Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mekkora anyagi vonzattal jár...

Jeffrey Spender kérdése:

Mekkora anyagi vonzattal jár letelepedni az USA-ban?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
963 dollár és 42 cent.
2018. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy befektetési program. Ha befektetsz az USA-ban 250 000 - 500 000 dollárt vagy vállalkozást alapítasz és alkalmazol valamennyi embert akkor kapsz zöldkártyát. De ez nem tudom hogy most elérhető-e magyar emberek számára is vagy hogy egyátalán még megvan-e ez a lehetőség.

Ez olyan mint a magyar letelepedési kötvényezés csak amerikai módra.

Trump alatt sokminden változott.

2018. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2:


Én arra gondoltam, hogy legalább albérletet találni, vagy saját lakást, vagy akár házat mennyibe kerül megfizetni ?

2018. júl. 12. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fognak semmit kiadni ha nincsenek papírjaid.
2018. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hazat persze vehetsz, de attol men nem tudsz legalisan letelepedni. Lakast kivenni nem eselytelen, de csak nagyon lerobbant teruleten,ahol sok az illegalis. Arak a helytol fuggnek, nem lehet altalanositani.

A befektetesi program megvan, de 250 000 nem eleg, minimum fel millio, de leginkabb egy millio kell. Arra is sokan jelentkeznek, foleg gazdag kinaiak es mostanaban sok indiai is akik eddig H1 vizummal jottek, ami most nagyon korlatozva van. Szoval nagy a konkurencia. Es zold kartya nem jon automatikusan, be kell bizonyitani hogy nem valami kamu businessrol volt szo.

2018. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az aktuális bérleti díjakkal nem vagyok pontosan tisztában. De tudok kertvárosi floridai házat garázssal 200k dollárért és nem egy lepukkant környéken. Alkalmi vétel.


De ha érdekel akkor egy Székely Vegán nevű Youtuber költözik majd haza mivel kiutasítják és eladná a félig mocsaras terülleten fekvő floridai tanyáját farmépülettel 160k-ért. Igaz nem ér annyit főleg nem ha azt nézzük hogy kertvárosi ház is van már 200k-ért. De ha ajánlasz neki 80k-t akkor szerintem eladja neked.

De illegálisként úgy járnál ahogy ő is. Év elején mentek érte a bevándorlási hivataltól és a tanyája kapujában megbilincselték. Most már szabadlábon van a tárgyalásig.


Ha van már zöldkártyád és legálisan mész akkor úgyis találsz állást amiből tudod fizetni az adott környéken a lakás bérlést. Helyfüggő. A legdrágábbak a nagyon frekventált helyek mint a kaliforniai térség vagy New York környéke. Florida pl aránylag olcsó és az idő is jó. Nem véletlenül telepedett ott le sok magyar.

2018. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem MAVNI lenne, ha reaktiválják, vagy Merit alapú, ha a DV Lottery-t eltörlik.
2018. júl. 12. 19:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezeken az alapokon elég nehéz. Talán a zöldkártya az esélyesebb de ez is szerencse dolga. Akiket ismerek és nyertek azok mind érdekes módon középkorúak voltak. Állítólag ha elsőre nem nyersz akkor már soha és felesleges is tovább évente beadni.

Az egyedüli és legjobb megoldás a házasság útján lenne de most még az is előfordulhat hogy ennek ellenére is kivágnak az oszágból. Trump egy bezárkózó országgá alakítja át az USA-t.

2018. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alberlet az kb 700-1000 dollar ha egy szobas lakast veszel ki de lehet ennel tobb is, minden kornyek fuggo.

Kell auto is. Egy ertelmes kocsi kb 5000 dollar.

Repjegy 1000 dollar.


Ha nincs segitseged akkor 10.000 dollaral indul el.

Nekem 5000em volt kb de papirokra sok elment meg munkaengedelyre vartam es a penz csak ment.

Kocsit szerencsere kaptam, azert nem kellett fizetnem.

2018. júl. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!