Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az utóbbi 1 évben beszigorítot...

Az utóbbi 1 évben beszigorították a magyarok ellenőrzését a beléptetéskor. Lehet tudni olyan eseteről, hogy valakit igazságtalanul fordítottak vissza?

Figyelt kérdés
Egyszer már jártam az USA-ban, két éve, akkor semmi gond nem volt. De most ugye lehet hallani, hogy Trump bekeményített, meg talán még az ESTA-t is megszünteti a magyarok számára. És találkoztam cikkekkel az elmúlt hónapokban, ahol arról írtak, hogy sok magyart fordítottak vissza mostanában, és ennek valószínű az az oka, hogy sokan az ESTA-val akarnak illegálisan dolgozni. De azt nem írják, hogy volt-e olyan, akit igazságtalanul fordítottak vissza csak úgy pofa alapján, találomra, vagy ilyesmi. Jövőre szeretnék ismét az USA-ba utazni, márcsak hogy majd mire számítsak.
2018. febr. 14. 06:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ami nekem eszembe jut:


Mi van akkor, ha másfél-két hétre megyek, de nincs nálam kápé, mert mindenütt kártyával szándékozom fizetni? Vagy pedig a számlámon akkora összeg van, amiből elvileg több hónapot is kihúznék? Amikor voltam, akkor nem kérdeztek a pénzről, de elvileg ugye bármikor megtörténhet.

2018. febr. 14. 15:47
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo, nem tetszik, ne gyere USAba. Nem kotelezo.
2018. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12: Ott élőként könnyű beszélni. De azért gondolom, te se örülnél neki, ha kirándulni mennél valahova, és a reptéren visszafordítanának, csak mert olyan kedvük van.

Ez nem tetszés vagy nem tetszés kérdése. Egyszerűen tudni akarom, mire számítsak, és hogy két évvel ezelőtthöz képest esélyesebb-e, hogy csak úgy visszafordítanak, amikor pedig minden rendben van.

2018. febr. 14. 16:55
 14/18 A kérdező kommentje:
És szerintem igenis jogos az olyan irányú kvázi elvárás, hogy ha nekünk, európaiaknak papírokat kell intézni, és ellenőrzésen átesni a reptéren, ha az USA-ba megyünk, akkor az amerikaiaknak is kelljen mindezt, ha Európába jönnek, és ők is legyenek visszafordíthatóak akár indoklás nélkül. És akkor egálban lennének a dolgok.
2018. febr. 14. 17:15
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem azért, de szerintem az teljesen jogos, hogy ha egyszer az ember vesz egy oda-vissza jegyet min 200 ezer ft-ért, (mert ugye az is elvárás, hogy a visszafelé repjegy is meglegyen), akkor hadd ne dobja már ki az ablakon és hadd ne menjen kárba az a pénz pusztán azért, mert aznap bal lábbal kelt fel Trump vagy a vámtiszt. Szóval tényleg jó lenne valami "biztosíték", hogy ha én nem szegem meg az Ő szabályaikat, akkor csak úgy hasraütésre ne lehessen szívózni, visszafordítani.
2018. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a JFK-n dolgozom. Naponta viszek át embereket a vámon . Vannak köztük tényleg problémásak. Pl. Zöldkártya lejárt vagy esetleg érvénytelen az útlevél. Ezeket elküldik másodlagos vizsgálatra, aminek az a vége, hogy legközelebb jobban ügyeljen. Magyarok soha nincsenek közöttük. Ha nincs probléma és öszintén válaszolsz, beengednek. De aki eleve úgy jön, hogy estaval akar dolgozni, az meg is érdemli.
2018. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félned.

Ha te tényleg csak turistáskodni mész, és van oda-vissza repijegyed, szállásfoglalásod, akkor szinte 100% hogy befognak engedni.


Én mindig Bécs-Dublin-USA keresztűl utazok. Azért is mert Dublinba van US Preclearance, azaz ha azon keresztűl átmentél, mikor megérkezel Amerikába már nem kell sorba állni, izgulni,hogy be-e engednek vagy nem stb..

Hanem ez már megtörténik Írországban, azaz pl. New Yorkba mikor leszállsz a repülőről csak felveszed a bőröndöd és kisétálsz.

Így legalább a 8 órás repülőút nyugalomban telik :)


A nyár folyamán sok magyart visszafordítottak mert rengeteg egyetemista akart kimenni ESTA-val tábori munkákra, mert valami "ügyeskedő" közvetítőn keresztűl mentek ki.

A belépésnél a tiszt megkérdezte őket,hogy hova mennek, ők azt válaszolták,hogy dolgozni, így vissza lettek fordítva, sőt sokat elvittek valami gyűjtőbe ahól kb 1 hónapot is eltöltött mielőtt hazatudtak jönni.

Ügye ők nem is voltak tisztába azzal,hogy az ESTA az csak turista "vízum"...

Ha valaki tábori munkára megy, akkor csakis CCUSA vagy valami egyéb nagyobb cégen keresztűl menjen.

2018. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%
Köszi, 16, 17, bár nem én vagyok a kérdező (15-ös vagyok), de én már megnyugodtam :-)
2018. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!