Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hol voltál turistaként az...

Hol voltál turistaként az USA-ban és hogy tetszett? Sok választ!

Figyelt kérdés
És ha van kedved, mesélj róla bővebben. Kifejezetten turista szempontból érdekel, nem ott élés szempontjából.

2012. jan. 15. 19:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ. Közületek valaki szánna rám privátban időt megnézni a költség kalkulációimat? Nagyon megköszönném. Ugyanis szeretnék a párommal vagy Caliba vagy Floridába eljutni, max. 700 ezer körül lenne rá mindennel együtt.. sztem én a költség kalkulációimba nagyon magas összegeket írtam, vagy tényleg ennyire lehetetlen annyiból egy kisebb körutat tenni valamelyik helyen kettőnknek? :'(
2012. jan. 18. 23:30
 12/20 anonim ***** válasza:

Én ugyan még sosem voltam kinn, de most én is épp költség kalkulációban vagyok ugyanerre!

Ha gondolod, írj nekem, és megnézzük, hogy mit találtál ki. :) (Nekem is sok költség fel van már írva.)

Szóval konkrét segítséget nyilván nem tudok ajánlani úgy, hogy nem voltam kinn, de sok mindennek utána néztem, ha esetleg az is érdekel. :) Írj nyugodtan.

2012. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem a ket het tavaly repjeggyel,szallodakkal,belepokkel es autoberlessel egyutt nagyjabol 450eFt ban volt, szerintem kettotoknek ket het siman kijohet Floridaban ennyiert , akar egy kicsit tobb ido is,de akkor valamiben sporolni kell
2012. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A Nagy Almában, azaz a festői New York City-ben.

Látnivalók voltak, Szabadságszobor, Empire State Building és a többi, amiről szólnak az utazási filmek, prospektusok, satöbbi. Kétségtelenül gyönyörűek, hatalmasak, nem lehet leírni őket, érdemes megnézni.


Másrészről az egész nyaralást beárnyékolta a helyiek viselkedése. Fehér vagyok, magyar, a feleségem fekete, kenyai és az amerikaiaknak ez szemmel láthatóan szúrta a szemét. Alalpvetően az amerikai nép nem rasszista, fehérek, feketék, mexikóiak udvariasak egymással, korrektek, csak épp elzárkóznak egymástól, nem barátkoznak egymással, a vegyes pár pedig tabu.

Néztek utánunk az utcán, a tömegközlekedésben, mindenütt, a csodálkozótól a rosszallóig terjedt a megbámulások skálája. Három ember egész konkrétan ujjal mutatott ránk.

Két nap után már úgy éreztük magunkat, mintha valami rosszat tettünk volna.

Nem mintha csak szín alapján lenne megosztott a hely. A feleségemmel eltévedtünk és a lengyel negyedben kötöttünk ki. Az árak, buszjáratok (!), utcanevek (!!) lengyelül voltak kiírva, keresni kellett valakit, aki angolul elmondja merre jutunk ki. Amerikai földön. Ja és több lengyel zászló volt kint, mint Varsóban.

A magyar negyedben a New York-i születésű magyar pincérsrác a legnagyobb jószándékkal figyelmeztetett, hogy biztos feketével akarok-e élni. Leesett az álla, mikor a feleségem magyarul szólt vissza neki. Mondtam, hogy magyarországi és nem amerikai magyar vagyok, mire "megnyugodott" és közölte, hogy még sosem járt az óhazában, de furcsállta, hogy nálunk ez elfogadott.

Kitaláltuk, hogy elmegyünk az afrikai negyedbe. A guinea-i bevándorló taxisofőr óva intett minket, hogy mélyebben behatoljunk a fekete negyedbe, inkább csak az afrikai múzeumot néztük meg. Mellesleg megtudtuk a sofőrtől, hogy megy a széthúzás a feketék között is, a volt rabszolgák unokái és az Afrikából önként bevándoroltak nem szeretik egymást. Mellesleg a bevándorlók is "ütik" egymást, ha egymással rosszban lévő afrikai országokból valók.

A Szabadság Hazája inkább a széthúzás és a zárkózottság hazája.


Röviden és tömören, nem, nem vágyunk vissza, sem én, sem a feleségem.

2012. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapot voltam kinn, mint turista. Rengeteg szervezést igényelt, de élveztem minden percét. Nagyon szívesen segítek neked, amiben tudok.

Nekünk a szállás (4fő) ingyen volt, mert a homeexchange keretén belül oldottuk meg. Erről egy másik kérdésnél már írtam bővebben. Ha gondolod belinkelem.


Az az igazság, hogy elkezdtem írni az élményeim, de annyi minden van , és már sok másik helyre is megírtam, hogy inkább kitöröltem és úgy döntöttem belinkelem a blogom. Ha érdekel olvasd el. Én tudom, nekem sokat segítettek a szervezéskor a hasonló témájú irományok.


Már 5 hónapja hazaértünk, de még mindig nem fejeztem be. Midig a lustaság győzedelmeskedik, de dolgozom az ügyön. :)


Azt írtad Californiába akarsz menni, azt a részét már megírtam. Csak Santa Barbarából hiányzik még 2-3 nap.


Ami még nincs benne az: Las Vegas, Bryce, Zion, Antelope, Grand Canyon, valamint a végére akarok egy költség áttekintést írni.


Ha lelapozol a blogban akkor ott látsz olyat, hogy témák, és akkor ki tudod választani az uticélt ami téged érdekel.

[link]


Egyelőre inkább élménybeszámoló az egész. A gyakorlati tanácsok még elmaradtak.


