Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 2millio elegendo 3fore newyork...

2millio elegendo 3fore newyork-ra?

Figyelt kérdés

Jovore tervezunk kimenni 1hetre newyork-ba.

Repjegy 450-500korul.

Szallas is hasinlo 500korul.

1misi kajara es egyeb belepokre eleg lehet? 1hetre 2felnott,1gyerek 9eves


2023. jún. 19. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Jo lesz nektek a newyorker is. De aztan csak ugyesen, van par kamera.
2023. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem ertem az ilyen kerdeseket. A repulojegyet es a szallast mar megnezted online. Az ettermi arakat is megnezheted es a belepoket is online.
2023. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szűkösen és biztos, hogy vágni kell a költségeken. Nézzétek meg, hogy mi az amit mindenképpen kötelezően meg akartok nézni. Utána írjátok össze mi az amiből engednétek, de jó lenne ha látnátok. Ezeknek a belépőköltségeit add össze. A maradék jutna az ellátásra. Viszont NYC rettenetesen drága, meki sincs 4500 ft alatt, az éttermek ha mondjuk a gyereknek fél árat számolunk akkor sincs 40.000 alatt. Na meg nem mindegy hol vagytok, melyik városrészen vagytok. Queens keleti oldalán sokkan olcsóbb, mint Manhattanben bárhol, de ezt gondolom magatoktól is tudjátok. Ha nagyon spórolni kell akkor érdemes a kaján és kicsit távolabb menni a városmagtól.
2023. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ, hogy mit szeretnétek. Mi egy szuper AirBNB-ben voltunk, nem belvárosban, metrózni kellett, de imádtam a környéket és a lakást is. (Hatalmas volt nagyon olcsón, szerencsénk volt, 10 éjszaka 260.000 ezerért). A közlekedés metro carddal egyáltalán nem vészesen drága. Mivel mindennel felszerelt lakásban laktunk, sokszor főztem este, vagy vettem melegítős készkajákat a közeli boltban, így a kaján rengeteget spóroltunk. Ami a programokat illeti: a tipikus turistahelyek horror áron vannak, de azok eleve nem érdekeltek, meg én már voltam korábban NY-ban, a nagy része megvolt. Inkább kevésbé frekventált helyekre mentünk és így nem volt drága a programozás sem. Illetve érdemes figyelni a kedvezményeket, sok helyen vannak akciós napok. Vehettem volna NY cardot is (többféle is van), amiben sokféle program van benne, ha eléggé bezsúfolod, akkor megéri, de ezt nem akartam. A lényeg, hogy mi nem akartunk úgy menni, mint turisták, inkább helyiként éltünk abban a 10 napban és így nagyon nagy élmény volt, sokkal nagyobb, mint amikor klasszikus turistaprogramként tekintettem rá. (Tipp: ha gyerekkel mentek, a bronxi állatertet ne hagyjátok ki, de előre vegyétek meg a szerdai jegyet, mert akkor jóval olcsóbb és minden plusz belépős programot fedez.) A lényeg, hogy elég 2 milla, én jóval kevesebből is ki tudnám (tudtam) hozni, de lehet, mások az igényeink. :)
2023. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Illetve az gond,hogy nem tudunk angolul? :D
2023. jún. 19. 16:09
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A lovari is elég lesz.
2023. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

"nem akartunk úgy menni, mint turisták, inkább helyiként éltünk abban a 10 napban"


ez mit jelent? reggel 8-4ig dolgoztatok, azutan egy orat ultetek a dugoban vacsorat foztetek, megneztetek a hiradot es aludtatok?

2023. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
7: Bármilyen furcsa, a new yorkiaknak is van szabadidejük, amit képesek értelmesen eltölteni. Korábban 4 amerikai családnál laktam, több államban és egyik sem úgy élt, ahogy itt felvázoltad.
2023. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

5: Igen, gond. Már a reptéren az immigration-nél feltesznek egy csomó kérdést, vagyis már ahhoz kell az angol, hogy bejuss az országba. Valahogy mondjuk be lehet, mert régen, amikor még kellett vízum, a nagykövetségen tömegek álltak abban a sorban, ahol magyarul beszélő ügyintéző volt, angolul meg pár perc alatt lehetett végezni.

Az amerikaiak ugyan nagyon segítőkészek, de ehhez azért kell, hogy tudj beszélni velük. Mondjuk spanyollal még el lehet boldogulni, ha azt beszélitek. De angol nélkül igencsak bajos. Ez esetben javaslom, hogy utazási irodával menjetek, ahol kaptok asszisztenciát is.

2023. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
9 éves kisgyerekkel inkább mennék Floridába, hogy ő is élvezze. Amúgy ha ügyes az ember, akkor ennyiből 2 hetet is ki lehet hozni Orlandóban ill. Miamiban.
2023. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!