Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit tapasztaltatok eddig,...

Mit tapasztaltatok eddig, hogy az amerikaiak jól tudnak vezetni? Vagy bunkó parasztok, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem illik altalanositani, azert en megis megteszem...

Az en tapasztalatom, hogy altalaban birkabbak mint pl. a magyarok.

Nagyon sokszor latom, hogy valaki pl bealszik a zoldnel (mert imadjak a telefont nyomkodni) es a mogottuk allo autosok sosem dudalnak, hanem bamban vegigvarjak, mig az elottuk levo 'felebred'. En sokkal kevesebb dologert is rafekszem a dudara, de ok nem. Azt hiszik mindenkinek joga van azt csinalni amit akar es nem szukseges "fegyelmezni". En viszont jo magyar szokas szerint, amikor csak kell 'buntetem' oket egy kis dudalassal :)


Nem kotelezo x szamu orat levezetni a jogositvany megszerzesehez, es ez latszik is. Nagyon sokan nem tudnak szabalyosan vezetni, uttartas, kanyarodas stb. az ilyeneken meglatszik, hgy annyi tudasuk van, amennyit a pici gyakorlassal magukra szedtek ez a tudas viszont sokszor nem helyes, nem megfelelo. Nagyon sok a bizonytalan autos, az ilyeneket jobb elkerulni, mert veszelyesek. Illetve nagyon sok az idos autos, feherhaju mamikak 2 tonnas Cadillac-ben kifejezetten 'eletveszelyesek' onmagukra es masokra nezve is.


Ugyanugy itt is vannak aszfaltbetyarok, leallosavban beelozo 'kihaennem' BMW-sek, mint barhol Europa szerte.


Az elozes az szinte ismeretlen. A gyalogosokkal / biciklisekkel / megkulonbozteto jelzest hasznalo jarmuvekkel viszont sokkal! udvariasabbak.

(Ez persze csak Californiara vonatkozik, a tobbi allamrol nem tudok nyilatkozni)

2012. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az indexet nagyon sokszor elfelejtik virginia allamban es elozest itt se lattam meg. szerintem a magyarok jobban vezetnek. neha az az erzesem hogy egy-ket amerikai azt se tudja hogy mit csinal a kormany mogot.
2012. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legsyarabbul a feka csajok és a nyuggerek vezetnek. Mivel itt az autózás életforma olyanok is a kormány mögé ülnek, akik amúgy a slozira is csak járókerettel mennek. Az utakon nagyon veszélyesek tudnak lenni: húsz mérföldel autópályán, belső sávból jobbrakanyar... Ahogy előttem írták, indexelni sokan nem tudnak. DE általánosságban, legalábbis itt Kaliforniában nagyon türelmesek, néha nekem kínos, hogy megvárják, hogy átkeljek a zebrán, pedig még 5 másodpercre vagyok a kereszteződéstől. Dudaszót errefelé csak egyszer hallottam, amikor valami mama csúcsidőben megállt a belső sávban telefonálni. Na, az durva volt.
2012. jún. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi csak nyaralni voltunk kinn 2 hónapra, szóval viszonylag egy rövid időszakról tudok csak nyilatkozni.


Ránk egyszer dudáltak San Francisco-ban. Ott ilyen nagyon meredek utak vannak. Kanyarodtunk le jobbra, de mi nem szoktunk az ilyen meredek lejtőkhöz. Férjem nem is látta az alját, azt hittük valami szakadék van. Ezért lelasíttott, hogy lássa mi van. Erre mögülünk ránk dudált valami, majd ki is előzött. Mindezt egy nem forgalmas úton, történt.


Az index használatát valóban nem ismerik.


New York Times Square-n voltunk szemtanúja egy érdekes incidensnek. Egy kocsiban ült 3 (fekete) ember. A vezető nő volt. Mögötte egy busz állt. Egyszer csak jön szirénázva egy mentő. A lány nem tudta elég gyorsan lereagáni a helyzetet, mert nem állt arrébb. A busz így nem tudott úgy helyezkedni, hogy elférjen tőle a mentő. A mentőnek már meg kellett állni.

Ha a nő egy fél métert odébb áll, akkor már elfér mellette a busz, ezáltal utána a mentő is.


De erre nem került sor, mert a busz sofőr egy másodperc alatt tiszta ideg lett, és elgázolta a kocsit. Szó szerint odébb tolta. Majd ment tovébb, mint aki jól végezte dolgát. A kocsiban a nő kb sokkot kapott. Ki sem mert szállni a kocsiból, hogy megnézze a kárt. Egy pasi szállt ki. Rögtön szólt az utca sarkán álló rendőröknek. Következő pillanatban már szirénázva ment a rendőrautó és motor a busz után. :)

Amúgy valóban nem állt arrébb a nő, de a busz sofőr nem is hagyott neki nagyon időt. Kb 5 mp után már tarolt is.

2012. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, még vami. Csomó helyen van úgy, hogy mind a 4 kereszteződésban STOP tábla van. Akkor mindenkinek meg kell állni, és érkezési sorrendben lehet tovább menni.

Ezt be is tartja mindenki. Még reggel 6kor is megállnak, mikor egy lélek nics az úton a kisvárosban.

2012. jún. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
New York, N.Y. tapsztalatot tudok irni. Semmit nem tudnak. Nem indexelnek soha, allandoan dudalnak, sietnek, sebesseghatart soha nem tartjak be, elsobbseget nem adnak, jobbkez szabalyt ne is probald elmagyarazni, ugysem ertik, neha megallnak a stoplampanal. MO-on szazszor jobban es figyelmesebben vezetnek.
2012. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Delaware-ről tudok nyilatkozni :)

Dudálni nem szokás, itt büntetik is néhány helyen. :)

Nyugodtak, a stopnál mindenki! megáll, az összes autós. Zebrán piroson kell néha átmennem mert nem hajlandó váltani, csak az autókat engedi. De nem ütnek el, megvárják míg átszaladok. (szerintem hibás a gyalogoslámpa)

Balesetet még nem láttam itt. Viszont van jobbról balról előzés, ahogy nekik tetszik...ezért oda kell figyelni minden oldalra.

Nekem még nincs autóm, de van jogsim. :)

2012. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!