Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valakinek van tapasztalata,...

Valakinek van tapasztalata, hogy milyen télen Székelyföld, Hargita megye?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék az élményekre, tapasztalatokra, hogy mit érdemes megnézni, hova érdemes kirándulni, mire kell készülni stb.

Volt már valaki télen?


2019. nov. 28. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

Személyes tapasztalat, de ha van ország, amit mind a 4 látogatásom alatt szívből útáltam, az románia volt. székelyföldestől, hegyestül, völgyestül. Ennél csak klasszabb helyeket találtam eddig.

Ettől függetelnül jó utat neked.

2019. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Szekelyfold a legelmaradottabb resze Romanianak. Ha hegyeket akarsz latni, pl. Brasso-Predeal kornyekere menj, sokkal kulturaltabb, csak az arak is tukrozik ezt.
2019. nov. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Koszonjuk a szidast, de Szekelyfoldnel vannak sokkal elmaradottabb megyek is. Keresgeljetek kicsit a moldvai es havasalfoldi hatar mellett is.
2019. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül 5 napot töltöttünk 2 ünnep között 4-en Székelyföldön, és mindenkinek csak ajánlani tudom! Egész Erdély magyar lakta települései sokkal másabbak, mint a román lakta részek. Szebbek, igényesebbek, színesebbek, vidámabbak, az emberek kedvesebbek. A főutak teljesen járhatóak, a mellékutak, falvak közti átvezetők vannak néhol rossz állapotban, de én nyugat-magyarországiként is ugyan ezt tapasztalom a hazai községeink között.


Rengeteg látnivaló, program, lehengerlő táj, kiváló levegő, jó árak, jó ételek, lehet várost nézni, komolyabban túrázni a hegyeben, de a "kényelmesebb" napokon kocsival is rengetek helyet lehet könnyedén megközelíteni.


Erdélyben szerintem hónapokat lehetne eltölteni aktív kikapcsolódással. Mindenkinek ajánlom, elsősorban Székelyföldet.


Ha valaki ide téved erre a kérdésre, és kíváncsi valamire, az írjon nyugodtan! :)

2020. jan. 1. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!