Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeptemberi utazáshoz ideális...

Szeptemberi utazáshoz ideális városok?

Figyelt kérdés

Családdal tervezünk valahova elutazni, ha lement ez az örület. Sok helyen jártunk már, de most valamiteljesen új kulturát akarunk megismerni.

Kérdésem az lenne, hogy melyik város éri meg a legjobban, ahol az idő sem rossz szeptemberben?

Lehetséges úticélok: Madrid, Nápoly, Lisszabon, Párizs

Oroszország, Moszkva és Pétervár is rajta van a listán, de ide, ha jól tudom kell vizum. Errőé tud vki vmit?



2020. máj. 15. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nápolyban nyár van szeptemberben is, akkor jobb várost nézni, Pompejibe kirándulni mint nyáron. Jó lehet még Spanyolország, Portugália, Dél-Franciaország is, pl Barcelona.
2020. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem bárhova lehet menni még szeptemberben Európán belül. Mindenhol kifoghattok hűvös, esős időt, és meleg, napos időt is.


Én minden szeptemberben el szoktam tölteni pár napot Londonban, és - lekopogom - MINDIG tökéletes idő volt eddig. (Volt olyan, hogy egyik nap fél órát esett, de ennyi.)


Madrid, Nápoly valószínűleg kicsit melegebbek is lehetnek. Lisszabon szeles, de gyönyörű az is (én ott nyár közepén voltam, gyönyörű napsütés volt, de a tenger felől állandóan fújt a hűvösebb szél), Párizs pont olyan kb., mint itt. Mármint időjárás szempontjából.


Szerintem bármelyiket választhatjátok.


Oroszországba vízum kell, én is úgy tudom - bár még nem voltam, szóval erről közelebbi infóm nincs.

2020. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Oroszországba valóban kell vízum, de ez ne tartson vissza, nem egy szörnyen nehéz procedúra megigényelni. Szeptemberben ráadásul ott már nincs kánikula, sőt hónap vége felé már igencsak kellhet egy kabát. Nem tudom, ti mennyire igényelnétek a meleget, de nekem ez városnézéshez sokkal kellemesebb idő lenne, mint a nyár. Eső sajna lehet, de ez a többi úticélra is igaz.

Madridban voltam, nekem nem jött be nagyon, de ez persze személyes vélemény. Karácsonyi vásár idején voltam, az viszont nagyon szép. Viszont igen, melegebb, Nápoly, Lisszabon is. Ha ez zavar titeket, érdemesebb október-novemberben vagy akár télen menni, bár akkor nagyobb az eső esélye. Párizs az nagyjából olyasmi időjárású, mint mi.

2020. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Moszkvában volt már valaki? Ha igen, a vízum igénylésről és áráról tudna írni?
2020. máj. 15. 11:08
 5/18 anonim ***** válasza:

Mi Lisszabonba megyünk októberben.

Nápolyban voltam, nagyon tetszett.

2020. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha Oroszország, akkor jelenleg Pétervár jobban megéri, ingyenes e-vízumot adnak.
2020. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pétervár szerintem annyira nem érdekes mint Moszkva, vagy is ott nincs olyan sok látnivaló.
2020. máj. 15. 12:03
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
CSak azért, hogy a realitások talaján maradjunk, nem fogsz te sehova utazni szeptemberben. Az idén legalábbis nem.
2020. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na már megint egy kötökedős. Szövegértésed egy a 0-val. Ott volt a feltételesmód: HA.
2020. máj. 15. 14:55
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Szentpéterváron? Dehogynem van. Egy hét semmire sem elég, ha ki is mozdulnál a városból.
2020. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!