Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az utóbbi 1 évben beszigorítot...

Az utóbbi 1 évben beszigorították a magyarok ellenőrzését a beléptetéskor. Lehet tudni olyan eseteről, hogy valakit igazságtalanul fordítottak vissza?

Figyelt kérdés
Egyszer már jártam az USA-ban, két éve, akkor semmi gond nem volt. De most ugye lehet hallani, hogy Trump bekeményített, meg talán még az ESTA-t is megszünteti a magyarok számára. És találkoztam cikkekkel az elmúlt hónapokban, ahol arról írtak, hogy sok magyart fordítottak vissza mostanában, és ennek valószínű az az oka, hogy sokan az ESTA-val akarnak illegálisan dolgozni. De azt nem írják, hogy volt-e olyan, akit igazságtalanul fordítottak vissza csak úgy pofa alapján, találomra, vagy ilyesmi. Jövőre szeretnék ismét az USA-ba utazni, márcsak hogy majd mire számítsak.
2018. febr. 14. 06:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Most ez nem Trumpon múlt a szigorítás a magyarokkal szemben, sajnos ezt mi harcoltuk ki magunknak. Túl sokan mentek ki trükközni mióta nálunk is lehet igényelni az ESTA-t és tartózkodtak túl. Ráadásul sokszor nem olyanok mentek ki, aki jóhírűnket kelltették volna az USA-ban.
2018. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De lehet tudni olyan esetről, hogy valakit igazságtalanul fordítottak vissza?
2018. febr. 14. 10:31
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

December 15-en jött ki a vonatkozó rendelet, a 2 szazalek feletti túltartózkodási rátát produkáló országok (Mo., Görögorszag,Portugália, San Marino :) ) kormányait kötelezik arra, hogy médiakampányt indítsanak a túltartózkodas következményeiről.


Nyilvan ezzel párhuzamosan instrukcióba adták a bevándorlasi hatóságnak is, hogy tegyenek fel plusz két kérdést az ilyen országokból érkezőknek.

2018. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

3-as, hogy Te miket tudsz!!!? :-)

San Marino, mint túltartózkodó? :D :D Olyan pici az az ország - de úgy látszik, 660 embernél több felejtette kint magát :-)


Bocs kérdező, csak meglepődtem :-)

2018. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Hugomat majdnem visszaforditottak Washingtonbol. A vicc az egeszben, hogy szandekaban sem allt meg csak elhagyni sem a repülöteret, mert Brazilaba repült tovabb es csak atszallt. A repteri rendörseg orakon at faggadta, leginkabb azert, hogy miert nincs jegye visszafele. Folyekonyan beszel angolul es nem akartak megerteni/elfogadni, hogy meg nem tudja, hogy meddig lesz kedve ott maradnia es majd akkor vesz visszafele jegyet, ha ugy dönt. Tenyleg csak turistakent ment, de meg akkor is, ha ezt nem hiszik el, miert erdekli öket, hogy egy masik orszagban mit tervez csinalni. Amikor mar tenyleg, mint az idiotaknak lassan szotagolva mondta, hogy ö csak atszallni jött az egyesült allamokba, nem hagyta el a repteret, de mindjart el fogja kesni a gepet, ami kiviszi az egyesült allamokbol, akkor meg tovabb kell foglalkozniuk vele, mert akkor mar tenyleg ra fog erni, akkor engedtek el, de meg tanacsoltak neki, hogy visszafele direkt utvonalat valasszon.


Ha megkerdezed azokat, akiket visszaforditottak, a többsegüknek meggyözödese, hogy az ö eseteben ez teljesen jogtalan es igazsagtalan volt. Meg akkor is, ha ugyan csak kicsit akart melozgatni...

2018. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem csak magyarok miatt meg akarjak szuntetni az ESTA-t hanem minkenki szamara, mert teljesen ertelmetlen az egesz. Egyelore csak tervekben van.

"igazságtalanul fordítottak vissza"? Azt engedik orszagukba akit akarnak, senkinek nem tartoznak magyarazattal. Ez igy teljesen igazsagos.

2018. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6: Nem értelmetlen, mert ha jól tudom, a vízumot nehezebb megszerezni. És ha már igazságosságról beszélünk, az mennyire fair, hogy egy amerikai csak úgy lazán, bármi vízum vagy hasonló nélkül idejöhet Európába? Na meg bárhogy is nézzük, ha a reptéren mindenem stimmel
2018. febr. 14. 14:51
 8/18 A kérdező kommentje:
, de ők csak úgy pofa alapján vagy szórakozásból visszafordítanak, azt hadd ne kelljen már legyintve elfogadnom. Azért a 7-800 vagy annál több euro, amibe a repjegy kerül, az nekem nem zsebpénz. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor a visszautat is még külön nekem kéne pengetnem.
2018. febr. 14. 14:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Tényleg, és olyankor mi van, ha mondjuk van ESTA-m, repjegyem is vissza (mert úgy tudom, az feltétel) és mondjuk én 10 napot szándékoztam eltölteni ott, de nem engednek be az országba.

Mondjuk nálam nincs annyi pénz vagy egyszerűen csak nem vagyok hajlandó költeni arra, hogy még tudomisén milyen sok pénzért a visszafelé repjegyet aznapra megvegyem - és egyszerűen közlöm, hogy akkor én most itt maradok a reptéren addig, amíg nem indul vissza a gépem. Ilyenkor tudnak tenni valamit? :-)

2018. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9: Szerintem ha tetszik, ha nem, felraknak a legközelebbire, és majd utólag kell törlesztened.
2018. febr. 14. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!