Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bukarest, Kijev vagy Szófia...

Bukarest, Kijev vagy Szófia szebb város?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem Kijev, és a legtöbb látnivaló is itt van.
2020. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván sokan utálják az ukránokat, ezért nem értenek egyet az első válasszal. De a népek utálata és a városok szépsége nem függ össze. Kijev ősi város, hatalmas történelemmel, nyilvánvaló az elsősége.

Szófiában is sok értéket találni, és ott a környezete (Vitosa) is. Bukarest sajnos megszenvedte a közelmúlt diktátorát és megalomániáját. De van környéke is.

2020. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

A pörkölt, a gulyás vagy a hortobágyi húsos palacsinta finomabb étel?


Na, szerintem ez pont ilyen kérdés. Nem lehet egyértelműen eldönteni, kinek a pap, kinek a papné, kinek meg a pap szakácsnéja (vagy a szomszéd nője, aki - Walther Matthau és Jack Lemmon filmje óta tudjuk... még zöldebb...)

2020. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelműen Kijev.
2020. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem is kérdés, hogy Kijev. Szófia még a Balkánon belül sem számít szépnek, Bukarest meg Európa egyik legrondább fővárosa. Kijev meg világviszonylatban is szép, látszik rajta, hogy sokáig volt egy világbirodalom központja.
2020. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelmű, hogy Kijev.
2020. ápr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és bevallom, nem igazán értem, miért lettem lepontozva. Voltatok mindhárom városban?


Szófiának van hangulata, de egynapos program. A pár látnivaló egymás mellett van, így gyakorlatilag egy 3-4 órás séta keretében minden fontosat láttál. A város többi része balkáni viszonylatban sem nevezhető sehogyan szépnek, de a természet körülötte igen.


Bukarest izgalmas csúfságával, megalomán épületeivel nekem nagyon tetszett turistaként, de a _szép szó azért sehogy nem állja meg a helyét.


Kijev a magyarok körében népszerűtlen úticél, pedig lenne mit nézni itt. Az aranykupolás templomok, kolostorok (pl. Lavra) egyszerűen gyönyörűek, és bár a város jelentős része panel, a belvárosi rész nem kicsi, így több napra elég látnivaló akad. Persze megalomán épületek vannak itt is (pl. az Anyácska-szobor), de hangulatban és építészetben is messze érdekesebb desztináció.

2020. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Én voltam mind 3 városba de egyikbe sem mennek vissza. Ukránokhoz ne mennyel!!!
2020. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Kijev. Nekem nagyon tetszik, hogy sok a templom, kolostor, a Dnyipró mentén nagyokat lehet sétálni a dombokon, szép kilátással a folyóra és a túlpartra. Náluk is van sikló (Funikular). Pogyil városrész is szép. Kijev környékén is sok látnivaló van, például Janukovics volt elnöki rezidencája hatalmas parkkal, saját állatkerttel Mezhyhirya-ban bárki megnézheti, bemehet. Feofaniya park is csodálatos, főleg tavasszal, vagy ősszel is.
2020. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!