Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Camp leaders tapasztalatok,...

Camp leaders tapasztalatok, élmények?

Figyelt kérdés

jan. 7. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kimásolt válaszom egy hasonló kérdésre, de ebben mindent leírtam amit ide is le akarnék neked írni:


Én idén másodjára megyek ki a campleaderssel amerikába.



Ez egy egész nyáras dolog, általában 10-11-12 hét.



A campleaderssel táboroztató vagy táborsegítő tudsz lenni. Táboroztatóként gyerekekkel és/vagy táborozókkal kell foglalkoznod, pl ha van fogyatékkal élőknek készült tábor (mint ahol én voltam) akkor ott. Táborsegítő pedig az esetek kb 99%-ban konyhát jelent, én inkább ezt választottam és nem bántam meg.



Attól is függ ez az egész, hogy milyen tanulmányaid vannak. Ha egyetemista vagy, akkor mehetsz táborsegítőnek, akik többet is keresnek (és szerintem kevesebb munkával), ha gimnazista vagy, vagy más felsőoktatásban tanulsz, akkor csak táboroztatónak mehetsz.



Asszem most ennek az ára 450 euró + 180 dollár vízumdíj. Ha első alkalommal mész ki, akkor a repjegyedet állja a campleaders.



Ha kisegítő vagy a minimum pénz amit keresni tudsz az 1600 dollár, táboroztatóként pedig 1300. Hivatalosan az van leírva, hogy maximum heti 6 nap munka, 12 órában. Ez tudtommal a legtöbbször nem így van, bár van olyan ismerősöm aki ilyen táborba került. Ha ilyen tábort fogsz ki magadnak, szerintem nyugodtan mondj nemet. Ez nagyon sok munka, nagyon kevés pénzért, legalábbis szerintem. Ahol én tavaly voltam és idén is megyek, ott heti 5 nap, napi 8 óra munkával kerestem kb kétszer ennyit (3000 dollárt), mondjuk lehet picit túlóráztam is másfélszeres órabérért...



A tábor befejezte után még van lehetőséged az Államokban maradni, de olyankor mindent magadnak kell állnod, pl az országon belüli utazást, szállást, étkezést. Hivatalosan a tanulmányaid újévi megkezdéséig lehet maradnod (tehát ha pl szeptember harmadikán kezdődik a sulid, akkor addigra már el kell hagynod az Államokat), de igazából ezt senki nem tartotta be (rajtam kívül) és senkit nem büntettek be emiatt. Ettől függetlenül nem javaslom, hogy tovább kint maradj, nehogy valami bajod legyen ebből.



Ami a campleaderses kijutáshoz nehézség, az a bürokrácia. A világ összes papírját kell intézned és kitöltened, konzulátusra járni, lesz vagy 3 különféle interjúd stb. Hónapok mire mindent befizetsz, mindent aláírsz és kitöltesz. Szóval ha szeretnél menni, akkor javaslom, hogy siess.



Amit még szeretnék megemlíteni, hogy ott kint te az abszolút minimálbért fogod keresni. De lehet még annál is kevesebbet. 10 hétre 3000 dollár az amerikaiaknak nevetségesen kevés pénz, nemhogy az 1600 vagy 1300. Lehet, hogy itthon ez nekünk magyaroknak kifejezetten jó pénz, kint nem az. Szóval ha pl mind az 1600 dollárod összespórolod, hogy kimehess New Yorkba (ide lehet kérni ingyenes hazafele tartó repjegyet, máshonnan pénzba kerül), akkor oda magadnak kell eljutnod, ami már alapból simán lehet egy 100-600 dollár, a szállások kint New Yorkban drágák, Quennsben sikerült megszálnunk, kettőnknek 105 dollár/éjszaka, a kaja is legalább 15 dollár/étkezés stb. Szóval az, hogy tudsz utána majd utazni az államokban, nem feltétlen jelenti azt, hogy lesz is rá kereseted. Mindenképpen egy olyan tábort kell majd választanod, ami nem az abszolút minimumot adja oda a dolgozóinak.



Ide kell tudni ugye angolul, legalább egy B2-es szinten és diáknak kell lenned.



Sajnos nem te választod ki a tábort, hanem a tábor választ ki téged, de neked megvan a lehetőség, hogy nemet mondj az ajánlatukra. Ilyenkor interjún mindenképp kérdezz rá a munkaidőre és a fizetésre (hivatalosan zsebpénz, de leadozól utána szóval fizetés) és ha az abszolút minimumot akarják neked adni, javaslom, hogy ne fogadd el az ajánlatukat.



Ha van bármi kérdésed írj nekem nyugodtan privátban és megpróbálok válaszolni rá.



Jha, még valami. Lehet, hogy nekem bejött ez a campleaders, de a barátom, akivel mentem, ő utálta (szerintem jogosan), szóval az, hogy én jókat tudok mondani róla, az nem jelenti azt, hogy valóban jó lesz neked is.

jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En a CCUSA-vel voltam, 9 hetre valami minimalis bert kaptunk, ott volt a CCUSA haszna, de 9 het utan en meg 3 hetet dolgoztam, arra viszont franko bert kaptam.

En is konyhai segito munkara kaptam ajanlatot, de rogton az elso nap elvagtam a kezem, azutan betettek a tabori kis boltba dolgozni, meg a karbantartok melle, nagyon elveztem.

jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki tud menjen, használjon ki minden lehetőséget a világ megismerésére, egész életre szóló tapasztalatokat szerezhet
márc. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már egy ideje látom, hogy mindig kirakod ezt a kérdést a kiemelt kérdésekhez. Van valami amit szeretnél még tudni?
ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!