Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 15 éves fiam egyedül utazik...

15 éves fiam egyedül utazik az USA-ba egy ismerősünkhöz, a vámtisztviselő visszaküldheti-e, ha megvan minden papírja?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Jogilag megvan rá a lehetősége, hogy bárkit visszaküldjön akkor is, ha minden papírja rendben van.

Egy 15 éves gyerekkel nem hinném, hogy megcsinálnák.

2009. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Persze,simán megteheti.Szerintem ebben az esetben ESTA barátunk egy árnyalattal rizikósabb,mert azért a víuminterjú már eleve egy szűrő.

Bátro dolog 15 évesen egyedül elengedni!Én 19 vagyok,szintén egyedül fogok utazni,de még soha életemben nem repültem,ráadásul átszállás is lesz :)

2009. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Megteheti, de ha minden rendben lesz, akkor nem hiszem hogy pont egy gyerekkel szívózna, csak csináljatok és pakoljatok mindent úgy ahogy kell. 15 évesen van már annyi esze, hogy "nem téved el a repülőn", ha át kell szállni, ott sem olyan könnyű elveszni, pláne ha még tud pár szót angolul is. Fontos, hogy tudjon pár telefonszámot, akiket hívhat ha valami probléma adódik, akár kintit, akár itthonit, és azt is tudja hogyan kell tárcsázni, sürgősségi számokat... Nem létfontosságú, de bármikor szüksége lehet rájuk sajnos. Én is 19 vagyok tavaly utaztam először egyedül külföldre (repülővel), két hétig egyedül voltam, de úgy gondolom, ha az a gyerek talpra esett, abszolút nem kell félteni. Nem hiszem hogy visszafordítják :)
2009. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Megtehetik elvileg, hogy bárkit visszaküldenek, de nem nagyon sanszos. A kora miatt nem fogják visszaküldeni. Én is szülő vagyok, USA-ban élek, de a világért nem engedném a 15 éves fiamat mondjuk Magyarországra egyedül repülni. Nagyon bátor (és kissé könnyelmű?) vagy, nem bántásból mondom. Ez egy hosszú és stresszes út főleg, ha először repül meg a beléptetési rendszer az USA-ban szörnyű a látogatóknak, szóval ide jönni sokkal stresszesebb, mint innen menni máshová...
2009. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, bárkivel megtörténhet, de ha minden randben van, akkor nem lesz semmi baj. Ne gondolj rosszra, nem fogják visszaküldeni. Egyébként kérheted a repőlőtéren, hogy biztositsanak kisérőt mellé, aki ügyel rá a gépen és elkiséri a vámig, csomagfelvételig és átadja az arra előre meghatalmazottnak. Lehet fizetős, de ha először utazik megérné.

Utolsónak: Lányaim évek óta egyedül jönnek vissza. 9 és 12 évesek. Minden nyarat otthon töltenek a nagyszülőknél. Eddig semmi baj nem volt soha. A személyzet különösen nagy gonddal ügyel rájuk végig az út során. Mondjuk nekik könnyű a belépés, mert állampolgárok.

2009. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!