Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha 16 éves vagyok, hogy...

Ha 16 éves vagyok, hogy tudnék úgy kimenni Amerikába anyárra dolgozni, hogy az a legköltséghatékonyabb legyen?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Gondolatátvitellel.
2017. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Repülőgép szimulátorral
2017. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell olyan messzire menni. Ha megy a német alap szinten, mehetsz Ausztriába, Németországba, keresel egy fagyizót, egy nyár alatt szép kis summát össze lehet szedni.

Amerikát elég nehéz lenne megoldani.

2017. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 éves korom óta minden nyáron kimegyek Amerikába egy farmra ahol lovakkal, nyulakkal, kacsákkal kell foglalkozni, meg kertészkedni. Hivatalosan nem dolgozhatnék, de nagynéném él kint és én mint rokon megyek nyaralni. (persze dolgozom, kapok érte szép pénzt)

Nagynénémék minden nyáron alkalmaznak diákokat nyári munkára, de ők is csak 18 éves kortól. Ha nincs olyan rokonod mint nekem, akkor kizárt, hogy te 16 évesen kint dolgozz nyáron Amerikában.

18/L

2017. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kiskorukent nem dolgozhatsz az USAban, csak ugy, ahogy az elozo kommentelo akinek el kint rokona


sajnos varnod kell meg legalabb 2 evet es utana megprobalkozhatsz a tabori dolgozo allasokkal


addig gyurj az angolra, mert anelkul nehez lesz es 2 ev alatt olyan angolt tudsz osszehozni hogy siman elolvasol barmit, elbeszelgetsz barkivel es akkor angolul tudod olvasni a camp leaders oldalakat ;)

2017. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom miert ad tanacsot aki nem tudja a dolgokat.A minimum eletkor 14 ev (van olyan allam ahol 12 ev pl kaliforniaba ujsagot kihordani) konnyu munkara korlatozot orakkal.16 ev felett nincs ora korlatozas csak bizonyos veszelyes munkakba nem lehet dolgozni. 18 felett meg minden munkat lehet kiveve nehany allam ahol alkoholt vagy fegyvert vagy drogot arulnak.Minden allam mas de ez ugy atlagba a torveny. Az mas kerdes hogy egy kulfoldi akarhany eves engedely nelkul hivatalosan nem dolgozhat.
2017. jan. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Coloradoba 9 eves kortol lehet dolgozni


Additional working restrictions:


9: Minimum age to: Delivery of handbills and advertising; Shoe shining; Gardening and care of lawns involving no power-driven lawn equipment; Cleaning of walks involving no power-driven snow-removal equipment; Casual work usual to the home of the employer and not specifically prohibited; Caddying on golf courses; Occupations similar to the above.

12: Minimum age to: Sale and delivery of periodicals; Door-to-door selling and delivery of merchandise; Baby-sitting; Gardening and care of lawns, and cleaningof walks; contact the Division regarding use of power-driven equipment; Non-hazardous agricultural work; Occupations similar to the above.

14: Minimum age to: on-hazardous occupations in manufacturing; Public messenger service and errands by foot, bicycle and public transportation; Operation of automatic enclosed freight and passenger elevators.; Janitorial and custodial service; Office work and clerical work; Warehousing and storage, including unloading and loading of vehicles; Non-hazardous construction and non-hazardous repair work; Occupations in retail food service; Certain gasoline service occupations; Occupations in retail stores; Occupations in restaurants, hotels, motels, or other public accommodations; Occupations related to parks or recreation; Occupations similar to the above.

16: Minimum age to: The occupations listed above and the operation of a motor vehicle if the minor is licensed to operate the motor vehicle for such use pursuant.

18: Minimum age to: Sell, or serve alcoholic beverages if supervised by someone 21 years of age or older.

21: Minimum age to: Sell, or server alcoholic beverages (unrestricted).

2017. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert ad tanacsot aki nem tudja a dolgokat -- igazad van, pontositanom kellett volna. Tudom a dolgokat, itt elek.

Persze lehet 18 alatt is dolgozni az USAban, de kulfoldieknek NEM lehet, kiveve, ha az illetonek a rokona itt el, mint a fentebbi kommentelonek.


A legjobb (rokon hianyaban) es legolcsobb megoldas a kerdezonek az ha jelentkezik tabori dolgozonak. Kap nemi penzt, nem fogja h.lyere keresni magat, talan kijon nullara, viszont kap egy eletre szolo emleket/tapasztalatot es a nyelvet is tudja gyakorolni.


Olyan nincs, hogy ismeretseg nelkul 16 eves kerdezo ide kijon es elmegy almat szedni vagy beall a kavezoba pultosnak, mert szoba se allnak vele...

2017. jan. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelvet és tábori munkákra ki tudsz menni de ehhez is kell pénz.

A repjegy a nyáron nagyon drága, simán kerülhet 400.000be is.

2017. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dorian Gray válasza:
Nyári munkára (2-3 max,de az már nagyon max 4 hónapra),semmi értelmetlen Amerikába menni, repjegy elviszi a pénzed. Menj inkább a királyságba,töredék a jegyár,és a papírmunka i,mivel EU-n belül mozogsz.
2017. jan. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!