Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerika illegálisan. Pro és...

ST89 kérdése:

Amerika illegálisan. Pro és kontra. Megéri?

Figyelt kérdés
Főleg az amerikában élő honfitársaim véleményére lennék kíváncsi. Hogy kezdtétek, legálisan/illegálisan, miket tudnátok előnynek és miket hátránynak sorolni? Személy szerint Anglia és Amerika között vacilálok (Angliában már voltam másfél évet). Nem minimálbéres munkát szeretnék, hanem egy tetoválószalonban elhelyezkedni, mivel itthon is ezt csinálom. Várom a tapasztalatokat. Üdv
2014. jún. 16. 08:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól is, hogy melyik államba akarsz letelepedni. Pl.: Arizonában nem igazán csípik az illegális bevándorlókat. :D Viszont Oregon államban beakarják vezetni, hogy az illegálisok LEGÁLISAN tudjanak jogosítványt szerezni és még egyéb "nyalánkságok"...
2014. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
#1 Hagyd abba a Call of Duty-t és a Chuck Norris filmek nézését! A Delta Force egység nem létezik, te esetleg erre gondoltál 1st Special Forces Operational Detachment-Delta.
2014. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%

#9 Aha..aha...aha... Mi van?

Aki egyedül megy ki egy idegen országba, az mindenhol "szenvedni" fog az első hónapokban, években - gondolok itt arra, hogy lakótársaság, előfordulhat, hogy nem fogsz mindennap jóllakni stb, stb -

Pro:

-Nagyon sok állam szimpatizál az illegális bevándorlókkal (Oregon, Utah...)

-Lehet jogosítványod

-Könnyebben megtudsz majd élni, mint Mo.-n

-Legendákkal ellentétben, tudsz venni (illegálisként) autót/kat, házat és egyebet.

-Másik legendával ellentétben, nem nehézkes megoldás az orvosi ellátás (nem kell a gatyádat is ráfizetned..)

-Ha nem csinálsz hatalmas ostobaságokat (meggyilkolsz, megerőszakolsz valakit) akár az egész életedet leélheted illegálisként, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy te milyen státusszal élsz az adott államban (kivéve Arizona)


Kontra:

-Nem hagyhatod el az USA-t, mert kitiltanak (3, 10 évre, ez attól függ, hogy mennyi időt töltöttél az USA-ban illegálisan)

-Nem vállalhatsz munkát egy-két helyen (néhol lecsekkolják a státuszod)

Nos, így hirtelen ennyi...



----


Egyéb "legendák": Tévhit, hogyha illegálisként élsz kint és hozzá mész egy amerikai állampolgárhoz akkor megkapod a zöldkártyát, nem! Ez nem igaz, tehát aki azt állítja, hogy így legalizálta magát, az hazudott.


Nagyon alja munkát kell végezned.. Ez sem igaz, nagyon sokan dolgoznak Mo.-n is pénztárosként vagy szakácsként akkor Amerikában miért lenne alja munka? Igen, dolgozhatsz pénztárosként és szakácsként is. A megnézed az elmúlt évek statisztikáit akkor láthatod, hogy a elég szép számmal töltik be a szakács munkát az illegálisok. Ettől függetlenül van még vagy 10000-nyi munka.


Böngéssz át több oldal (főleg külföldit!) és mérlegelj, megéri? A válaszom: szerintem meg, ha másnak nem is, legalább tapasztalat szerzés céljából.

2014. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
[link] olvasgasd!
2014. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%

13as, melyek azok az allamok, ahol illegalisok szerezhetnek jogositvanyt. Komolyan, aruld el, mert tenyleg erdekel. California es Arizona biztos hogy nincs koztuk. Szoval? Hol lehet illegaliskent jogsit szerezni?


Termeszetesen hazat/autot/egyebet illegaliskent csak akkor tudsz venni, ha kifizeted keszpenzben az egeszet. Good luck hazat venni keszpenzre. Hitelt illegalisknet egyetlen egy bankban sem fogsz kapni... Hacsak nem azokban az allamokban, ahol a jogositvanyt is osztogatjak...


