Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Aki esetleg tudna Los Angelesr...

Aki esetleg tudna Los Angelesről biztos alapokon támaszkodó híreket, infókat, akár jó tanácsokat adni írjon! Kb 2 hónap múlva utaznék. Vásárlási lehetőségek? Utazás? éjszakai élet? Fegyvertartási? . Stb.

Figyelt kérdés
Meló és szállás van... ezen kívül minden érdekelne,ami csak lehetséges.

2012. aug. 4. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A vásárlási lehetőségek nagyon jók mindent meg lehet venni olcsóbban(ruha,kocsi,elektronikus cuccok,) de van olyan is amit drágában(pl:cigi és sör,)

Az utazás hosszú lesz gondolom át kell szállnod New York-ban.a repülőn ki kell töltened két íratott...De ha valamit nem értesz a légiutas kísérők nagyon kedvesek,segítőkészek..:) fegyvert amúgy ha jól tudom csak állampolgárok tarthatnak....az éjszakai élet olyan mint itthon persze ott is vannak helyek amiket kerülni kell....amúgy a reptéren sokat fognak kérdezni de ha meg vannak a papírjaid akkor nem lesz gond a beengedéssel csak ne legyél ittas állapotban mert már volt rá példa hogy valakit vissza fordítanak azért mert ittas állapotban volt(ingyen pia a repülőn ugye xDDD)

Na ha van még kérdésed írj konkrét dolgokat mert így elég nehéz írni dolgokat:) amúgy sok magyar van los angelesben és úgy tudom elég össze tartóak(saját foci csapat,magyar ház stb..) de azért a magyarokkal jobb ha vigyázol...

2012. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Esetleg milyen papírokat vigyek?

Igen mondták az éjszakai élettel vigyázzak,és egyes helyeken,ne menjek egyedül sehova csak párban...Lehet-e rendes kajákat kapni? Értem ez alatt pl a zöldségeket,gyümölcsöket.Számomra a hamburger nem étel...Nézelődök fórumokon, nem az igazi. A TK pl hogy megy ott? Kártyás? vagy fizetős mint itthon..?

2012. aug. 4. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet rendes kaját kapni. rengeteg egészséges kajás bolt van. Fegyvertartási mért kéne? Ahhoz képest hogy LA mekkora nagyon jó a közbiztonság. Persze az igaz hogy vannak rosszabb környékek, de hol nem? ettől még nem kell fegyver. Merre fogsz lakni?
2012. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jó én még pontosan nem tudom mi hogy megy kint , csak nem árt utána járni úgymond mindennek. Még nem tudok sok konkrétumot , pl a szállásom címét meg csak ezután fogom megkapni. Ha esetleg találnék egy olyan embert aki a közelben lakna ...főnyeremény :) Bár magyar "szektorba" kerülök így a kommunikáció annyira nem lesz nehéz.

A jogsim újra le kell tennem ,ezt is hallottam. Ha jól informált vagyok akkor nem is olyan sok idő mire ezt az ember megszerzi.Ez igaz? Tetoválás,piercing az utcán mennyire provokáló? Csak mert egy 40 cm-es kereszt van a hátamon,egy alkar és egy csukló tatto-m is van. :D

2012. aug. 5. 01:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen újból kell csinálnod a jogsit de ne izgulj gyerekjáték lesz a kaliforniai jogsit megszerezni nagyon könnyű :)


Am nem provokáló a tetoválás az USA-ban nagyon sokféle ember él és nagyon elfogadóak általában :) csak kerüld a rossz környékeket mert azok tényleg durva helyek.

2012. aug. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ott az sem provokáló ha lila hajad vagy és ki van lakkozva a körmöd... Ott minden embert megtalálsz a hippitől az indiánon át a rockerig. Nem néznek ki senkit semmi miatt. Nem olyan kritikusak mint mi....
2012. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Legpuskat engedely nelkul lehet tartani, de csak allampolgaroknak vagy zoldkartyaval rendelkezoknek adjak meg. Rendes fegyverhez mar engedely kell.


