Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha most igénylek új személyiga...

Ha most igénylek új személyigazolványt a lejárt helyett,2 hét múlva fogok tudni utazni vele?

Figyelt kérdés
Sajnos ma vettem csak észre, hogy 2019 augusztusában lejárt a személyigazolványom. Március 4-én utaznom kellene Ausztriába, ha hétfőn bemegyek az okmány irodába akkor van rá esély, hogy tudok majd utazni?
2020. febr. 21. 11:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én januárban igényeltem új személyit, mert közelgett a lejárat ideje. 3 nap alatt elkészült. Persze ez nem törvényszerű, de így volt. Ugyanakkor útlevelet is csináltattam, egyszerre készült el a személyivel, szintén 3 nap alatt. Nem kértem sürgősségi eljárást.
2020. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

5,7-nek a lejárt személyivel való utazásra:


Én TUDOM, mert olvastam már régebben az általad belinkelt oldalt, de lehet, Te nem olvastad végig vagy nem elég figyelmesen. Ez egy egyezmény, melynek ez áll a végén:


"FONTOS FIGYELMEZTETÉS!

A Külügyminisztérium javasolja, hogy a fenti lehetőséggel csak rendkívüli esetben

éljenek. Számos olyan élethelyzet adódhat külföldön, amikor a lejárt érvényességi idővel

rendelkező okmányt nem fogadják el. Csak példálózva említünk néhányat:

- külföldön történő igazoltatás esetén az ellenőrzést végző hatóság képviselője nincs

tisztában az egyezmény alkalmazásával

- a külföldön bajba jutó magyar állampolgár a részére bankon keresztül átutalt pénzt

nem tudja felvenni

- nem tud gépkocsit bérelni

- a szállodai bejelentkezéskor nem fogadják el az okmányát

- interneten keresztül nem tud repülőjegyet vásárolni

- az utazási irodában vagy ügynökségnél megvásárolt repülőjegy birtokában sem

engedik felszállni a repülőre, mert a légitársaság üzletszabályzata szerint csak

érvényes úti okmánnyal rendelkezőket vesznek fel

- megváltoztatja úti tervét, de olyan országon keresztül utazna tovább, amely nem

fogadja el a lejárt okmányt."


Tehát könnyen lehet, hogy kimegy a kérdező lejárt személyivel és a szállodába való bejelentkezéskor nem fogadják el, elutasítják. Nem kötelesek elfogadni a lejárt személyit - ezért írtam, hogy nem biztatnék senkit erre.


Kérdező, bele fog férni, csináltass új személyit - max az ideiglenessel mész ki.

2020. febr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget! Szuper, hogy lehet ideiglenessel is utazni, azt hittem, hogy erre a célra az nem alkalmas. Mondjuk az lenne a legjobb természetesen, ha addigra meg lenne a rendes, de azért megnyugodtam, hogy van más megoldás is.
2020. febr. 22. 09:04
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak 1 napos túra Bécsben, akkor amúgy a lejárt is tök oké, max nyomtatsz mellé egy tájékoztatást az esetleges rendőrnek németül. Bármi másra ideiglenes.
2020. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Babalátogatóba megyünk 4 napra, Villach közelébe.
2020. febr. 22. 11:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Repülőre felszálláni én sem próbálnám ki a lejárt személyivel, de Schengenen belül Ausztriába, ahol 99.99%, hogy senki nem fogja megnézni, simán bevallnám, pláne hogy még teljesen legális is.
2020. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!