Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Görögországr...

Mi a véleményetek Görögországról, a görög emberekről?

Figyelt kérdés

2x voltam eddig Görögországban, mindkétszer nagyon tetszett. De kíváncsi lennék mások véleményére is.


Milyenek ott az emberek, a szokások, az ottaniak hozzáállása az élethez, különféle dolgokhoz?


2020. márc. 25. 20:37
 1/9 anonim válasza:
100%

Én nagyon szerettem, szerintem gyönyörű ország ami a természeti adottságait illeti. Mondjuk a 10. napra kezdtem unni a szimpla strandolást, de ha az ember szervez programokat, átutazik mondjuk más varosba, partszakaszhoz, akkor nagyon jó tud lenni.


Az emberek mindig nagyon kedvesek a kisebb településeken, városban nem nagyon jártam, inkább falvakban, de ott irtó jofejek és segítőkészek voltak. Ez alapján nagyon nyugis, nem rohanós nép, nem nagyon sietnek sehova, tok lazak és nyitottak.

2020. márc. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Imádom Görögországot, valami hihetetlen atmoszférája van, csodás tájak, stb.

Az emberekről nem sok tapasztalatom van, de az pozitív.

Egy példa: bementem egy boltba ásványvizet venni, de csak 100 eurós volt nálam, a víz meg volt kb. 50 cent. A boltos odaadta ingyen a vizet és még a pénzt is felváltotta.

2020. márc. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem remek hely, legalábbis turistaként mindenképp. Valószínűleg azt a szintű lazaságot sosem tudnám megszokni, ha odakőltöznék és ki tudja, mennyire lennének befogadóak, de utazgatni csodálatos dolog arrafelè.


Haverom tudta pár játékos nevét a görög focibajnokágból, aztán kiderült, hogy az egyik egy kalambakai étteremtulajdonos fia. Úgy megörült a büszke apa a fia neve hallatán, hogy egész este hordta nekünk a retsinát és a jobbnál jobb falatokat elénk, ingyen!

2020. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Én annyira nem ájultam el az emberektől. Persze a vendéglátóhelyen, turista látványosságoknál kedvesen a turistákkal, ez a dolguk.

De a férfiak erőszakosak, a tengerparton iszonyatosan nyomulnak, hogy felszedjenek egy csajt. Találkoztam kinti magyarokkal. Volt, akiknek görög párjuk volt. Iszonyt féltékenyek. Még arra is féltékenyek voltak, hogy a barátnőjük lányokkal beszélget.

Sok helyen láttam, hogy a férfiak egész nap nem dolgoznak, üldögélnek a kávézókban, iszogatnak, cigiznek. A nőket meg ugráltatják. Iszonyat lusták.

2020. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem, egyik kedvenc helyem. Sok részén jártam már, mind csodálatos, és az emberek is mindenütt nagyon kedvesek voltak. Persze tök más mentalitás, mint itthon, de alapvetően barátságosak és segítőkészek. Ja, és életemben a legjobb kajákat ott ettem!

De hogy objektívek legyünk, és írjak negatívumot is: szörnyen utálom azt a rengeteg kóbor kutyát, mert nem mindegyik szelíd.

2020. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Nekem nagyon tetszik. A szigetek csodásak, főleg a nem túl turistásak, a tenger is szép.

Athén izgalmas, lüktető hely, de nem kifejezetten szép, sőt. Viszont a hangulat remek, ott is kellemesen el lehet tölteni pár napot.

2020. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erőszakos balkáni népség.
2020. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem őket. Barátságosak, nyitottak, lazák, nem vesznek olyan komolyan semmit. Nyilván ez egyrészről nagyon jó, de azért pár dologban elég idegesítő (ráérősek, sokat késnek és a tömegközlekedés nem túl megbízható).

De az olaszok után ők a kedvenceim :)

2020. márc. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ár-érték arányban verhetetlen nyaralási szempontból, hiszen olcsón lehet eljutni olyan helyekre, amikről az ember azt hiszi hogy csak a milliárdosoknak van rá lehetőségük. Én is csak a turistacélpont falvakban voltam, szóval nyílván körbeugráltak. Kedvesek, lehet velük beszélgetmi, nyugisak és sokszor idegesítően halogatók, egyszer segítséget kértünk útbaigazítás terén, azt mondtaaz egyik hogy 5 és jön, 3szor szóltunk neki és így 45 perc múlva kijött.
2020. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!