Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mondják a német nyelvre,...

Miért mondják a német nyelvre, hogy csúnya?

Figyelt kérdés
Szerintem szép, érdekes és a német zenék is jok

2020. ápr. 25. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Életemben egyetlen egyszer hallottam valakit szépen beszélni németül: magam is meglepődtem, hogy ezt így is lehet? :D Dallamosan, nagyon szép hanglejtéssel beszélt - egyébként szerintem egy darabos, nyelv, pl. "achtung"-nál jól megnyomva a "h", stb.


Azért a spanyol, olasz sokkal szebb... :-)

2020. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Annyira tudtam, hogfy ez a kérdés is csak azért született, hogy jól le lehessen húzni valakit - mégis beleszaladtam a "'csapdába"

Úgy látom, unatkozó tinédzserek játszótere lett a Gyakori :-(

Nem baj, ha szerintetek SZÉP a német nyelv, akor minden bizonnyal valami baj van a fületekkel, a hallásotokkal.

Na, lehet lehúzni - pont nem érdekel, akkor is elmondtam a véleményem :D

2020. ápr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Megmondom őszintén, nekem azért nem tetszik, mert nekem azonnal a második világháború meg a holokauszt ugrik be már egyetlen nemet vagy németes hangzású szótól is. Anno tanultam németül, jol is ment, de beszelni mindig utáltam.

Amúgy meg a szépség relatív, kinek mi tetszik.

2020. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
De gustibus non est disputandum, azaz ízlésről nem érdemes vitatkozni.
2020. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se tetszik. De tény, hogy nagyon különböző módon lehet beszélni. Hallottam már németet szépen beszélni, és Rammsteint is szoktam hallgatni. De ahogy pl az osztrákok vartyogják, az rémes.

Minden ízlés kérdése. Nekem pl legkevésbé a francia nyelv tetszik, azt találom rondának, pedig azt a legtöbben szépnek tartják.

2020. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg a német a kedvenc nyelvem és Rammsteint hallgatok rendszeresen+Ausztriába járok néha idénymunkákra szóval ezt így nem lehet kijelenteni,hogy csúnya.

Ízlések és pofonok.

Spanyol pl nekem nagyon nem tetszik pedig minden ismerősöm odáig van érte :D

Mondjuk nekem mindig a német,holland,afrikaans vonal jött be :D

2020. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#3

Te h.lye vagy, már elnézést 😂

A magyar nyelvről is beugorhatna Szálasi, vagy az orosz nyelvről az Acélos bácsi. 😂

2020. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

7!


Az ember anyanyelverol az anyanyelve ugrik be, cukkkerborso. Ugye megengeded azért, hogy saját érzéseim és gondolataim legyenek, amikkel neked nem kell azonosulnod, Vagy egyetértened meg véletlenül se?

2020. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Cukifalat, attól még nem normális, hogy más nyelvekről diktátorok jutnak eszedbe.

Az átlag német közel sem úgy beszél, mint a bajszos jóember, neki különösen ékes hangja volt - ezt ki is használta beszédei során.

2020. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem normális. Vita vége.
2020. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!