Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan készülhetek fel egy...

Picibé kérdése:

Hogyan készülhetek fel egy New York-i "kiruccanásra", hogy ne érjenek meglepetések? 2 hétre mennénk a (12 éves) húgommal.

Figyelt kérdés

Először is, ott a húgom kérdése, kell-e valamiféle papírt írniuk a szüleimnek, (én 20 vagyok), hogy ne tűnjön "rablásnak" :-). Illetve, olyanok válaszát várom, akik esetleg voltak kint, és van egy kis ideje pár mondatra...

Köszi :-)


2012. jan. 2. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szüleid kiengednek 2 hétre NY-ba egy 12 éves gyerekel?

Elöször nézd meg az Elrabolva címü filmet mindenképpen.


Ha Bp-ek vagytok akkor eléggé ovatosak vagytok ott is, sok a zsebelés stb... ez mind NY-ra is jellemzö.


Papír mindenképpen kell szülöktöl, méghozzá mindegyiktöl vagy mindegyik aláírásával. Èn nem lepödnék meg ha vissza fordítanának titeket a reptéren.

Ha pl nagynéni, nagybácsihoz mennétek ok, de így egyedül...


Amúgy fogj egy utikönyvet és nézd végig.

2012. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annak semmi köze nincs ehhez, hogy kihez megyek.. ugyanis ha beírok egy szállodát ahol fogunk lakni (ami már levan foglalva), azis elég... az hogy "valami papír kell" nem volt túl nagy segítség... az útikönyves megoldást pedig nem részletezném... ha könyvből "tanulnék" mindent, akkor ilyen válaszokat adnék, mint te.. :-) de azért köszönöm...
2012. jan. 3. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoru felnott kiserettel nyugodtan utazhat. Ha a felnott egy csaladtag (pl. nagykoru testver) akkor miert kene a szuloktol engedely? Szerintem nem kell.

Gondolom ugyanaz a vezetek nevetek, szoval latni fogjak, hogy rokon vagy es nem elrablo :)


Legyen nalad apropenz, marmint 5, 10 es 20asok. Ha valahol fizetni kell ne lassak, hogy 50es vagy 100as bankjegy van nalad. Ha van bankkartyad (lehetoleg hitelkartya) az meg jobb lenne; ha nincs akkor keszpenz, de ne egy helyen tarold).

Olyan helyre tedd a penzt, amit zipzarral zarni tudsz es a testedhez nagyon kozel van, pl. egy zseb. A taskadban mindig keves ertek legyen, azt inkabb hagyd a szallodaban.

Csinalj egy fenymasolatot az utleveletekrol es az legyen nalatok, az igazit pedig hagyd a szallodaban. Sok orszag sok szallodajaban voltam (NY-ban is) es sose hallottam lopasrol. Vagyis ha a taskadban hagyod az ertekeket a szobaban, nem kell attol tartani, h a takarito turkalni fog. Ekszereket inkabb ne viseljetek. Ha nem multal el 21, akkor itt meg kiskorunak szamitasz, ez akkor lehet erdekes, ha egyes helyekre csak felnottel lehet bemenni, akkor oda valszeg titeket sem fognak beengedni.


Beszelsz jol angolul? es a hugod?


Legyen a hugodnal egy kis apro, 1-2 dollar vagy par darab 25 centes h telefonalni tudjon, illetve legyen nala egy darab papir amire az elerhetoseged illetve a neve es a szalloda neve/cime ra van irva, ha neadjist elveszne, akkor menjen az elso rendorhoz (rendor auto, motoros rendor, lovas rendor - akarki egyenruhaban) es kerjen segitseget illetve adja oda nekik a cetlit es ok az alapjan el tudnak teged erni.


Ha ismerosokhoz mentek akik elkisernek, akkor nincs gond, mert ok tudni fogjak mi merre. Ha csak kettesben lesztek, akkor a kovetkezot tudom tanacsolni.