"Tévhit, hogyha illegálisként élsz kint és hozzá mész egy amerikai állampolgárhoz akkor megkapod a zöldkártyát, nem! Ez nem igaz, tehát aki azt állítja, hogy így legalizálta magát, az hazudott." a foldon mindenki egy fantaziavilagban el es csak te tudod a hatalmas igazsagot... koszonjuk, hogy megosztottad velunk es felnyitottad szemeinket!


Te olvasgasd:

[link]

2014. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Tisztelt utolsó! Nem tudom de szerintem menj el és nézesd meg magad egy doktorral, ha már olvasni nem tudsz. AKI AZ ÁLLAMOKBAN ÉL ILLEGÁLISAN ÉS ÚGY HÁZASODIK MEG, NEM KÉRELMEZHETI A ZÖLDKÁRTYÁT. HÁZASSÁG ÚTJÁN CSAK AKKOR SZEREZHETŐ, HOGYHA AZ EMIGRÁLNI SZÁNDÉKOZÓ SZEMÉLY AZ USA-N KÍVÜL TARTÓZKODIK. Ennél jobban nem tudom kiemelni...

Szíves figyelmedbe ajánlanám: [link]


A jogosítványra vonatkozó kérdésedre pedig:

[link]

ÉS

[link]

Többet nem linkelek, keresgélj!

2014. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
,,a foldon mindenki egy fantaziavilagban el es csak te tudod a hatalmas igazsagot... koszonjuk, hogy megosztottad velunk es felnyitottad szemeinket! " Igazán nincs mit, bár elég szűk a világod, hogyha szerinted mindenki abban a hitben él. Ha google-ba beütöd angolul! (felkiáltó jellel, mert számodra az olvasás nehézkesen megy) akkor jól láthatod, hogy nem csak az ügyvédek, bevándorlásbeliek válaszolnak határozott nemmel hanem a sima "köznép" is. :)
2014. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nézd milyen jó szívű vagyok, itt egy másik link a házassággal kapcsolatban! :)

[link]

Remélem lesz annyi kótyid, hogy feltudd majd fogni a leírtakat.. :)

2014. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hahaha, hiaba kiabalasz attol meg nem lesz igazad.

Aruld el kerlek hogy hol elsz? Itt az USAban? Melyik allamban es miota?


En itt elek, mint irtam 10 eve. Nemcsak en, de hm, most gyorsan szamolok, legalabb 6 ismerosom hazassag utjan szerzett papirokat ugy, hogy illegalisok voltak es senki nem ment sehova. Vegulis szkanderozhatunk orakig, neked az az igaz, amit te kiabalasz (mert csupa nagybetuvel irni valamit az online-uvoltes) nekem meg az az igaz, amit a sajat boromon tapasztaltam, amit a barataim (a szemem lattara) tapasztaltak es amit a nem-barataim (de ismeroseim) allitanak. De biztos mind hazudunk es csak altatjuk magunkat es neked van igazad es illegalisan hazasodni amerikaival nem juttat zoldkartyahoz.... Erdekes, az amerikai utlevelem az ellenkezojerol tesz bizonysagot...


Koszonom a linket, nem tudtam hogy NJ-ben lehet illegalisoknak jogsit szerezni.

Ami Californiat illeti: "when the law takes effect in 2015" oke, akkor ezt most hagyjuk mert ez meg nem aktualis...

2014. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Remélem lesz annyi kótyid, hogy feltudd majd fogni a leírtakat - a kulonbseg kozted es koztem az, hogy amig te vmi magyarorszagi faluban a fotelbol irogatva mindenfele ugyvedek weboldalat linkelgeted es gratulalok az angolodhoz, mert biztos jol megy ha erted mit irnak,

addig en a los angelesi irodam ablakabol kinezve felidezem a baratnom oromet, amikor bejelentette, hogy sikerult az interju, mindez ugy, hogy 2012 elejen jott ESTAval, illegalis lett (tultartozkodott), illegaliskent ferjhez ment a szerelmehez, en segitettem nekik beadni a papirokat, es most Februar vegen volt az interju a zoldkartyara, amit megadtak neki es most mindenki nagyon boldog.

De lehet hogy csak almodtuk az egeszet, en is, a baratnom is, a ferje is, es a 20 masik ember, akik meg voltak hivva az eskuvore....

2014. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!