Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Más is volt így külföldre...

Más is volt így külföldre költözéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom az USA-ba, nem részletezném miért, mert órákig tudnék írni róla.

Nem is lenne lehetetlen kijutni, akár H-1B vízumot is kapnék szerintem. Viszont annyi mindent értem már el itthon, hogy nagyon nehéz itt hagyni ezeket. Saját lakás, saját kocsi, közel a harminchoz eljutottam oda, hogy kiismerem magam a hazai pénzügyi rendszerben, van helyismeretem, stb stb. Ha kiutaznék, akkor mindent a nulláról kellene kezdeni, mintha visszacsöppennék a 18 éves koromba.


Volt más is hasonló helyzetben? Sikerült felülkerekedni rajta?


2023. febr. 6. 13:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%

Ugyan ha nem is költöztem ki, de sokszor jártam külföldön, és nekem az a tapasztalatom, hogy nem csöppen vissza az ember 18 éves korába.


Az érettség/tapasztalatság nem olyan dolog, hogy egy helyre/egy módszerre (pl. hazai pénzügyi rendszer) fixálódik és azt tudod, hanem egy általános készség.


Ez olyan, mint amikor valaki nyelveket beszél vagy egy hangszeren játszik. Ha már egyben kitapasztaltad magad és magabiztosan beszéled/játszod, az az "előképzettség", amit azáltal a nyelv/hangszer által szereztél, előny lesz a következő elsajátításakor. Gondolj bele, persze elhiszem, hogy pl. a pénzügyi rendszer más odakint (a nyelvi és a zenei részt tapasztalatból írtam, sajnos pénzügyekben nulla vagyok :D), de azért az alapvető ismeretek/fogalmak birtokában nem fogsz vakon járkálni. Helyismeretről nem is beszélve, pár hét és otthonosan fogsz mozogni, addig meg ott az új varázsa.

Saját lakás-saját kocsi, az a pénz nem vész el, már azzal is többet birtokolsz, mint egy 18 éves.


Sok szerencsét, bármibe is kezdesz :) Habár előtte egy utazást mindenképp ajánlanék, ha még nem jártál kint - vagy meggondolod magad tőle, vagy pedig méginkább motivált leszel, és a most fejedben keringő 100 kérdésből marad 10, kevésbé félelemalapú kérdés :)

2023. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a lakás, kocsi nem mérvadó.

Inkább az emberi kapcsolatok, akár magánéletben, akár munkában.

Ott nem lesz egy ilyen "háló", akikhez fordulhatsz. Ott nem lesz olyan, hogy ügyintézés vagy munka kapcsán összetalálkozol egy régi ismerőssel, volt osztálytárssal. Ott totál egyedül leszel, idegenként. Én úgy látom, hogy ezt egyedül senki sem viseli jól. Inkább azoknak megy, akik családként mennek ki. Vagy akinek itthon sincs senkije, semmije.

2023. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg ha jó életed van Mo-on, akkor ne add fel! Amerika jó, értem a kiváncsiságod, de már nem olyan jó ország mint régen volt. Ha anyagilag megteheted, akkor inkább csak turistának járj ki.
2023. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1: Azért ezt nem mondanám. Vegyük pl az adózást. Fogalmam sincs semmiről: mennyit kell fizetnem, levonják-e az adóelőleget, intézi-e a munkáltató, van-e automatikus bevallás/nekem kell csinálni, stb. Milyen jogok illetnek meg munkavállalóként, miben különböznek a közlekedési szabályok.. estig tudnám sorolni. Mintha újrakezdeném az életet. :D


#3: Nem a pénz miatt mennék ki

2023. febr. 6. 15:32
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Jah én is mennék eléjbe megkapnám a celeb visát csak hát sorvezetőnek neveztek ki a kisbüdösi ládagyárban és nem adnám fel amit eddig elértem.
2023. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán voltál már valaha az USA-ba, vagy csak láttál pár filmet??!
2023. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"H-1B vízumot is kapnék szerintem"


Hát persze.

2023. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: Azért programozóként nem olyan nehéz az élet.. főleg ha az ember egy olyan multinál van, amelyiknek van amerikai irodája.
2023. febr. 6. 19:58
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

8

Jah akkor gondolom a munkahelyed felvilágosított, hogy kint nem fogadják el magyar diplomát, a cégnek meg bizonyítani kell, hogy neked olyan végzettséged van, amit kint nem találnak. Persze ha csak fejben mész ki képzeletbeli vízumot biztos intéz a képzeletbeli munkahelyed.

2023. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ja, biztos azért keresnek meg hetente legalább egyszer egy olyan szöveggel linkedin-en, hogy "...open to relocate from Budapest to North America".

Még sshot-ot is küldenék, ha nem lennél a tipikus "ez úgyis photoshop"-ember.


Mondd csak, mi értelme lenne annak, hogy ne mondjak igazat? Miért akarnék egy tanács kéréssel kapcsolatban hazudni vadidegeneknek? Aki nincs benne, annak annak tényleg hihetetlen lehet mi megy az IT-szférában. Konkrétan egy valamire való fejlesztő linkedin fiókjára naponta jön legalább egy ajánlat, és annyira kellesz nekik, hogy nem restek egymás után akár 5x is írni neked.

2023. febr. 6. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!