Ha kiguglizod, hogy Loszi gang vagy ghetto akkor megtalalod melyek azok a varosreszek, amiket messze el kell kerulni. Nyugi, az itteni ismeroseid ugysem fognak ennek a kornyekere se vinni, illetve megmondjak majd, hova mehetsz hova nem.


Ha turistakent jossz (ESTA) akkor jogositvanyt NEM fogsz tudni csinalni. Viszont meg otthon valtsd ki a nemzetkozi jogositvanyt, mert azzal lehet itt vezetni.


Jogositvanyt csak akkor tudsz szerezni ha mar van zoldkartyad, vagy esetleg work permited. Turisaknak mar nem adnak, az az ido mar elmult... :(


Rendes kajat? Hol elsz ember??? A fold nagyon sok orszaganak a gasztronomiajat megtalalod, vannak magyar, roman, kinai, nemet, spanyol, mexicoi, thai, koreai, indiai stb. ettermek, ahol a nemzet eteleit megtalalhatod.


Az uzletek polcain annyi zoldseg/gyumolcs, amennyit meg otthon sem lattal. Vannak uzletek ahol csak bio (organic) termeket lehet vasarolni es nem kerul sokkal tobbe, mint a nem-bio verzio.


Vannak uzletek, ahol tarhonyat, Sio uditoitalt, napolyit kapni. Sot, van magyar uzlet, ahol Banfi hajszeszt meg csemege uborkat arulnak.


Mi az a TK?


A kulsovel nem foglalkoznak. En mar lattam bank managert akinek tetovalas volt a nyakan, lattam postai alkalmazottat piercingel a szajaban. Szerencsere itt a szakmai tudasra es a hozzaallasra fokuszalnak es nem a kulsosegekre :)

2012. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon élek ,szerinted ha mindent tudnék akkor kérdeznék? Bocs hogy ennyire hülye vagyok .. :D Minden esetre köszönöm a válaszod ,hasznos volt. Tk (tömegközlekedés)
2012. aug. 7. 00:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem bantasbol irtam elhiszem ha nem ismered az orszagot de nehogymar abbol itelj amit a filmben latsz. Hamburger, sultkrumpli meg kola....


Olyan ettermek vannak, hogy az ember nem tudja hogy muveszeti alkotas vagy zabalni valo van a tanyerjan. Ha valahol, akkor itt kapni rendes kajat. Ne a megszokott magyar feherkenyerre gondolj, de gyumolcsok zoldsegek olyan verzioja amit Magyarorszagon meg a teveben sem mutatnak :(


Los Angelesnek van tomegkozlekedese, nem tul rossz, de NY-hoz kepest egy fos.

Nem olyan veszes, turistakent ki lehet birni, de hosszutavon nem tul jo.

Amikor leadtam a kocsimat szervizben direkt buszoztam hazaig, kivancsi voltam milyen az erzes. Tuleltem, nem tamadtak meg, semmi gaz nem volt, de megtanitott jobban ertekelni a kocsimat :)


A nepszeru turista helyekre (Hollywood, Universal Studio stb.) el lehet jutni busszal/metroval konnyeden.

2012. aug. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nincs semmi baj csak úgy jött át mintha na mind1 :D Nem az alapján ítélek amit látok a tv-ben ,mert tv-zni sem szoktam :D Csak egyszerűen semmit nem tudtam az adott országról és ameddig még megtehetem hogy normális körülmények között hazai terepen netezek akkor miért ne :) Ennek örülök hogy tényleg rengeteg dolgot kapni ,pl Hollandiában sok mindent nem kapni amit itthon igen.Volt szerencsém kint lakni... Túrórudi? felejtsd el :D Mirelit kaja hegyek ,és még sorolhatnám....Tudom ég és föld a két ország ,csak meg említettem.
2012. aug. 8. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!