Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában mennyi havonta a...

Amerikában mennyi havonta a rezsiköltségek?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok például víz villany áram..

Meg hogy úgy kell e fizetni mint itt Magyarországon vagy ott teljesen más?


Csak a kíváncsiság kedvéért kérdezem! :)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. jún. 15. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

illegális dologgal börtönbe is lehet kerülni ha jól tudom - rosszul tudod. Vagyis felig-meddig.


Az amcsi allampolgit bortonbe zarjak, de kulfoldi illegalis bevandorlot "csak" deportaljak, viszont vissza soha tobbet nem engednek az USAba.


A sok mexicoi bevandorlot aki illegalis, sokszor felteszik a buszra es visszaviszik Mexicoba, ok meg mar masnap ujra atszoknek a hataron. Mivel kulfoldi allampolgar, ezert ilyen buncselekmenyert nem zarjak bortonbe. (akkor tele lenne az osszes dutyi!)

Ha pl. gyilkol vagy lop, akkor igen, bezarjak, de illegalis bevandorlasert 'csak' kitoloncoljak.

2012. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ferjemmel vagyunk ketten. Ket haloszobas lakast berelunk 1400 dollarert havonta. Ebben csak a futes es a viz van benne. Kb. 70-200 dollar a villany. Attol fugg, mennyit megy a legkondi. Gaz fozesre van, kethavonta fizetjuk 60 dollar. Plusz Internet, kabeltv, telefon, mobile, auto biztositas, benzin, stb. Nem keves. New Yorkban Queensben elunk egy nem Nagyon draga kornyeken. Es mivel nekem a munkahelyem nem fizet egeszsegugyi biztositast igy a ferjemen vagyok rajta. Viszont igy annak a koltsege 289 dollar havonta. Fizetesem ado utan 400 dollar/ het. Supervisor vagyok egy privat hotelben. Ferjemnek 600/het. O egy irodaban dolgozik.
2012. jún. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudok a kérdésre válaszolni, mert Angliában élek...


Viszont lenne egy tanácsom arra, hogy hogyan juss ki. Először is gyere ki Angliába. Ha van rá módod szerezz itt egy végzettséget, de legalábbis munkatapasztalatot egy "hiányszakmában". Aztán bemész egy ügynökséghez, akik Amerikába közvetítenek... kapsz egy munkát, amivel jár egy ideiglenes zöld kártya. Ha már kinn vagy, akkor pedig elsőkézből szerezhetsz információkat a legjobb megoldásokról az állandó zöldkártyához jutáshoz. De legalább már kinn vagy. Az is lehet hogy nem fog tetszeni.


A másik megoldás ha elmész bébicsősznek. Ott a család állná az utiköltséget, biztosítaná a lakhatást az ennivalód... stb. Mellette talán tanulhatnál is kinn, de ezt nem tudom biztosan, de ha igen egy amcsi végzettség biztos sokat számítana a zöld kártya igénylésnél.

2012. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az kb. oké amit az előző leírt, viszont au-pairként max. ilyen nyelvtanfolyam szintű dologra tudnál járni, hogy végzettséget szerezz eközben az szinte kizárt.
2012. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hát.. még gondolkozom rajta mindenesetre nem vetem el az ötletemet mert mindenképp megszeretném valósítani! csak hosszú menet lesz ez ha így döntök.. ilyenkor milyen jó jönne most egy amerikai rokon:D :)

2012. jún. 16. 18:15
 16/16 anonim ***** válasza:

Nyugati parton bérlünk egy viszonylag olcsó, de nagynak mondható 1 szobás lakást havi 14oo dolcsiért, erre jön még rá ötven dolcsi parkolás, meg nyolcvan dolcsi internet/TV. A víz, gáz benne van a lakbérben, és van egy bringa tároló is. :-D


A lakbért csekken fizetjük, nincs internetes opció, de minden mást interneten.

2012. jún. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!