Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az igaz, hogy manapság Ameriká...

Az igaz, hogy manapság Amerikában aki "olcsó" egyetemen tanul annak kicsi az esélye, hogy az egyetem után egyből felvegyék valahová dolgozni?

Figyelt kérdés

Az olcsó egyetem alatt olyan 10000 USD/év összeget értek.

Nyilván ez itteni viszonylatban nagyon sok de ott ez úgy tudom ,hogy még az átlagosnál is olcsóbb.


2011. szept. 3. 20:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezt tudom ,de azt hallottam ,hogy egyetem alatt ugye alapból kapok vízumot (tanulóit) és onnan már egyszerübb elintézni a zöldkártyát. Valamint a nagyobb cégeknek ez elvileg egyszerübb folyamat. Meg ha ott végzem az egyetemet nem hiszem ,hogy nagy külömbséget tennének velem az amerikaiakkal szemben.
2011. szept. 4. 14:53
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha a tanuloi vizumodat az egyetem adja, akkor nem vegezhetsz munkat, viszont a tandijad a kulfoldiekre ervenyes tarifa.

Viszont, a tanuloi vizum utan konnyebben megpalyazhato - es jo esely is van arra, hogy alkalmaznak - a HB1 vizum (HB1 vizum bizonyos egyeb feltetelek meglete eseten az egyetemet vegzett munkavallaloknak nyitott, evente limitalt szammal, ami, ha betelik, akkor abban az evben nem kerheto tobb). Most, szeptemberben meg mindig nyitott a letszam.

Lenyegesen konnyebbe valna a tanulasod, ha veletlenul szerelembe esnel valakivel, akivel hazassagot kotsz es onnantol kezdve a tandijad sem havi 3ezer, hanem csak 300, es meg dolgozhatsz is kedvedre.

A zoldkartyalottot pedig csak az adott orszagbol lehet megnyerni, aki itt el, annak nem ervenyes a jelentkezese (amugy meg a megszuntetesen gondolkodnak, es a kanadaihoz es ausztraliaihoz hasonlo "pontrendszer" bevezetesen agyalnak, ha jol tudom - eppen azert, mert tul sok az alacsonyan iskolazott jelentkezo).

2011. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, meg egy dolog: tanuloi vizumbol az eletben nem lesz zoldkartyad. Lehetseges - es belathato idon beluli - utvonal: tanulovizum -> szerelembe eses -> hazassag Vagy ez dragabb es kuzdelmesebb: tanulovizum -> HB1 vizum -> szerelembe eses -> hazassag

A legolcsobb megoldas: szerelembe eses -> hazassag -> zoldkartyaval tanulas az egyetemen tized-aron, akar a legdragabbon is, ha a tudasod meg van hozza

Azt tudnod kell, hogy egyik egyetem sem all szoba veled, ha nem vizsgazol TOEFL. A magyar nyelvvizsgakat ugy rohogik korbe (mondjuk nem csoda...), hogy majdnem mentot kell hozzajuk hivni. Tehat eloszor TOEFL, es utana tudsz egyetemista lenni.

2011. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Azt ,hogy mi kell az egyetemhez már régebben utánajártam.

És ami azt illeti dolgozhatok 4 órát tanulói vízummal.

De most nem ez a lényeg.

Most vegyük úgy ,hogy ez az egyetlen lehetőségem.

És elvileg a nagy cégegnek könnyebb megoldani a zöldkártyát.

Plussz elvileg ha valaki tanulói vízumon van annak egyszerűbb megadni a zöldkártyát.

Mindenesetre azért köszönöm a válaszokat!

Még annyit szeretnék kérdezni ,hogy minek érdemes manapság tanulni? Mármint nem kell ,hogy nagyon hiányszakma legyen mivel azért így ,hogy oda megyek egyetemre nem csak azokkal a szakokkal van esélyem. Amik érdekelnek:

Mérnöki ,vagy valamilyen pénzügyi szektor. És légyszíves csak olyanok válaszoljanak akik tényleg otthon vannak a témában. Előre köszönöm!

