Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcon belül hol érdemes...

Svájcon belül hol érdemes hegyet mászni?

Figyelt kérdés
Olyan hegyekre gondolok amikhez még nem kell profi hegymászó felszerelés meg hegymászó képzettség, de egy jó fizikumban lévő ember meg tudja mászni. A magastátrában már másztunk 2500as hegyet, most is 2500-3000esre gondolok.
2019. aug. 2. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Valoszinüleg nem ugyanazt értjük hegymászas alatt: tényleg hegyet (sziklát) akartsz maszni (nem-profi felszereléssel), vagy egyszerüen kirandulni a hegyekben 2500-300 m magasan?


Èn még nem masztam hegyet, de (föleg régebben) sokat kirandultam, ezért feltételezem, kirandulni akarsz. Néhany ötlet:

- 5-to Pizol környékén, elég népszerü, könnyünek mondott tura ( [link]

- Zermatt környékén, szintén 5 tó tura: ugyanez pepitaban.. emlékeim szerint könnyebb mint az elözö


Amugy Svajcban mindenhol érdemes "hegyet maszni", ill. kirandulni. Attol függ, merre (francia rész, német rész, esetleg Ticino?) - mindenhol vannak nagyon jo kirandulohelyek.

Ha tényleges hegymaszasra gndolsz, sajnos nincs tapasztalatom

2019. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem szakszerű hegymászásra gondolok, hanem kirándulásra, de nem csak túrázgatás, hanem mindenképp fel szeretnék menni egy 2500-3000es hegy tetejére.
2019. aug. 4. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


A környéken már kirándultam, ha nem is a hegycsúcson.

Itt nézegess, a Churfirsten 7 csúcsból áll, de sok hegy van Svájcban és nagyon jól kiépített túraútvonalak vannak. Nagyon jók az altenatív megközelítési lehetőségek, aki bírja, gyalog, aki nem, vagy kevésbé, egy darabig fogaskerekűvel, stb.

Voltam úgy, hogy 1000-2000 m-ig libegővel utaztunk, onnan 3000ig mentünk egy hegyi szállásig, ott megaludtunk, és úgy sétáltunk tovább másnap. 1000 m emelkedő egy napra pont elég volt egy alföldi kocaturistának. Nagy élmény volt egy képeslapban ébredni:) Ez Bettmeralp környékén volt.

2019. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!