Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni folyékonyan angolul ha kiköltöznék Amerikába?

Figyelt kérdés

Felajánlotta keresztanyum h költözzek ki(csak ő beszél a családjukban magyarul)hozzájuk, éljek kint. Nagy álmom ott élni, de arra lennék kíváncsi, hogy meddig tart normálisan megtanulni(magyar nyelvet hanyagolva,nem akarom elfelejteni)az angolt? Úgy,hogy amikor beszélek ne magyarul gondolkodjak és utána beszéljek angolul hanem már angol kezdjek gondolkodni is?


Légy szíves hozzáértők írjanak! Köszönöm szépen.


2010. jún. 25. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
87%

Ha ott vagy nyelvi környezetben akkor nem sok.


Egy ismerősöm alig tudott angolul pár dolgot makogni, kiment dolgozni Angliába, és alig telt bele pár hét, egyszerűen már tudott beszélni, fél év múlva meg perfekten.

2010. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Embertől függ a nyelvtanulás..Van akinek pár hónap vagy 1 év elég arra,hogy jól beszélje a nyelvet.Vagyis angolként vagy amerikaiként gondolkodjon,kommunikáljon..

Én például 4 éve élek kint Angliában,és az alap angoltudásnál többet nem tudok.Hiába jártam tanfolyamra,hiába vagyok itt kint egyszerűen nem megy a nyelvtanulás..nem fogod elhinni,de evvel nem vagyok egyedül...A barátnőm Ausztráliában él lassan 6 éve(oda ment férjhez),és ő is eléggé kínlódik a nyelvvel..(pedig mindketten tanult értelmes emberek vagyunk)

Szóval ember függő.Ha van jó érzéked a nyelvtanuláshoz,ha könnyen fog az agyad akkor viszonylag rövid idő alatt elsajátítod a nyelvet..

Sok sikert

2010. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is Angliában élek,lassan 3 éve..

Ahogy előttem írta valaki én sem tudok jól angolul.Míg az olvasás megy addig a hallás utáni értés nem megy..Ennyi év után is el kell a "tolmács" segítsége...

A párom például tavaly a Cambridge egyetemen letette a nyelvvizsgát..neki elég ha meghall egy angol szót,és már rögzítette is az agyában.A fiam idén érettségizik angol nyelvből..Ő 3 éve iskolába jár ,és ott tanulja nap mint nap...Jól írták,hogy embertől függ...

2010. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Középiskolában emelt szinten tanultam az angolt, de mivel a nyelvvizsgára hajtottunk így nem sok értelme volt:S

Gyorsan megtanultam csak egyszerűen nem használom itthon és sokat felejtek.:S

Akkor remélhetőleg gyorsan megtanulom :-) Szeretném is megtanulni és nagyon jól beszélni.:-)

2010. jún. 25. 12:20
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
4 éve élek az USA-ban. Középfokú nyelvvizsgável jöttem ki, vagyis semmit nem tudtam. Mostanában kezdek rövidebb beszédeket megérteni, beszélgetni. De nagyon lassan, hibásan, akadozva és ez még nagyon messze van a perfekttől. Több itteni ismerősöm is mondja, hogy 4-5 év kell hozzá. Persze ez MO-n már perfekt tudásnak számitana, de itt nem ér semmit.
2010. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Középiskolában emelt szinten tanultam az angolt"

Az unokahúgomnak is emelt szintű angolja van..Akárhányszor kijön Angliába meglátogatni csak pislog...Jobban mondva csak akkor érti,hogy mit mondanak ha lassan,szépen mondják..Én sem beszélek jól angolul,pedig jó ideje kint vagyok már...(bár ki tudja otthon ez mit ér)

2010. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy teljesen más! Kiejtés,hangsúly stb. jártam már Angliában is meg Amerikában is.
2010. jún. 25. 18:04
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Változó, de ha az alapok megvannak, akkor 1 év alatt általában összejön.
2010. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vok: ez kortól is függ, és személytől is, meg hogy mennyit dolgozol vele.. Mert ha minden készséget egyszerre "gyúrsz" akkor kb.1 év. Olvass, hallgass, tanulj szavakat, sokat beszélj, mondogasd, írj, kérj segítséget stb.. :)



Mert ami "rád ragad" az nem mindenhova elég.


Ismerek olyanokat, akiknek nem nagyon megy évek múlva sem.. De 20 év alatt még nagyon egyszerű és gyors..


Meg sokan bátortalanok és nem mernek megszólalni.. Pedig életbevágóan fontos, hogy ne csak értsd, hanem megtanuld egyedül mondani is..


Szavaknál még memória függvénye is.. De szerintem a nyelv nagyon jól fejleszthető.

2010. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon sok szemponton mulik:


- egyeni kepessegeid, korod

- mennyi idot fektetsz bele, mert nem fog minden rad ragadni. Szavak igen, de a nyelvtan nem. Azt meg kell tanulni.

- milyen alapjaid vannak

- hany emberrel kerulsz kontaktusba, mennyit beszelsz...mert ugye hiaba elsz mashol, ha nem szolsz szinte senkihez adott nyelven.


En Magyarorszagon eltem meg akkor, mikor mar tudtam angolul gondolkodni, de en ezzel toltottem majdnem minden szabadidomet, szoval ahhoz kell ido, tudas, nagy elhivatottsag. Szerintem ragadd meg a lehetoseget es probald a legtobbet kihozni belole. Ehhez kell a te akaratod is, mert ugy magatol nem fogsz megtanulni. Elozoknek mondanam, hogy ami meg Mo-n perfekt, itt so-so elmegy egy anyanyelvi beszelonek, de perfektnek nem nevezheto...

2010. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!