Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni folyékonyan angolul ha kiköltöznék Amerikába?

Figyelt kérdés

Felajánlotta keresztanyum h költözzek ki(csak ő beszél a családjukban magyarul)hozzájuk, éljek kint. Nagy álmom ott élni, de arra lennék kíváncsi, hogy meddig tart normálisan megtanulni(magyar nyelvet hanyagolva,nem akarom elfelejteni)az angolt? Úgy,hogy amikor beszélek ne magyarul gondolkodjak és utána beszéljek angolul hanem már angol kezdjek gondolkodni is?


Légy szíves hozzáértők írjanak! Köszönöm szépen.


2010. jún. 25. 11:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:


Ennyi erővel magyarból sem vok perfekt, mert gyakran elrontom a helyesírást (de ki nem), és néha nákolok..

2010. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
43%
kicsit off a téma, de én a fél kezem odaadnám, ha lenne egy amerikai ismerősöm aki ráadásul meg is hív magához
2010. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
21%
Ur isten milyen emberek vanna magyarorszagon, en mar kint szulettem ausztraliaben es csak anyam miatt tudok magyarul de meselte neki csak fel evbe telt. Meselte hogy magyarorszagon hulyek az emberek nade ennyire. jeez
2010. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
70%

Ausztráliai Nagyképűkém!


Hülyébb vagy mint a sokéves átlag.


Könnyű úgy nagyképűsködni, hogy csecsemőkorodtól két nyelvet hallasz minden nap. Megnéznélek én, ha az iskolában egy teljesen idegen nyelvet kellene tanulnod, és csak napi 4-5 órát hallanád egy héten, vajon mi ragadna rád? XD


Anyád meg igen csak nem tanulhatott meg annyi idő alatt angolul, mert ha lenne egy kis maréknyi agyacskád- ami a jelek szerint nincs- akkor rájönnél, hogy több tízezer szót, több ezer kifejezést, több ezer idiómát és 5000 pharasal verbet a nyelvtannal együtt nem lehet csak úgy, ripsz-ropsz, fél év alatt megtanulni. HA!


Egyébként meg csak az anyanyelvűek beszélnek angolul, a többi csak tud valamilyen szinten, ezért anyád sem tud angolul, mert egy anyanyelvű simán kenterbe verné, csakúgy, mint téged mi magyarok magyarból.


Egyébként meg nem lehetsz magyar, mert akinek annyi esze sincs, hogy Magyarországot nagy kezdőbetűvel kell írni, mert tulajdonnév, azt én nem nevezném magyarnak.


Látod, neked egy élet sem elég, hogy megtanuld a saját anyanyelvedet…


Ennyi vagy.

2011. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

2010-08-24 18:01

Kis buta kölyök..Anyád írni viszont nem tanított meg.

2011. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Nagyon régi már a téma, de remélem, hogy nem utasítottad vissza az ajánlatot! Én egy ilyen lehetőséget bizony az életben nem utasítanék vissza, nem bármi áron, de nem utasítanék vissza! Olyan környezetben igenis hamarabb meglehet tanulni Angolul, főleg ha van aki segít is.

Szóval remélem, hogy éltél a lehetőséggel, bárcsak nekem is megadná az Úr. :DD

2013. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Eltem a lehetoseggel! Mar tobb mint ket es fel eve kint vagyok. Nagyon jol erzem magam, orulok, hogy kijottem. Az angol nehez volt az elejen. Meg most sem tokeletes, de sokat segit keresztanyukam! Minden nap tanulok valami ujat, nem tervezem, hogy visszamegyek Magyaroroszagra...foleg amiket hallok...!!
2013. ápr. 5. 13:21
 18/22 anonim válasza:
Kérdező, örülök, hogy jelentkeztél. Ugyan nekem az angol Magyarországon is napi szinten, több órán keresztül jelen van az életemben, mert céltudatosan próbálok anyanyelviekkel chatelni, rádióműsort hallgatni, hosszabb szövegeket fordítani. Hasznos, de úgy érzem, ez kevés lesz a boldoguláshoz. Leginkább a szleng és az akcentus miatti félreértések aggasztanak.
2013. szept. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18-as valaszolo:

Ne aggodj! Ha napi szinten beszeled,hallod es foglalkozol vele akkor hidd el, hogy nagyon sokat is jelent! Engem az elejen az zavart, hogy gyorsan beszeltek. De mindig kertem, hogy lassabban, szepen turelmesen ujbol elmondtak es egyre jobban belejottem! Csak merj megszolalni! En is mondtam sok butasagot, de segitettek es kijavitottak! Vagy volt olyan, hogy elmentunk bulizni es mintha egyedul lettem volna, csak szavakat ertettem. De hat igy tanul az ember! Most mar azert ki merem jelenteni, hogy jol megy a nyelv!:) Dolgozok is ahol idegen emberekkel is beszelnem kell es jol megy! Batorsag kell csak!

Sok sikert kivanok! Remelem osszejon neked is kulfold! Ne maradj Magyarorszagon, ellehetetlenitik az ember eletet!! Azon vagyok eppen, hogy kitelepitsen a csaladom tobbi tagjat is!:)

2013. szept. 20. 11:22
 20/22 anonim válasza:
100%
Kérdező! Ngayon szerencsés ember vagy! Ezt keresztanyudnak köszönheted! Remélem én is kint leszek egyszer, rokonok nélkül nem könnyű, nem csak a nyelvvel van a baj!
2013. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!