Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Méltán lehet büszke magára...

Méltán lehet büszke magára az, aki kanadai állampolgárságot szerez?

Figyelt kérdés

Magyar emberként kiment dolgozni,és elérte hogy megkapja az állampolgárságot, meg kanadai útlevelet.

Ez lehet olyan dolog, ami az embert büszkeséggel tölti el, vagy a környezete felnézhet rá emiatt, hogy sikerült ezt neki elérni?



2016. nov. 9. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem pontosan értettem, a lelkizésednek mi köze az utazáshoz.
2016. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem szánni való annak az élete, akinek csak ennyi boldogság jutott. Vagy csak annyi ész, hogy ezzel büszkélkedjen.
2016. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Igen!

Testvérem gyermek kora óta arra vágyott,hogy egyszer az Egyesült államokban éljen majd idővel állampolgár váljon belőle.

Ezt sikerült is elérnie, nemrég volt a citizenship ceremony.

Ő is és mi is büszkék voltunk rá, hogy egy kisgyerekkori, 20 éves álmot váltott valóra.

Erre szerintem nyugodtan lehet büszkének lenni.


A környezete,hogy fogadja az változó, rokoni családi kör örül és büszke rá, de vannak akik olyanokat mondanak,hogy"jaaj csak azért házasodott össze,hogy megkapja a zöldkártyát, állampolgársgot.." és hasonló hülyeségek, de hát ezekkel nem kell foglalkozni, elég csak nevetni szegényeken.


Nem pont Kanada, de majdnem :)

2016. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Én április ötödikén kaptam állampolgárságot és az önmagában nem számít sokat (mondjuk amikor Orbán vezér kivezeti az országot az EU-ból vagy az EU összeomlik ezért-azért akkor a kanadai útlevél jól fog jönni). Kiköltözni Kanadába, élni és megélni, hát az bizony kicsit nehezebb, mint beállni a Tescóba rakodónak, erre azért némileg büszke vagyok.
2016. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Mivel az egyre szigorúbb bevándorlási feltételek miatt ma már elég nehéz kijutni Kanadába, ezért némileg igen. Mi nemrég kaptuk meg a PR státuszt, tehát még legalább 4 év az állampolgárság, de már ennek is nagyon örültünk. Nem hiszem, hogy a környezetünknek emiatt fel kéne ránk néznie, ez inkább személyes elégedettség.
2016. nov. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen. Ha ez volt a nagy álma, és teljesült, akkor miért ne lehetne büszke magára?
2016. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért lehetne? Az "álomvalóraváltás" nem ok a büszkeségre, főleg, ha mások fizették meg az árát.


Miért kell kanadai útlevél? A magyarra nem voltál büszke? Pedig inkább lehetnél, mint egy bevándorlóországéra.


Milyen környezetnek kéne felnézni rád? Mennyiben siker ez?

2016. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

> Miért lehetne? Az "álomvalóraváltás" nem ok a büszkeségre, főleg, ha mások fizették meg az árát.


Mesélj, hogyan fizették meg mások az árát.


> Milyen környezetnek kéne felnézni rád? Mennyiben siker ez?


Hát ahogy mondtam: az kemény munka mire elismernek szakmailag annyira hogy sikerül a kanadai kivándorlás és az sem egyszerű eleinte hogy egy ennyire más helyen éljen az ember.

2016. nov. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Magyar emberként, amíg felnőtt a magyar emberek rengeteg időt, energiát, fáradságot és igen, pénzt is beruháztak, hogy egészséges, munkaképes ember lett belőle.


Ami vissza nem térülő beruházásnak bizonyul, ha más országnak ad vissza, olyat, amit Mo-on kapott.


Mások fizettek azért, hogy versenyképes "bevándorló" legyen, hogy eladja magát a bevándorlópiacon. Igazából magát adta el? Az akárhány kiló hús-csont ideget? Nem, hanem azt is, amivel ő gazdagabb lett közben. És amivel ő gazdagabb lett, értékesebb egy bevándorló országnak, azzal szegényítette a magyarokat, akik semmit nem fognak visszakapni a beléölt mindenből. Energiamegmaradás. És ahonnan a bevándorló országuk szerzik -lopják- a saját gazdagságukat.

2016. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kormányok jönnek-mennek, és Kanadában könnyebben élni bizony hogy könnyebb, mint sorsközösséget vállalni a magyarokkal.


Vannak, akik gyűjtik az útleveleket, lelkük rajta.

2016. nov. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!