Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan bírjam ki a 12 órás...

Hogyan bírjam ki a 12 órás repülőutat?

Figyelt kérdés

Holnap utazunk LA-be és az út több mint 12 óra. NewYork-ba, Miamiba, stb. többször voltam már, de több átszállással. Van valakinek tapasztalata ilyen hosszú repülőúttal kapcsolatban? Mit lehet csinálni?

Illetve olvastam, hogy ajánlanak kompressziós zoknit. Ez tényleg szükséges? Volt aki enélkül utazott? A trombózis veszély valós? Ha valakinek az lesz vagy simán rosszul lesz, akkor mit csinálnak?!? Most elég sok ilyen hír van, lassan rettegek, szóval köszönöm ha valaki tud valami megnyugtatót írni! Köszönöm!



2023. jún. 15. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
En szoktam menni 11-13 oras utakra, csak annyit csinalok hogy kilazitom a cipom es egyszer elmegyek pisilni. Soha nem vopt gondunk. Engem inkabb az unalom ol meg ilyen hosszu uton. Amugy a trombozis veszely valos de ehhez az egeszegtelen elet es vagy hajlam is kell, ha felsz maszkalj tobbszor. Amugy nem lesz semmi bajod.
2023. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, én például 60, de soha nem volt rajtam kompressziós zokni repüleskor, pedig sokat repülök, múlt hónapban összesen több mint 25 ezer kilómétert. Mondják, hogy van trombózis veszély de szerintem éketkortól és egyéni adottságoktól függ, amit viszont az orvosoddal érdemes átbeszélni. Ebben az esetben persze már elkéstél, de majd állj föl az ülésből időnként és sétálj a folyosón, szokták ezt csinálni, főleg idősebbek.

A feleségemnek van kompressziós zoknija és néha föl is veszi, de azt mondja nem érzi hogy jelentős hatása lenne. Szerinte nem szorít eléggé. Az időnkénti járkálás többez segít. Ha van zoknid, persze vedd föl, mert ártani nem árt.

A 12 óra mondjuk egy 7-8 órásúthoz képest nagyobb terhelés, de az első 2-3 óra úgyis eltelik a felszállással, az első étkezés, italok felszolgálásával, aztán a gönygyöleg összegyűjtésével, majd a tömegek megindulnak a wc-k felé. Aztán lecsendesülnek az emberek és lecsökkentik a fényeket az utastérben. Én ilyenkor betakarózom és megpróbálok módosult tudatállapotba kerülni, félig éberen szunyálni. Lehetne filmeket nézni, de nekem sokkal fontosabb, hogy érkezeskor legyen bennem némi élet, minthogy a gépen jól érezzem magam. Azért a 9.,10. óra körül már nyilvánvalóvá válik a turista osztály üléseinek katasztrofálisan (valszeg direkt) elcseszett tervezése és ilyenkor már elég nyűgös az ember. Pláne ha mellette egy folyamatosan tüsszögő, orrát fújó ember ül, mögötte meg egy család kisgyermekkel aki végig üvölti az egész utat.

Na ilyenkor már érdemes fölkelni és sétálni egy kicsit.

Alapvetően én nagyon unom már magát a repülést, nem sok örömet találok benne, ezért úgy vagyok vele, hogy nem élvezni akarom, hanem túlélni. Minden perc amit nem éberen töltök el aranyat ér!

2023. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Updateolj premium economyre becsekkoláskor és kérj folyosó melletti helyet.
2023. jún. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írj majd végül miylen volt. :)
2023. jún. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
#3 az nem update, hanem upgrade 🤦‍♀️
2023. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
A kompressziós harisnya ajánlott. Nem egy olyan dolog, hogy ha nem viseled , meghalsz, de az is tény, hogy csökkenti a trombózis kialakulásának esélyét. Az utasok többsége nyilván e harisnya nélkül utazik és semmi baja nem lesz, csak mondjuk ha nálad bármi miatt mégis kialakul , akkor az óriási baj.
2023. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképpen érdemes elolvasnod, mert szakemberek írták:

[link]

2023. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

felszalltok, eszel, alszol, olvasol, filmet nezel, beszelgetsz esetleg az utitarsaddal.

par orankent allj fel, setalj egy kicsit a sorok kozott

2023. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem használtunk kompresszios zoknit hosszu utnál, szerintem felesleges ha egyébként egészséges vagy. Lehet olvasgatni, filmet nézni, sétálgatni, aludni, beszélgetni. A 14 éves lányom egyszer rosszul lett, valoszinuleg az elotte megevett pizzátol, a légiutaskíséro hozott tobb zacskot, meleg vizes palackot a hasára és tobbszor odajott, hogy minden rendben van-e.
2023. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Filmet vagy sorozatot nézek, zenét hallgatok és alszok. Ja, meg néha megetetnek és ennyi.
2023. júl. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!