2011. szept. 18. 15:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Alapveto tevedesben vagy a zoldkartya megszerzeset illetoen. Egyetlen ceg, vallalkozas, vagy egyetem vagy akarmi sem fogja megkerni neked belathato idon belul (10 ev) a zoldkartyat. Az egyetemen keresztul kaphatsz tanulovizumot, amivel a kulfoldiekre ervenyes tandij vonatkozik, es 4 oras munkat vallalhatsz BIZONYOS helyeken - nem ahol te gondolod. A 4 oras munkahelyedbol pedig nem lehet fizetni kulfoldiekre ervenyes tandijadat, az egyetemhez kapcsolodo egyeb koltsegeket (internet-konyv stb) plusz megelni(lakhatas, kaja, kocsi fenntartasa stb)

Egy esetleges munkaltato pedig kerhet neked munkavallaloi vizumot az egyetem elvegzese utan, de abbol sem lesz zoldkartyad.

De ha ilyen uberokos vagy, hogy "mar utananeztem" - es nem hiszel egy usaban elonek, akkor legalabb az uscis oldalat olvasnad el es ertelmezned HELYESEN az ott leirtakat. Vagy kerj tanacsadast valamelyik ITT ELO bevandorlasi ugyvedtol.

Sok szerencset - mert neked elsosorban szerencsere van szukseged, hogy ha el is kezded itt a tanulmanyaidat, a varhatoan sorozatos szabalyszegeseid miatt ne toloncoljanak ki az elso heten.

(tovabbra is azt mondom, ess szerelembe egy itteni allampolgarral, es koss hazassagot - tizedannyi tandijad lesz es 6 honap mulva zoldkartyad. Bocs, de nalam mar kiestel, tul ostoba vagy)

2011. szept. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Valahogy túlélem..:D

Azért köszi!

A legjobb az lesz ha utánanézek ezeknek a dolgoknak hiteles helyeken biztos forrásokból. De azért köszönöm a kommentokat!

2011. szept. 19. 19:05
 17/19 anonim ***** válasza:

meg 1, tenyleg utoljara.

Sose hidd el, amit az itt elo magyar bevandorlok mondanak. Az 1956-ban ervenyes volt szabalyok nem mukodnek mar, meg az 1989-ben ervenyesek sem (akkor jott az utolso nagy magyar-bevandolro-hullam), sot, meg a 2001 szeptember 11 utan hozott torvenyek is valtoztak iden (pontosabban minden honapban valtoznak valamennyit, de szamottevoen pl 2006-tol valtozott meg jonehany szabaly)

Sajnalatos modon meg az ugyvedek kozott sem mindegyik jo, volt olyan itt elo, de magyar bevandorlasi ugyved, akit en vilagositottam fel egy 2 honappal azelott meghozott valtozasrol.

Szoval uscis.gov a legmegbizhatobb, szo szerint naprakesz. Nyomtatvanyok is letolthetok onnan (aminek mindig ellenorizd a lejaratat, tehat ha ma letoltotted, lehet, hogy oktoberben mar nem ervenyes, vagy csak iden ervenyes stb. Altalaban a lejarat utan valami valtozas kovetkezik, valamit modositanak megint)

Az ugyvedek nem olcsok, de megeri kolteni rajuk - amelyiknek van jo neve - mert a minosegibbje el is megy veled az interjura, ami nem keves segitseget ad.


Az egyetemhez pedig ess neki a toefl vizsgara tanulasnak, a neten talalsz ingyenes toefl-teszt probakat.

Ne lepodj meg, ha pl. a repulogep-iranyitas a tema, pedig mondjuk konyvelo akarsz lenni (most csak egy pelda) de a szovegertest is komolyan tesztelik, es ennek resze, hogy abszolut idegen temaban is ertened kell (es jol valaszolni a kerdesekre)

TOEFL:

[link]


USCIS:

[link]


itt vannak a torvenyek is, lehet bogaraszni :)

Sok sikert :)

2011. szept. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És azt is ,hogy időt szántál rám!
2011. szept. 24. 10:53
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezt most talaltam, csakNeked, csak itt es csak most :D


[link]

mert valtoztak mar megint a feltetelek, es ezt az oldalt a mult hetvegen inditottak)

Remelem, tudsz angolul :)

Last weekend, Department of Homeland Security Secretary Janet Napolitano announced the launch of a new USCIS website for students looking to study in the US. The website's name? Yup, "Study in the States." The new website which will be of use to F-1 and M-1 hopefuls, is aimed at disseminating information to foreign students, as well as serving as an interagency resource hub between DHS and it's partner organizations. Information pertaining to J-1 exchange visitors and trainees is still relegated to the US Department of State.

2011. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!