Szóval nagyon röviden írok néhányat:

-Mi legtöbb helyen kocsit béreltünk ezen a honlapon:

[link]

Nagyon segítőkészek voltak. A telefonon többször felhívtuk őket, ha valamit nem értettünk. Amúgy árban is egész jók voltak, nem drágább, mint ha közvetlen az autócég honlapjáról rendelnéd meg a kocsit.


Ha a repülőtéren veszed fel a kocsit, akkor odaküldenek egy sor kocsihoz (ugyan olyan kategoriásak) és abból te választhatod ki, hogy melyik kell.

Van ahol kocsit is cseréltünk, nem csak házat. + New Yorkban nem kell kocsi, mert ott jó a tömegközlekedés.


-Benzin: Egész Amerikában sokkal olcsóbb, mint itthon. Las Vegasban különösen olcsó volt, de átszámítva, sehol nem haladta meg a 200Ft-ot literje. (ők gallonba mérik)

Az 1-es út mentén (Kaliforniában van, San Franciscoból le Los Angelesbe vezet a part mentén. Gyönyörű. :D ) volt a legdrágább.


- Vettünk ilyen turista kártyákat, amikkel ingyen belehet menni több helyre is. Persze maga a kártya nem olcsó, de ha sok helyre akarsz menni akkor megérni. Mi több szár $-t spóroltunk vele.

Go Los Angeles Card

Go San Francisco Card

New York Pass


- Kaja: Legtöbbször gyoréttermekben ettünk. Sokkal többféle van, mint itthon. Ezáltal nem volt unalmas mindig hot dogot, pizzát és hamburgert enni. A hambit mindegyik cég kicsit máshogy csinálja, és meg van a maga különlegessége.

Kedvenc helyeink: Jack in the Box, Carls's Junior, In & Out

Árak: 1-1,5 $-ért már lehet kapni hambit és hot dogot. A Pizza Hutban meg 10$ egy közepes pizza, és te állítod össze, hogy mit akarsz rá.


-Boltok: A nagyobb boltokban van egy kártya amit, ha igényelsz akkor sok áru olcsóbb. Mindig ki van írva az ár kártyával és nélküle. Ez minden helyinek van. Te is igényelheted a vevőpultnál. Egy nyomtatványt kell kitölteni (kb 5 perc) és megkapod a kárytát.

A Wallmart-ban nincs kártya, de úgy vettük észre, hogy sok termék, még így is olcsóbb ott, mint máshol a kártyával.


Most ennyi jut eszembe.Ha érdekel valami szívesen segítek.

2012. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nagyon jó a blogod, már a felénél tartok. :) Jó, hogy tettél fel képeket mindenről!
2012. febr. 8. 18:25
 17/20 anonim ***** válasza:

Itt is tudsz gyűjtögetni magadnak pár képet,gondolatot,biztos segít.

[link]

2012. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Ti, akik feher-fekete hazaspar vagytok - en nem tudom ti hol jartatok vagy melyik bolygon, de azt tudom, hogy itt elek New Yorkban, de teljesen elfogadott, mindennapi latvany a feher es fekete parok egyutt elese. Nem tudok ugy kimenni fel orara az utcara, hogy ne latnek ilyen part.

Mivel ez a varos tomoriti a legtobb naciot, igy itt a leggyakoribb a vegyes hazassagok aranya is. Es eppen emiatt teljesen normalisan tekintenek erre legtobben. Azsiai, feher, fekete, mexikoi, indian totalisan keverednek. Talan egyfele keveredest nem latok, csak ritkan: az azsiait a mexikoival.

Szoval nem tudom ti merre jartatok, miket lattatok (vagy kepzelgoskodtetek), de nagyon nem az van, amit lerajzoltal.


Amugy igen - New York tenyleg lenyugozo es nemcsak a sok latnivalo miatt, hanem a sokfele embertipus es azok normalis egyutt elesenek latvanya miatt is.

En szeretem es mig itt vagyok, elvezek minden napot.


Aki pedig egzotikus, palmafas, tengerpartos de megis civilizalt helyre vagyik, annak Miamit ajanlom. Ott is toltottem 2 honapot (telen, az oceanban furodve) es nem bantam meg.

2012. aug. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, de jó neked, hogy kinn vagy. :)

Én holnap indulok NY-ba. Nagyon izgulok.


Meg tudod esetleg mondani, hogy ilyen sötétedés utáni mászkálásnál milyen a közbiztonság? Nem kell félni a metrón, meg ilyesmi, ugye? :) (Nem hiszem, hogy NY-ban bármikor is tényleg sötét lenne éjjel, de ki tudja...)

Amúgy a Broadway környékén leszek, ha ez számít.

2012. aug. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Csak most latom, hogy irtal es mar lehet el is indultal...de azert leirom.

Manhattanban nem kell felni ejjel sem, plane ilyenkor nyaron tele van turistakkal a varos, meg ejjel is.

Bronxba mar nem javasolom az ejszakai maszkalast, de oda nem hiszem, hogy menni akarsz. A metro is biztonsagos szerintem. En sokszor utaztam olyankor, de sosem ert semmi attrocitas. Nem art azert, ha nem egyedul vagy, de felned nem kell egyedul sem.

A Broadway tul hosszu (eszak-deli iranyban), ebbol nem lehet sok kovetkeztetest levonni. Vannak felkapottabb es elhagyottabb reszei, de osszessegeben frekventaltnak mondhato azert a kornyeke, ahol huzodik.


Jo utat es kellemes kikapcsolodast kivanok! Majd ird meg, hogy milyen volt!

2012. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!