Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA vagy Anglia? 1 év családda...

USA vagy Anglia? 1 év családdal, gyerekek (általános) iskolába járnának. Anyagilag hol, hogyan, mennyiből lehet kijönni /hó?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Barátom, ezt megválaszolni lehetetlen. Csak Londonban [link] £581 és £178 között ugrál ugyanakkora lakás bérlete. Ugyanakkor ha már USÁ-t emlegeted, Detroit egyes részeiben a nagy semmiért utánadvágnak valamit amiben lakni lehet: [link] ez 200e forint és két hálószoba...
2011. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi azt elképzelésed??

Kiutazol pl. az USA-ba és a becsekkolásnál elmondod,

hogy lakni jöttetek??

2011. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha arra számítotok, hogy 1 év alatt majd jól megszeditek magatok és aztán tele lével hazaköltöztök, akkor azt már most felejtsétek el.

Bárhova is mentek csak és kizárólag biztos nyelvtudással vágjatok neki és ha az egész család költözik egzszerre, akkor mindenképp sok,sok,sok pénzzel, hogy az elején mindenképp kihúzzátok.

2011. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem!

Mindkét országban lenne konkrét munka és tartalékoltunk is.

Arra lennék kíváncsi, hogy a gazdasági, kultúrális és emberi tényezők tekintetében hová érdemesebb menni.

2011. jan. 11. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Akkor csak annyit tudok mondani, hogy nekem az angolokkal nincs bajom. Én elvagyok itt már vagy 5 éve. Az USA-ról nem tudok nyilatkozni, ismi él Kanadában, ő rajong érte, de nekem kicsit messze van. Nagyon hosszútávra nem költöznék oda.
2011. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Én USA-ban dolgoztam, Angliában csak családlátogattam. Pont egy brittel szoktam erről elmélkedni, és arra jutottunk, hogy Európában nagyon jó volt felnőni a kultúra miatt, USA pedig oylan életstílust produkál, mint sehol máshol. Én nagyon szeretem az ottani embereket, és nagyon hiányzik. Ha tehetném, simán kiköltöznék. Nem csak 1 évre :). Ugyanakkor a gyerekem intelligenciaszintjéhez sokkal többet tesz bármelyik európai ország. Megélni szerintem tuti Angliában "olcsóbb".
2011. jan. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mivel jártam itt is ott is, szerintem az a nagy különbség,

hogy az USA-ból nem fogtok hazajönni...

2011. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igaz, hogy kb. 2000 mindegyik országban a havi átlagos kiadás (ház bérlés, rezsi, tankolás, iskola és kaja)?

Tehát az USA-ban 2000 USD, Angliában 2000 Font?

2011. jan. 13. 08:20
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Angliában egy családra kb a következőkkel kell MINIMUM számolni:

Lakásbérlet (számolva legalább 2 hálószobával): £850

Rezsi (gáz, villany, víz): £130

Council Tax (kötelező önkornyzati adó, az összeg a lakás mérete és a benne lakók számától függ): £140

Kaja: heti £100 (ha főztök és nem take awayeztek és tényleg a minimumon tartjátok az igényeket)

Utazás: gyerekenek ingyenes, felnőtteknek zónától függ. Havi £106-£275-ig bármi. Ha csak buszoztok, ami csak akkor kivitelezhető, ha mindent a környéken intéztek, akkor arra elég a buszbérlet is, ami £68.40.


Ezek a kiadások tényleg a minimumok, tehát ennél már csak több lehet. Azzal még számoljatok, hogy ha nagyok a gyerekek, lehet, hogy nem is fogtok tudni kivenni egy 2 szobást lakást, hacsak le nem tagadjátok az egyiket a közvetítőnél. Egy normálisabb kertes ház bérlése 3 hálószobával, "belefér" környéken havi 1300 körül van + a council tax még rá 150. A gyerek után azért járnak kedvezmények, de azért nem rengeteg, szal sok mindent nem fedez. Itt találtok infót a child benefit-ről: [link]


Ha ezen felül mg kocsit is szeretnétek a háztartásba, akkor még számolnotok kell az adóval, ami évi 130 körül van és a biztosítással, ami már megabrutál. Évi minimum 700 font, de ez csak a legjobb esetben. Havonta fizetve még erre rájön 2-300 font, szal havonta nem lehet megúszni 70-80 font alatt. Plusz a benzin, ami amúgy egyre drágább. Ma hallottam a rádióban, hogy megint emelés lesz és most már egy normális családi autó teletankolása 75 fontba for kerülni.


Havi 2000 nincs, de ez azért nagyban függ az igényektől is. A minimum ami bejöhet, ha két felnőtt full time-ban dolgozik az kb 1600 font havonta (ez már tisztán). Ebből már elméletileg megél egy család, de nagyon a minimumon és félre tenni semmiképp sem tudnak.

2011. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Ja a fentebbi adatok Londonra értendők. Vidéken természetesen alacsonyabbak az összegek, viszont munkát is nehezebb találni és a fizetések is sokkal alacsonyabbak.
2011. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!