Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egyik ismerősöm el utazott...

Sebklaudia kérdése:

Egyik ismerősöm el utazott Kanadába menekültként de haza jött és most mégis vissza szeretne menni de nem telt el még 5 év vissza mehet?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 00:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem mehet... sajnos... Bár mehetne az összes ingyenélő parazita társával együtt örökre, ne nekünk kelljen eltartani.
2015. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Senki nem írta oda hogy roma és ilyen válaszokra pont nem voltam kíváncsi.
2015. jan. 22. 00:58
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nem. Azok se hülyék, ha valahol valakit üldöznek (és a menekült státusz ezt jelenti) akkor általában nem óhajt ugyanoda visszatérni. Nem fogják megadni neki a menekült státuszt.
2015. jan. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem is kell odaírni, egyértelmű. De a reakciód is egy igazolás. Dolgozni szeretnénk hogyan kezdjük? cimű kérdés kéne inkább...
2015. jan. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Szokás szerint a sztori felét írjátok le és úgy kérdeztek... kapott menekültstátuszt? Ha nem, akkor az ítéletben van benne hogy s miként. Vagy csak fogta magát és még procedúra közben visszajött?


Egyébként én kanadai vagyok, és önkéntesként segítek valódi menekülteken. Szégyelljétek magatokat hogy nehezítitek azok életét akik valóban háborúból az életüket mentve jönnek ide.

2015. jan. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
"Senki nem írta oda hogy roma" 1-es sem írta, hogy roma. Aki az utóbbi években "menekült" innen az egy parazitadög. Nem kérdés. A délszláv háborúból elhiszem, hogy menekülni kellett.
2015. jan. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Mi elől menekült? A munka elől? Most mi változna ha kimenne?
2015. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

MOndjuk engem meglep, hogy az ismerősöd menekült státuszt igényelt Kanadától. Ugyanis Kanada elég szigorú ilyen téren és van egy listájuk, hogy melyik ország kérhet menekült státuszt. Magyarország nincs köztük, mert szerintük Magyarországon nincsenek olyan állapotok, hogy bárki menekült státuszt kérjen. Amiben tökéletesen igazuk van. Magyarországon nincsen háború, nincs éhezés, és nincsenek 56-os állapotok..

Szóval az ismerősöd szerintem hazudott a menekültstátuszt illetően. Ha meg mégsem, és ő azzal próbálkozott, akkor meg tuti, hogy azonnal elutasították.

2015. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
nem hazajött....hazatoloncolták..nem mind1
2015. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Nyolcas, ötös vagyok és a Designated Country of Origin nem jelenti hogy nem kaphatsz menekültstátuszt onnan jőve, csak gyorsított, egyszerűsített eljárás van -- ami természetesen a legtöbbször elutasítással végződik -- de előfordul, ha borzasztó ritkán is, hogy DCO-ból jöttek kapnak státuszt.
2015. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!