Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ti melyik amerikai államba/...

Ti melyik amerikai államba/ városba mennétek nyelvtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amerikába indulok tanulni egy cserediák program segítségével. Arra lennék kíváncsi, hogy ti a helyemben melyik helyszínt jelölnétek meg? Illetve mindre, ami az adott állam nyelvi szokásaihoz kapcsolódik:)

2017. szept. 24. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Attol fugg, a cserediak program egy eves/feleves/harom honapos. Vedd figyelembe a varhato idojarast - pl nyar vegetol oktober-novemberig hurrikan vagy tornado szezon van egyes allamokban.

Attol is fugg, hogy egy-egy allamnak melyik reszebe kerulsz, pl. Kaliforniaban egeszen mas az idojaras az eszaki hatar kornyeken, mint delen, San Diegoban.

Eleg sokat utaztam itt, majdnem minden allamban voltam mar, olyan nagyon nagy nyelvi szokasbeli elteresek nincsenek, inkabb akcentusban es hadarasban van kulonbseg (Utah-i tajszolast nekem nehezebb volt megerteni, mint a New Yorkban, Kaliforniaban, vagy Oregonban eloket). Sokkal, de sokkal nagyobb kulonbseg van az angol-angol es az amerikai angol kozott, lattam mar itt allashirdetest, ami forditot keresett angol-angolrol amerikai angolra.

Mikor erkeznel es milyen hosszu idore? Elsosorban melyik allamban szeretnel lenni? (ha jo a csaladod, ugyis elvisznek mindenfele :)

2017. szept. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Texas. Ha az ottaniakat megérted, akkor bárki mást is :)
2017. szept. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg Georgia a nyerő az érthetetlenségi versenyben... Értelmetlen hadarás, mintha egy rossz kávédaráló menni :-D
2017. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nyelv szempontjabol tok mindegy melyik allamot valasztod


szerintem is vedd figyelembe az idojarast, amikor valasztasz, plusz azt, hogy mennyire egyszeru megkozeliteni

ha valami nagy nemzetkozi repterhez kozeli (ertsd max 1 oras kocsikazasra) levo varosban van a csalad, az sokkal konnyebb/kenyelmesebb, mintha orszagon belul is at kell 1x szallnod es a csaladnak is 2-3 orat kell kocsikaznia erted a repterre

2017. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Èn Nevadát ès Arizonát választanám
2018. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!