bár elmondása szerint csak a mikrót tudja kezelni,mert a többit soha nem használta.Ugyanis szinte csakis készételeket,mirelit dolgokat esznek..Arra hivatkoznak,hogy szinte mindig 14-16 órákat dolgoznak,és mire este hazaérnek már nincs energiájuk főzni..Hétvégén meg étterembe járnak...

Pár éve már én is Angliában élek,és itt sem különb a helyzet.Itt is nagyon sokan kövérek,és itt is a sok mű kaja van..Sajnos amióta itt lakom bizony én is híztam..Itt kint,és Amerikában is teljesen természetes a kövérség,így az ember észre sem veszi,hogy lassan közéjük tartozik..

2010. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
88%

És egyébként tényleg gondok vannak a bandákkal pl: feketékkel/mexikóiakkal stb.?


Illetve durvák a szegény negyedek?

2010. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
A fekákkal egyre kevesebb a gond, ők kb. képesek beilleszkedni. A frissen bevándorolt spanyol ajkúakkal viszont olyan alapvető problémák vannak, mint hogy nem beszélnek angolul, nem dolgoznak, és mégis elvárják, hogy amerikaiként kezeljék őket.
2010. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai nagyvárosok nagyrészében szinte nincs tömegközlekedés!New Yorkban viszont a legtöbb ember tömegközlekedik mivel ott nagyon zsúfoltak az utak és ott pont ,hogy autóval nehéz közlekedni.

Az pedig ,hogy az amerikaiak mind elhízottak és buták nem igaz.Tény ,hogy sokan gyorséttermekben esznek de ott sok park van az emberek gyakran futnak stb....Inkább a nagyonkövérekből van ott több de olyan átmenet ott eléggé ritka.Valaki vagy nagyon egézségesen él vagy nagyon kövér.

Persze vannak kivételek de szerintem általánosságban ez mondható el.

2010. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit eltalaltal, hogy mindenki autoval jar, mert muszaj. Mashogy sehova sem tudnal eljutni, mert a tomegkozlekedes csak a nagyobb varosok belvarosaiban jo. Ugy kepzeld el, hogy buszmegallok sincsenek a legtobb helyen. Tomegkozlekedes=0, gyalogolni es biciklizni a legtobb esetben nem lehet, mert autopalyan kell menni, mert minden messze van. Ebbol kovetkezik, hogy sok amerikai csaladnak 3, nem ritkan 4 kocsija van, de mar lattam egy csaladra 6 garazsos hazat is par alkalommal.


Az amerikai ember meg olyan, hogy ahany ember, annyi fele...ahogy irtak, nagyon mas egy nagyvarosi amerikai vagy egy keleti parti, egy kansasi vagy egy chicagoi. Pl. a legtobb kaliforniai azt mondja eloszor, hogy o kaliforniai, nem azt, hogy amerikai. Vagyis vannak olyan allamok, ahol nagyon eros identitastudatuk van az embereknek azon felul, hogy amerikaiak,mert maga az allam is akkora, mint mashol egy egesz orszag. Ilyen pl. Texas is, ami szinte egy kulon "kis" orszag a texasiak szemeben. Mivel hatalmas orszagrol van szo, joval nagyobbak a kulonbsegek, mint egy budapesti es egy videki kozott. Bar azt hozzatennem, hogyha belegondolsz, meg a picike Magyarorszagon is eleg nagy a kulonbseg pl. egy debreceni es egy gyori atlagember mentalitasa, meggyozodese, vallasa, oltozkodese stb. kozott. Meg a dialektusuk is mas, pedig Magyarorszag milyen pici az USA-hoz kepest. Ebbol kovetkezik, hogy az USA-ban meg joval inkabb tapasztalhatoak ezek a kulonbsegek. Pl. a mai napig az Eszak-Del ellentet meg van valamilyen szinten. Mashogy beszelnek az emberek, mas a mentalitasuk. A Midwest is mas meg a nyugati part is. Liberalizmus vs konzervativizmus kerdese is felmerul. Ide vegtelen sok dolgot lehetne irni. Erdekes, hogy mennyi sztereotipia van, kozben meg minden ember annyira mas...

2010. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!