Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New York tényleg csak a...

New York tényleg csak a filmekben olyan szép és tündöklő?

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy egyszer ott éljek/tanuljak/dolgozzak. De olvasok olyanokat is, hogy amúgy a filmekben teljesen más. De engem annyira vonz ez az egész város. Főleg Manhattan. Tényleg nem ajánlatos kimenni oda?

Please írjatok személyes tapasztalatokat is. (ha van)



2012. aug. 8. 23:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
pesten is van nyócker meg városliget...
2012. aug. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kossz.
2012. aug. 9. 00:14
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást? "Nem mind arany ami fénylik. és ez igaz New Yorkra, Manhattanra is. New York,Manhattan is szép az amit a nézőknek mutatnak.

Vannak kerültek Manhattanban ahol én nem mertem ég nappal sem végig menni. Vannak New Yorkban olyan helyek ahol igencsak a lábad elé kell nézni ha nem akarsz egy véres betétbe vagy használt cottonba lépni..A belváros és környéke elég jól néz ki, de nem minden hely..

2012. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Egyszer én is nagyon szeretnék kijutni oda. :D

Ott is vannak "nyócker" részek, és koszos sikátorok, utcák, de ettől függetlenül engem is vonz. :D Az emberek viszont nagyon sietnek, szóval nagy nyüzsgés van, oda kell nézned a lábad elé. :D

2012. aug. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Manhattan legnagyobb része tiszta. Persze nézd azt is, hogy 8 millió ember él egy BP-bél 2szer nagyobb területen. Ha azt nézed, hogy az USA-ban élő milliomosok 60-70%-a manhattanben él, akkor nem mondható rá az, hogy putri.. A legjobb utcák a Brodway 5th avenue park avenue de egész manhattan csodaszép. Persze ott is vannak barmok, akik mindenmerre szórják a szemetüket. Alig különbözik egy Európai várostól...
2012. aug. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszonom mindnkinek.a valaszt ;)
2012. aug. 9. 01:21
 7/19 anonim válasza:
100%

én kimentem new yorkba majdnem 3 hónapra.

new york pontosan olyan mint a filmekben:) gyönyörű, hatalmas,és a felhőkarcolók elvarázsolnak. amit tudnod kell

koszos, szmogos,zsúfolt, büdös, az emberek mennek a metróval mint a zombik, 5ször annyi patkány van mint ember!!! és magyarként max aljamunkát végezhetsz.én ezért nem maradtam. az egyetlen lehetőség hogy legálisan kint maradj, ha összeházasodsz egy amerikaival. csak így lehet papírt kapni.

menj ki egy-két hétre nyaralni, én is így csináltam, és életem legjobb, legizgalasabb napjai voltak, felejthetetlen. ezalatt lesz időd megnézni azokat a helyeket amiket a filmekben látsz. viszont amikor munkába menet szinte minden nap elrohansz a "nevezetességek" mellett akkor már nem biztos hogy egy idő után felfigyelsz rájuk. a kaják borzasztók:) nagyjából ennyi:))))

én egyébként imádtam new yorkot!

2012. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
"max aljamunkát végezhetsz". Ha képzetlen, semmihez sem értő vagy, akkor igen. Egyéb esetben pedig egyértelműen nem!
2012. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Huu koszonom a valaszokat egyebkent idegenveezetoi suliba jarok angol nemetet tanulok sztem harmadiknak a francia lesz...
2012. aug. 9. 14:22
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Budapestet is szeretik a túristák, de az ottlakók már nem feltétlenül...
2012. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!