Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Közületek utazott ki valaki...

Közületek utazott ki valaki az USA-ba szállodát takarítani? Ha igen, milyen közvetítőkkel lehet kijutni és milyen tapasztalataitok vannak ebben a témában? Volt dolga valakinek efféle munkaközvetítőkkel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 15:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
igen, biztosan azzal szórakoznának..köszönöm, hogy te legalább nem negatív hozzászólást írtál, de a kérdésem nem az volt, hogy illegális-e vagy sem..a kérdésem az volt, hogy ismeri e valaki ezt a céget..volt e vele valakinek dolga, kapcsolata..köszönöm..
2014. jún. 29. 08:51
 12/21 anonim ***** válasza:
nem írtál konkrétat,hogy melyik ezt a céget. egyébként én utaztam ki,vagyok kint de nem cégen keresztűl. nem tudom milyen közvetítők vanak. az biztos hogy nem legális munkákat közvetítenek mert nem tudsz legállisan dolgozni.de ettől nem kell félni mert magyarországon is sokan dolgoznak nem bejelentve.
2014. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Singham ***** válasza:
Hogy honnan tudná esetleg valaki, hogy illegális? Könnyen. Kéri a zöldkártyát és egyéb hivatalos papírokat. :) Nem a 90-es évek ezek már, ahol boldog-boldogtalan vígan elélt illegálisként. :) A mai világban ez már csak városi legenda, hogyha te kimész illegálisként elleszel. Akik kint vannak, azok is azért élnek meg, mert még a 90-es években kimentek és meglett a kapcsolat rendszerük.
2014. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
na csak hogy tisztàban legyetek vele: amerikàban a rendôr ha megàllìt,az azèrt van mert valami nincs rendben az autòval vagy hasonlò autòt keresnek. jogosìtvànyt fog kèrni mert vezetsz,nincs joga elvenni az útleveledet.HIÀBA akarod neki oda adni nem veszi el a kezedbôl. ô nem bevàndorlàsi hivatal hogy ezzel foglalkozzon.ha valamièrt elvisz akkor leellenôrzik a stàtuszodat ès CSAk akkor làtjàk majd hogy te illegàlis vagy.viszont nem kiutasìtanak hanem elôbb elôzetes ahonnan egy ügyvèd kifog hozni mert nem akarjàk ôk fizetni a repjegyet haza. (ha mègis az nagyon spèci helyzet) new york 50%-a illegàlis,ès ezzel mindenki tisztàban van egèsz amerikàban.de mindenhol vannak.egyèbkènt magyarorszàgon is sokan dolgoznak feketèn,meg amerikàban is olyanok akik amerikaiak. akkor mi a külömbsèg?
2014. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Singham ***** válasza:

Ki beszélt itt rendőrökről? :D Magyarul nem tudod értelmezni a szöveget, de te kint vagy USA-ba. :D Hagyjuk már. :D

Papírokat meg nem csak rendőr kérheti. :) Tudod, vannak a munkáltatok, akik legális munkáknál elkérik a papírokat. :) Ha meg pech szériája van az illegálisnak feldobja a munkáltató. :) Vagy esetleg a többi illegális, hogy megkapja a helyét. :)

Persze, ha tényleg kint élnél akkor tudnád ezeket. :) Meg igen, sokan dolgoznak itthon is feketén, csak meg kell nézni milyen körülmények között élnek sokan. Kint is kb. hasonló körülmény vár az új illegálisokra. :)

2014. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
akkor még valamivel kell tisztában lenned kedves előttem szóló... látom nem vagy tisztában azzal sem,hogy nem lehet csak úgy feljelentgetni a másikat. elmondom,hogy működik,hogy tanúlj valamit... felhívod az emigrációs hivatalt ahol bemutatkozol. elmondod mit szeretnél. először is téged fognak leellenőrizni,hogy te milyen státuszban vagy itt.(pont azért,hogy az illegálisok ne jelentgessék fel egymást) azután kapsz egy számlaszámot amire bekell fizetned 2000dollárt. ha ez megvan akkor kivizsgálják a panaszodat. ha igaznak bizonyúlt akkor visszakapod a pénzt. ha csak jóindulatból feljelentetted az illetőt mert nem tetszett a pofája és azt hitted,hogy illegális,de közben már folyamatban vannak a papírjai akkor be...ptad. ugrott a 2000dollárod. Na ezért nem tudják egymást feljelentgetni a magyarok. meg mások sem.
2014. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Singham ***** válasza:
Köszi, jót nevettem most is. :) Szerinted legális úton fogják feldobni? :D Most komolyan ilyen naiv vagy? :D Van még sok más módja, hogy betudják köpni őt. :D
2014. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
persze. csak nem foglalkoznak vele.te azt gondolod,hogy ha felhivsz itt valakit,hogy ez vagy az illegális akkor foglalkoznak veled? jó buta vagy.gyere ki,élj itt és majd rájössz,hogy nagyívben le...ják ki mit beszél az illegálisokról,meg magukat az illegálisokat is. de szerintem hiába mondom neked mert van egy saját kis világod amiben élsz és csak a tv-nek hiszel meg amit az interneten eltudsz olvasni.
2014. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Ez milyen igaz! A nyelvtudas szamit a legtobb helyen nem pedig az hogy milyen papirjaid vannak. De ezt csak az tudja aki kint el.
2014. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Singham ***** válasza:

Jaj, hagyjad már magadat :D Ember, értelmezd már egyszer az életben a szövegemet amit írtam :D Magyarul nem tudsz rendesen, de te majd kint élsz USA-ba, persze :D Sokszor hallottam már ezt a dumát :D

Az emberek meg nem hülyék, ha a másikkal való kicseszésről van szó :D Számtalan módon eltudnák intézni, hogy véletlenül lebukj :)

2014. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!