Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba belépésnél a reptéren...

USA-ba belépésnél a reptéren milyen dolgokat kérhetnek?

Figyelt kérdés
ESTA-val lenne kiutazva. Olvastam itt az oldalon, hogy kérhetik, hogy mutasson fel az ember egy bizonyos mennyiségű készpénzt, vagy bankszámlakivonatot, ez mekkora összegnek kell hogy legyen? Valamint milyen további dolgokat szoktak még kérni?
2023. nov. 24. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a szállásfoglalást. Ezen kívül kérdezhetnek bármit. Leginkább azt szokták, hogy jártál-e már az USA-ban, van-e ott rokonod, mi az utazásod célja, mennyi ideig maradsz. Ha meg szimpi vagy, akkor bármiről beszélgetnek, legutóbb a lányommal a magyar nyelv nehézségeiről csevegett az officer. 😀 Anyagi fedezetet tőlem még sose kértek, pedig már voltam párszor.
2023. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokszor megkérdik mennyi pénz van nálad. Tőlem csak ritkán kérdezték, de olyan repülőtereken ahol hallod a sorban előtted lévővel folytatott beszélgetést, már többször fültanúja voltam ilyen kérdésnek, mint pl. legutóbb most júniusban Detroitban.

Általában olyanoknál fordul elő a kérdés, akiknél valami nem kóser a szállásfoglalással, nem tudja egyértelműen megmondani meddig kíván maradni, ismerősnél fog lakni, ki az neki, honnan ismeri, hol dolgozik...

Szóval ha jólszituáltnak nézel ki, van biztos szállásfoglalásod, konkrét dátumra szóló return jegyed, akkor kevesebb az esélye, hogy rákérdezzenek

2023. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Többször léptem már be az USA-ba és hasonló tapasztalataim vannak, mint az előttem szólóknak. Mivel igyekszem jól felkészülni, a programterveim is meg szoktam mutatni a csávesznak. Egyszer Atlantába belépve azt kérdezték, hogy tervezek-e műszaki cikket vásárolni. Mondtam, hogy az amerikai iphonet csak nyomott áron tudnám Mo-n eladni, ezen nevetett és annyi volt. Általánosságban Esta + vissza repjegy nyomtatva + szállás visszaigazolása nyomtatva. Fedezetigazolás akkor jellemző, ha valaki csak kézzell-lábbal kalimpál vagy tényleg lerí róla, hogy feketemelózni jönne.
2023. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!