Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az amerikaiak tényleg munkaőrü...

Az amerikaiak tényleg munkaőrültek?

Figyelt kérdés
Úgy értem , hogy nagyon sok helyen olvasom h igaz , h az USA-ban nagyon jól keres mindenki viszont éjjel-nappal dolgoznak még karácsonykor is , szabadság szinte nemis létezik , betegállomány sem etc. Ha tényleg így van , mi értelme van ennek az életnek , h nem is élvezik az életet csak dolgoznak... ?
2010. máj. 13. 20:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Nem munkaőrültek,csajk pénzőrültek. Azért kell olyan sokat dolgozni,hogy minél több legyen nekik,mit a szomszédnak.
2010. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
nem értem h ez mért jó...
2010. máj. 13. 20:53
 3/28 anonim ***** válasza:
53%

Semmivel nem dolgoznak többet mint mi, sőt... Sokkal kényelmesebbek, mint mi.


Nem azért keresnek többet, mint mi, mert többet dolgoznak, mint mi...

2010. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Én se értem miért jó :S
2010. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Külföldön keveset dolgoznak több pénzért,

Magyarországon többet dolgoznak kevesebb pénzért.

2010. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
2010. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
A japánok az igazi munkaőrültek
2010. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is folyamatosan dolgozom, akár még hétvégén is vagy ünnepnapokon ha ahhoz van kedvem, én szeretek dolgozni, szeretem ha eredménye van, szeretem ha van pénzem, és csinálok is valamit nem pedig csak úgy vagyok és kesergek hogy nincs mit csinálnom/nincs pénzem. szerintem ez teljesen rendben van, nem értem azokat akik egész nap csak lógnak és nem csinálnak semmit. Gondolom a legtöbb amerikainak is hasonló indokai lehetnek...
2010. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam (kint dolgozott ismerőstől), hogy alig van szabadságuk (tizenvalahány nap évente), és ünnepnap sincs túl sok, főleg ha valaki magáncégnél dolgozik. Ráadásul a karácsony is csak egy napos, meg húsvét is.

Akkor mikor pihennek a hétvégéket leszámítva?

2010. máj. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

En nem tudom, hogy mirol beszelnek az elottem szolok...nem azt latom magam korul, hogy csak a penzert dolgoznanak.


Es igenis tobbet dolgoznak. Becsuletbol, kotelessegtudatbol. Eleve nem akkor vesznek ki szabadsagot, amikor kedvuk van. Talan meg akkor sem engedik, ha muszaj lenne. Sokan a legnagyobb betegen is mennek dolgozni. Unnepek alig vannak, amikor nem kell dolgozni. Bizonyos szakmaknal nem szamit, hogy milyen nap, menni kell. Vannak, akik a hetveget is vegigdolgozzak.


IGENIS sokkal tobbet dolgoznak es fontos nekik, hogy szeressek a munkajukat. Az valoban igaz, hogy Ny-Europa legtobb allamaban kevesebbet kell dolgozni, de az USA-ban rengeteget es a legtobb ember szivesen teszi, nagyon jo a munkamoraljuk. Megelnek, mert megfizetik, de ezert csereben rengeteg plusz idot aldoz itt a legtobb ember a munkara. Amit persze Mo-n nem...tudjatok, hogy hol van 2-3 orakor vege a munkanak penteken...Europaban.

2010. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!