Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi illik és mi nem Olaszország...

Mi illik és mi nem Olaszországban?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva utazom Olaszországba. Már régóta tervezgettem és végre eljött az ideje. Mivel az elmúlt években sokat szigorítottak a rengeteg turista miatt. Pl. tilos leülni a Spanyol lépcsőre, bemenni a szökőkutakba vagy a közelükben enni, stb. Minden városban más-más szabály született. Én Velencébe, Veronába és Padovába megyek. Akik jártak ott, le tudnák nekem írni, milyen szabályokat vetettek be? Nemrég olvastam valahol, hogy Velencében a szelfibot használata tilos, de ez nem érint engem, mert sosem szelfizek.


Köszönöm, ha válaszoltok :)



2020. jan. 26. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A különböző turisztikai informaciós oldalakról össze tudod könnyen vadászni e szabàlyokat, én legalábbis így szoktam. Google a barátod - tényleg! Pl. "rules of visiting Venice"
2020. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran utazom Olaszországba.

Természetesen az általad említett városokban is jártam már néhányszor.

Azt gondolom, hogy a sajtóban beharangozott dörgedelmek jóval szelídebb formában vannak jelen a helyszíneken.

Javaslom, hogy figyeld a többi turistának a viselkedését.

Amúgy a fiatalok szinte minden látványosságnál tömegesen ülnek le akár a járdára akár szinte bárhová és esznek valami vásárolt vagy hozott szendvicset.

Még sohasem láttam, hogy felállították volna őket a rendőrök.

(Veronában ne hagyd ki Júlia házát.)

2020. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Olaszország sok tekintetben nagyon hasonló Magyarországhoz, nagy meglepetések nen fognak érni.
2020. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Kb ugyanaz mint Magyarország csak több a zsebtolvaj és kevesebb a szemét.
2020. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerencsére marhára nem ugyanaz mint Magyarország.

Ezért is járok oda rendszeresen.


(Meg még az évi közel 100 millió turista!)

[link]

2020. jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
@5 Világszintű összehasonlításban minimálisak a különbségek, Európán kívülről kevesek mondják meg, hogy miben mások a szokások.
2020. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!