Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » CNC munkalehetőség Amerikába?

CNC munkalehetőség Amerikába?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van valakinek ismerőse aki kint lakik az USA-ban és CNC-vel foglalkozik? Indeed-en láttam hogy közel 19000 CNC állás van az USA-ban. Több információ kéne nekem hogy ennek a szakmának mekkora a keresettsége ott.


Magamról:

CAD-CAM informatikus vagyok. CNC megmunkálóként dolgozom. 3D ben Inventorban és Solid Edge-ben tudok modellezni valamint Edge CAM-el CNC programot generálni. Valamint rendelkezem nemzetközi AutoDesk bizonyitvánnyal és Épító-Anyagmozgató gép kezelő képesítéssel(Magyarán Daruzás).



Ui: NEM ÉRDEKEL NÉMETORSZAG SEM AUSZTRIA MEG HASONLÓK.



2018. jún. 16. 15:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Mivel 1 nappal előtte szoltak így jeleztem hogy másik időpontot tűzzünk ki. De már van másik lehetőség is.

Fura hogy ott is ennyire kevés ember van aki ehhez értene.

2018. jún. 22. 21:55
 12/27 anonim ***** válasza:
58%

Minel tobb helyre jelentkezz, az interjuk ellenere is - ugyanis a narancsfeju majom bevandorlaspolitikaja miatt lesz olyan ceg, amelyiknek nagyon-nagyon kellenel, de visszalepnek majd (esetleg), ha utananyalaznak a jelenlegi munkavizum-eloirasoknak.

Amit merlegelj, hogy melyik allamba mennel (en lebeszelnelek a kozepso allamok nagyreszerol).

Arra is szamits, hogy az " igen, felveszunk es elintezzuk a vizumodat" utan meg legalabb 30 napig hirdetniuk kell (hatha jon egy allampolgar), es csak utana adhatjak be a te papirjaidat. A papirok beadasatol szamitott legalabb 4 het (de allamtol fuggoen lehet 2-3 honap is), mire kikuldik a vizumodat, es akkor johetsz.

Ne lepodj meg azon, ha felajanljak a koltozesed koltsegeinek a megteriteset, lakasberlest stb.

Ha van feleseged, hozd magaddal ot is (jelenleg nem kaphat munkavallalasi vizumot rajtad keresztul, de legalisan lehet itt - es remelhetoleg a novemberi valasztasok utan a majmot is a helyere teszik es akkor a nejed is dolgozhat majd.)

Ha a nejednek szinten erdekes foglalkozasa van, itt lakva konnyebben talal sajat jogan olyan munkahelyet, ami megkeri neki a munkavallalasit (pl egeszsegugyis, vagy IT vonalon valami, stb)

Drukkolok! :)

2018. jún. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Majd azért írd meg mi lett végül mert én még sose hallotam ilyet hogy bármiféle szakmunkást felvennének hivatalosan.
2018. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

13

pár éve még sima ügy volt. Alaszkában mosogatós melóra intézték a papírt. Most már viszont más világ van. Diplomával se nagyon lehet kijutni.

2018. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
Mint szakmában dolgozó engem is érdekelne ez a lehetőség ,írd majd le mire jutottál eddig. Viszont ekkora hiány lenne ott szakmunkásból, hogy elintéznék a papírjaid oda? Beszélgettem egy amerikában élő/dolgozó sráccal ,aki ebben a szakmában él ott és nem a legegyszerűbb megoldani. Lehet csak én tudom rosszul. Sok sikert és írj a továbbiakról.
2018. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
# 14 tisztában vagyok vele nyugi :D azért is tűnik kamu szagúnak a kérdés
2018. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

16


Egy szimpla kérdés hogy lehet "kamu"?


Viszont ha adsz egy email címet szívesen továbbküldök egy interjúra hívást. Santa Anaból (CA)

2018. jún. 30. 21:13
 18/27 A kérdező kommentje:

15


Már több interjúra is hívtak. Csak úgy szeretném intézni hogy ezeket a dátumokat összesűrítem amennyire lehet mert eléggé drága oda kimenni egyetlen interjúért ami nem is biztos hogy összejön.

2018. jún. 30. 21:17
 19/27 anonim ***** válasza:

Skype-n, telefonon szoktak lenni az elso koros interjuk.

Ha kifejezetten interjukra indulsz el, a belepeskor a bevandorlasi tiszt siman visszafordit, hogy illegalisan akarsz dolgozni, mert interjukra jottel. (kerdes szokott lenni, hogy milyen celbol jottel, hol fogsz megszallni, mibol fedezed a "turista" utadat, stb.

Ezen kivul, az ESTA semmilyen modon nem modosithato semmilyen vizumma, kizarolag allampolgarral kotott hazassag eseten indithato el barmilyen papirmunka (de manapsag ez is sokkal nehezebb). Tehat mindenkeppen vissza kell menned Magyarorszagra, meg egy sikeres "holnap reggel 8-kor kezd"-interju utan is, a munkaltatonak 30 napig hirdeteseket kell feladnia, es bizonyitania, hogy az adott munkakorbe nem jelentkezett amerikai ember, stb.

2018. júl. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A mai napon még egy telefonos interjúra kaptam lehetőséget.(NYC)
2018. júl. 3. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!