Mindig idoben fekudj le, hogy eber legyel masnap. A faradtsag figyelmetlenne teszi az embert. Mindig figyelj a kornyezetedre es a korulotted levo emberekre, jarmuvekre. Nem ugy ertem, hogy mindenkivel szemkontaktust kell letesiteni illetve megjegyezni ki milyen ruhaban van, hanem hogy mindig a jelenben legyel es legalabb az alakokat figyeld, hogy ne lepodj meg, ha hirtelen valaki melled all. Ha megalltok terkepet olvasni, alljatok ugy, hogy a hatatok vedve legyen, vagyis lehetoleg falhoz vagy nagy hirdeto tablahoz alljatok.

Ha barki megszolit es egy picit is gyanus, csak egy halvany lehetoseg adodik arra, hogy nincsenek jo szandekai, akkor azonnal menj el onnan, vagy kerd masok segitseget. A legjobb, ha megjatszod, hogy nem erted mit mond es eliszkolsz.

Ne oltozzetek kihivoan, feltunoen. Lenyeg a kenyelmes cipo, amiben sok sok kilometert le tudtok setalni. A legjobb ugy megismeri NY-t, hogy atsetalsz rajta :) persze a tomegkozlekedest is ki kell probalni, de ha nagy a tomeg es nem erzed jol magad, akkor inkabb hagyd elmenni a metrot es vard meg a kovetkezot, de ne szorongjatok vadidegenek kozott, ha nem muszaly.


Ha megvan a szalloda, gugli terkepen tanulmanyozd, h mi van a kozeleben. Mas szallodak, rendorseg, posta, stb. ilyen helyeken mindig akadsz segito emberekre ha barmi baj tortenne.


Ami meg nagyon fontos es szinte a legfontosabb: Erezzetek jol magatokat :)!!

2012. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én decemberben voltam New Yorkban egy hetet és szuper volt! De...! szerintem csak azután utazzatok, hogy elmúltál 21 éves. Amerikában 21-től nagykorú valaki és van sok olyan szálloda, ahol elvárják, hogy a szobában legyen egy 21 évnél idősebb személy. (én is 20 éves lány vagyok és akivel mentem ő 26 ezért nem volt gond)

2 hét alatt mindent meg tudtok majd nézni kényelmesen (nekünk az 1hét picit rohangálós volt), de fontos, hogy legalább alapszinten beszélj angolul. Szerezz be egy metrótérképet még itthon, az jól fog jönni. :)

Amúgy a legtöbb látnivaló Manhattanben van, érdemes ott keresni szállást, persze azok drágábbak...vagy legalább olyan helyen legyen a szálloda, ami közel van metromegállóhoz, hogy bejuthassatok gyorsan a központba. Vigyetek sok költőpénzt...:) Dombornyomott bankkártyát elfogadnak szinte mindenhol, de vannak helyek, ahol csak 10dollár feletti vásárlásnál fizethetsz kártyával.

Sok a gyorsétterem, azok olcsók és szerintem jobbak, mint itthon. De legyetek óvatosak, az értékekre nagyon vigyázzatok, főleg az útlevélre és egyszerre ne tartsatok nagyon sok pénzt magatoknál. Nekem nem volt semmi tapasztalatom zsebtolvajokkal, de azért nem árt óvatosnak lenni.

És visszafelé időben érjetek ki a reptérre, legalább 2 órával az indulás előtt legyetek ott, szánjatok a kijutásra is minimum 1 órát (taxival), mert én nem így tettem és lekéstem a gépet. :D

De ha tényleg sikerül eljutnod, életed legjobb kirándulása lesz valószínűleg. Nekem legalábbis az volt. Imádom NY-t!! ♥ :))

És ami nincs benne az útikönyvben: ha különleges látványt szeretnél menj el a helikopteres városnézésre...az tényleg lélegzetelállító!Én utolsó nap mentem és fantasztikus volt mindent fentről is látni, úgy hogy jártam azokon a helyeken előtte pár nappal! Ha még lenne kérdésed, írhatsz nyugodtan privátban is, szívesen adok tanácsokat, hogy mit érdemes látni! :) És jó utat!! :))

2012. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos kell papír a szülőktől. De hívd fel az amcsi nagykövetséget ők válaszolnak minden kérdésedre pontosan. Akkor tuti nem érhet legalább az utazás ezen részével semmiféle meglepetés.

