Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Fiatal vagyok, de mik a...

Fiatal vagyok, de mik a lehetőségeim? Valaki tapasztaltabb véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Nos, nagyon nagyon ambíciózus (még) gimnazista lány vagyok. Nem értem azokat, akik a középsuli után szimplán csak itthon maradnak, fősulira járnak, majd végleg letelepednek. Én mindenben rengeteg lehetőséget látok, ahogy a külföldi országokban is. Sebészi diplomát(Oxford) fogok szerezni, majd színészi képzettséget. Ezek után az USA-ba szeretnék menni, hogy megmérettessem magam a Juilliardon az én drága csellómmal. Valaki mesélne nekem a Nagy Alma-béli életről? Kíváncsi lennék, hogy engednének be az Államokba,valamint mennyi lenne az a pénzkeret, amely egy hónapomra elég lenne. Köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 4. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Sebészi diplomát itthon is csak akkor szerezhetsz, ha előzőleg elvégzed az orvosi egyetemet, és még 6 évig rezidenskedsz.

Az egész egy buta kislány álmodozása.

2016. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
... és most ért bele a kezed a bilibe. Ideje felkelni, a valóság téged akar... röhögve felfalni.
2016. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
"Sebészi diplomát(Oxford) fogok szerezni, majd színészi képzettséget." - :DDDDDDDDDDDD. Mentsd el ezt a kerdest. Lesz min rohognod az ikszedik orvosis szigorlatod alatt.
2016. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem te mar szineszi kepessegeket biztosan szereztel,mert a hülyét azt nagyon magabztosan játszod!
2016. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Bármit is akarsz elérni az életben, tanuld meg, hogy senki nem fog helyeted bármit is elvégezni. Tehát ha az Oxfordon akarsz tanulni, akkor gyerünk olvasd el a neten a felvételi követelményeket. Aztán a színészetit és így tovább. Álmodozni jó, de azért naiv ne legyél..
2016. dec. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4. valaszolo +1
2016. dec. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Hát ennyi ésszel szerintem a kerületből sem fogsz soha kijutni! :D


Persze, Oxford "sebészeti diploma", meg színész (összeillő szakmák...), aztán USA nyilván csak téged vár, gondolom állampolgárságot is kapsz rögtön...


Te nem ambiciózus vagy, hanem idióta. De az nagyon.

2016. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
2016. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
75%

Ambiciózus vagy, nem mondom, de rossz a sorrended. Az Oxfordon az BM BCh 6 év, az arra épülő sebészi MSc 2-4 (a kórházi gyakorlati idődtől függ). Ha 18 évesen kezded, máris 26-28 vagy, mire a sebészi diplomád megvan, és akkor ugye még work experience nulla. Eddigre viszont már öreg leszel színésznek. Merthogy a színész BA is 3 éves, és 30 körül leszel vagy el is múlsz, mire kijössz a konziból. Azt meg tényleg nem értem, hogy mi értelme 2 papírt megszerezni 13 év alatt, amikor nem is akarod használni őket, mert valójában a Juilliardra akarsz menni csellózni. Ez szintén 4 évet vesz el az életedből, és leszel 35, mire kikerülsz friss diplomás csellistaként. 35 évesen hiányozni fog az a zenekari tapasztalat, amit az alatt a 13 év alatt szerezhettél volna, amit a többi diplomád megszerzésével töltöttél. Ha csellózni akarsz, menj oda egyből. Ne akarj egy fenékkel megülni ennyi lovat, mert mindegyikről leesel.

A kérdésedre válaszolva, ha felvesznek a Juilliardra, kapsz tanulóvízumot, amivel a tanulmányaid idején tartózkodhatsz az országban. Munkavállalásra nem jogosít, New York pedig általánosságban irgalmatlan drága, főleg a lakásbérlés valami horrorárban van, úgyhogy sok pénzre lesz szükséged. Nem tudom, milyen igényeid vannak, de szoba is alig van 1000 dollár alatt.

2016. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egyébként meg nem vagy elég elhivatott ahhoz, hogy orvos legyél.
2016. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!