Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hawaii ra szeretnék költözni,...

Hawaii ra szeretnék költözni, hogyan tehetem ezt meg, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Hogyan költözhetnék távol az otthonomtól egy kis szigetre, ahol körbevesz a víz, gyönyörű erdők, hegyvidékek stb van, nem olyan, mint Amerika belvárosa, hanem egy természetvilág.

Először is érdekelne, hogy mennyibe kerül egy ház vagy lakás ott, esetleg egy olcsóbb motel vagy ilyesmi?

Másik, hogy milyen hiányszakma van, vagy miből lehet elélni ott? Pl ha szerzek engedélyt, bérlek egy lakókocsit és egész nap kint árulom a burgereket, fagyit, üdítőt, akkor azzal ellennék? :D


2018. szept. 11. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Kelj fel, mert bilibe lóg a kezed.
2018. szept. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Először is el mész észak Amerikába. Onnan már közel van. A Niagara vízesésen is túl, ott ahol a kurta farkú malac túr
2018. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Zoldkartya
2018. szept. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
67%
Igen ...ez mar csak pont igy mukodik ahogy leirtad.....a burger árus meg pont hianyszakma....micsoda isteni szerencse!!
2018. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

Egy magyar család Hawaii-on épített egy közműdíjaktól mentes házat az erdőben:

[link]

"Hawaii mesefalu" kereső kifejezéssel sok cikket lehet telálni róla, például itt van egy:

A hálózaton kívül: egy magyar család mesefalut épít Hawaii-n

[link]

Én is gondoltam hasonlóra. Bár megvan itthon is a tanyaszerű szülői házam, de azért az állandó kellemes éghajlat mégis vonz. És valahol délen méhészkedésre és/vagy gyümölcstermesztésre gondoltam mert akkor még a munkám is a természetben lenne. Az élelmet meg is lehet termelni önellátóként és akkor nem sok pénzteremtési kényszer marad, főleg ha rezsimentes a ház mint az említett családnak is. Így nőttem fel a szülői házban, tényleg jobb és stresszmentes volt és városról vissza is kívánkozom a szülői házba.

Egy erdő széli tanyán élő rokonom is hasonlóan él. A szülei még gazdálkodtak, de a fickó egyszerűsített mert rájött hogy a mangalica vagy a csirke tenyésztésénél könnyebb a vadat lelőni magának.

2018. szept. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Elolvastam ezt a "mesefalus" linket.

Gyakorlatilag elment egy tehetős család bohóckodni Hawaiira.

Ez a -közművek nélküli- romantikus idill csak addig fog tartani, amíg pl. el nem viszi a házat egy kisebb forgószél, vagy meg nem betegszik valaki, és el nem viszi a család összes pénzét majd a gyógykezelés.

2018. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy erdő széli tanyán élő rokonom is hasonlóan él. A szülei még gazdálkodtak, de a fickó egyszerűsített mert rájött hogy a mangalica vagy a csirke tenyésztésénél könnyebb a vadat lelőni magának."


Azután majd jön a vadőr és jól se .gbelövi, mielőtt letartóztatják a vadállomány megkárosításáért és ellopásért.

2018. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

,,Az élelmet meg is lehet termelni önellátóként és akkor nem sok pénzteremtési kényszer marad"


Aha, persze, jó vicc. Csak maradjunk ennél a Hawaii magyar családnál. Adó, orvosi költségek, építőanyagok, mezőgazdasági eszközök, ruha, gyerek iskoláztatása, ha már olyan korú, stb. Tényleg nem sok pénzteremtési kényszer marad. Felejtsük már el ezt a termelek magamnak kaját és akkor nem kell máris pénzt termelnem hülyeséget.

A család se a Mesefaluban megtermelt javakból él. A nagyapa, nagyanya nyugdíjat kap (csak számlát kell nyitniuk és arra máris utalják), ráadásul előbbi valószínűleg nem is keveset, ami kinti viszonylagban is így normális összegnek számíthat a kettejük. Aztán ahogy írják apuka filmes menedzser volt, így elég sok pénzt tudott már ő is félrerakni. Röviden: ahogy előttem írták kőgazdagék kimentek a dzsungelbe különcködni. 2 év és már se híre, se hamva nem lesz ennek a nagy Mesefalunak, és tényleg csak mese lesz a helyieknél, hogy páran kitalálták ezt az egészet, csak mikor már nem tudták ezzel magukra hívni a figyelmet tovább álltak.

2018. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!