Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit lenne érdemes megnézni...

Mit lenne érdemes megnézni Amerikában?

Figyelt kérdés

Főleg Észak, de akár Dél-Amerika is érdekel. Mit lenne érdemes, ti mit néznétek/néztetek meg ott? Nem feltétlen a betondzsungelekre gondolok, eldugott helyek, kanyonok, strandok stb. Mi az ami 2-3 hétbe beleférne? Van pár tervem, akár hawaiit, mexikót is megnézném, de próbálom összeszedni és kész tervvel állni elő, ha erre kerülne a sor. Minderre augusztusban lenne lehetőségem. Mi az amit megnéznétek a keleti és mi az amit a nyugati parton? Mi az amit nem lehet kihagyni ha ott jár az ember? Addigra egy jó kis fényképezővel gazdagabb leszek (remélhetőleg) és szeretnék sok-sok képet csinálni.

Városokon kívül nekem eddig az Antilop-kanyon tetszik nagyon, persze Niagara és Grand k. és egyéb basic helyek fel vannak már írva, de aki már volt ott, vagy látott, hallott érdekeset, szépet az ne tartsa magában :)

Köszi a válaszokat!



2018. nov. 13. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszak-, Del-Amerika, Hawaii, Mexico es erre szansz 2-3 hetet?

Inkabb almodozz tovabb...


Majd ha jobban osszeall a kep, es kitalalod, hogy mit akarsz es mennyi idod van, akkor gyere vissza konkret kerdesekkel.


Antilope, Grand Canyon-hoz berauto szukseges. Elmultal mar 25? Mert ha nem, akkor a kolcsonzes+bizti viszi el a legtobb penzed.


15 eve elek Californiaban, ha megosztanam a "látott, hallott érdekeset, szépet", akkor 3 heted CSAK 1 allamra menne el...

2018. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy amiket felsoroltam a kontinens külön pontjain helyezkednek el, ezért is írtam ki a kérdést, hogy tudjak rangsorolni és kész tervvel előállni és a lehető legtöbbet kihozni abból a pár hétből :) Ha van kedved mesélni akár itt vagy privátban, szívesen meghallgatom, és tudom nem sok időm lesz kint, ezért inkább a nemzeti parkokat (tudom nagyon sok van) természeti látványosságokat nézném meg amiben lehet gyönyörködni, szép képekkel és élményekkel hazatérni és nem "letudni" egy-egy nevezetességet, múzeumot, épületet stb.

Igen, a bérlésről tudok, az itthoni jogsit is pár ezer forintért érvényesíttetni kell ha jól tudom, láttam képeket, ahol mustangokat béreltek. Apropó, imádom a lovakat és láttam olyan tengerpartot is, ahol vadlovak szoktak mászkálni, nem tudod véletlenül ez merrefele lehet?

Köszönöm a segítséget!

2018. nov. 13. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Legjobb ha keresel valami blogot, weblapot, ahol utazók írnak a tapasztalataikról. Vagy csak nekiállsz böngészni a netet, térképet, és idővel összeáll egy bakancs lista.
2018. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amerikára egy év is kevés. Az USA is túl nagy ahhoz, egy hónap alatt talán a legfontosabbakat.

Mexikó, Peru Kanada kijön úgy három hétből intenzív mászkálással. Néhány Közép Amerikai ország jön még szóba együtt, vízumszervezés macerás. Chile, Argentína fejenként bő két hét. A többi túl veszélyes. főleg Dél Amerikában.

Ezen felül, nem mindegy, ki milyen érdeklődésű. Ha "mindenevő" vagy, akkor minimum a duplája.

De szerintem inkább kezdő vagy. Előbb a kultúrájukat érdemes itthon megtanulni, különben unalmas lesz, mert semmit se értesz.

2018. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utilso milyen vizumszerzesril beszelsz, az osszes latin amerikai orszag vizummentes, 2-3 hetben egy orszag egy kis teruletere fokuszalj, vagy egy kis kozep amerikai orszagra pl guatemala, costa rica stb
2018. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
Olvasgass a neten azt rangsorold a latnivalokat hiszen mi nem tudhatjuk mi az ami teged erdekel,de az amit csibalni akarsz annak ertelme nincs hogy 3 hét alatt sovány koca vágtában végigszaladni egy kontinenst!
2018. nov. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kolombiát pl. kár lenne kihagyni, ha már ennyire mondja az utolsóelőtti. Se nem veszélyesélyesebb, mint a többi, viszont látnivaló akad bőven.
2018. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-3 hónap is kevés lenne. Alapból az utazás sok időt elvenne már az USAn belül is. Az se mindegy, hogy keleti vagy nyugati partra akarsz menni. Nem, nem férne bele 2-3 hétbe, hogy ténylegesen végig nézd rendesen mindent. Jobb lenne, ha magadnak listát csinálnál, hogy mi érdekel, mert mi hiába írnánk bármit, ha az pont nem jön be neked, akkor oda van egy csomó időd. 2-3 hétbe szerintem csak egy USA állam fér bele, hogy ténylegesen mindent megnéz. Néz vloggerek amerikai útjait (pl.: Magyarósi Csaba, neki van ilyen külön vlogja). Ők is egy-egy napot akartak szánni egy-egy városra és például nekik a nyugati partosnál állandóan rohanniuk kellett. Emiatt se éri meg.

Dél-Amerikában meg legfeljebb Argentínát meg Chilet tudom ajánlani. Mexikót felejtsd el, nem ismered a ténylegesen biztonságos részeket neked véged, mint a botnak. Ott elég már, ha rossz helyre nézel éppen és olyan dolgot látsz, amit nem kellene. Perunál meg elkezdték eljátszani a drogfutárok, hogy más táskájába csempészik a kokót. Rakodó X helyen becsempészi a táskádba, utána a célhelyen meg az ottani egyik rakodó meg kiveszi, ha szerencséd van. Nincs szerencséd órákig szívatnak.

Szóval inkább dönts, hogy Kanada vagy USA és melyik állam és városok.

2018. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!