Legyen terved, hogy mit szeretnél ott megnézni, úgy könyebb az egész.

Tudd hova mégy, legyen név, cím tiszta...

Kaját olcsón meg lehet úszni az nem vészes.

Utcákon sem rohangálnak a mindenféle galád emberek, de jobb az elővigyázatosság. Táskát két vállon át hordani, egymás kezét fogni, a tömeges helyeken különösen !

2012. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Èn éltem NY-ban habár már 10 éve, de soha nem engedném 20 ßes 12 éves lányomat ki egyedül se az államokba se máshová, ha csak nem rokonhoz vagy bizots helyre mennek.

Tényöeg nézd meg az Elrabolva címü filmet, és még egy van ahol a lányokat meg drog csempészésbe keverték bele a tuttuk nélkül, mindegyik nagyon durva film, és legalább éberebbek lesztek.


Aki írta a 21-töl nagykorú ez így van. Még egy étterembe sem biztos hogy beengednek. Tölünk még a 60 éves férfitöl is elkérték a személyit mielött pl alkolholt hoztak.

A másik hogy szervezett úttal beengednek, de ilyen fiatalon nem tuti, még idösebbeket sem. A nagykövetség semmit nem fog tudni mondani, mert ez majd attól függ ki ül ott és ki az aki azt mondja hogy irány haza és még indokolnia sem kell. Melyik hotelbe mentek?


A szülöi igazolás akkor is kell ha pl csak anyád vagy apád akarna utazni a tesóddal. Söt épp minap mondta egy ismerösöm, hogy mikor németországból akart haza utazni a bébiével nem engedték tovább, mert ö nem vette fel a férje nevét és a gyereket másképp hívták.


A könyvet mert azért írtam, mert sokkal jobban össze van foglalva minden mint pl a neten.


èn rengeteg nagyvárosban voltam turitaként is, és minden évben trópusi országba is megyünk. Mikor elhatározzuk hova megyünk egyszerüen veszünk egy utikönyvet (vagy kettöt, mert mindegyik másképp, másról ír többet) és bejelöljük, mik azok amiket mindenképpen látni akarunk majd ezután informálodunk a neten, mennyi a belépö, mikor van nyitva stb...


NY-hoz egy rakat pénz is kell ha csak nem cska sétálni akartok. Rengeteg látnivaló van és ha mindent látni akartok, vagy egy nagyobb részét akkor jól meg kell szervezni, mert iszonyat távolságok vannak, így nem lehet hogy elugrok ide vagy oda, mert órákat is utazhatsz egy egy célpont között.

2012. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm szépen a sok választ, láttam a Taken című filmet, a kedvencem egyébként.. Tudom, hogy vigyáznunk kell, természetesen nem úgy megyünk, hogy 2 "taknyos" gyerek gondol egyet és kirepül. Az angol a második anyanyelvem, szóval ilyennel nincs problémám, a húgom pedig most kapiskálja az angolt.


VAnnak kint ismerőseim, és nyilván "hozzájuk" megyünk, de mivel ők elég sokat dolgoznak, nem elsznek velünk a nap 24 órájában. Ennek a házaspárnak a lányuk idegenvezető és ráadásul magyar, szóval az ilyen "városnézős, túrázós" része, valamilyen szinten megvan oldva. a Kérdésem leginkább a legális kijutásra vonatkozott, de azóta már kapcsoltam, hogy a nagykövetség nyújthat segítséget.


Viszont, azért nem gondolom, hogy lehetne probléma, mert igényeltük ezt az ESTA-t, ami egy vízummentességi program, és ott a húgomnak is jóváhagyták.


Az egyéb biztonsági intézkedések: kevés aprópénz, fénymásolatok, nem utcalánynak öltözni, nem éjszakázni stb.... ezekkel tisztába vagyok, mert 2 hónapot Korfun éltem és néha ott is értek meglepetések és ott "sajnos" volt módom kitapasztalni, hogy eredeti papírokat otthon a bőröndbe kell tartani..


Köszönöm szépen az eddigi segítséget, és várom a továbbiakat. :-)

2012. jan. 4. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!