Kezdőoldal » Utazás » Európa » ?Kinek melyik a kedvenc...

?Kinek melyik a kedvenc európai országa és miért?Olyan válaszokat várok(is)akik el tudnák képzelni hogy ott élnek az adott országban.

Figyelt kérdés
A földrajzi értelemben vett Európára gondolok.

2020. máj. 29. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolország. Még ha a Kanári-szigeteket le is vesszük a képletből az egyik legsokszínűbb leggyönyörűbb ország. El tudnám képzelni hogy ott élek.
2020. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Lengyelország az abszolút kedvencem, Varsóban elélnék bármeddig.

Versenyben van még Görögország. Szívesen lennék ott nyugdíjas a jelenlegi bizonytalan gazdasági helyzet ellenére is.

2020. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Spanyolország és Olaszország a két kedvenc. Az előbbibe tervezek költözni 1-2 éven belül, amint a munkahelyemen belül lesz rá lehetőségem, már dolgozom rajta és a nyelvet is beszélem. Sokszínű, érdekes, nyitott és barátságos emberekkel, számomra tökéletes klímával és utazgatni is olcsó onnan, hazajönni is. Most Írországban élek, szeretek itt élni, de már kezdem unni a klímát és a kaja minőségét, ill. ingatlant sem itt vennék, mert borzasztó lenne az ár-érték arány.
2020. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Horvátország. Sok szép emlék köt oda. És nem a tengerparti részekre és nyaralásokra gondolok. Járok oda rendszeresen. Korábban munka miatt, most meg az ottani ismerősök, barátok miatt.

Van több hely, ahol nagyon jól éreztem magam: pl. Portugália, Belgium, Franciaország. Mindhárom országban több városban is jártam már. De egyik helyen sem élnék. Horvátországnak vannak olyan városai, ahol el tudnám képzelni az életem.

2020. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
88%

Ausztria, Tirol és környéke.

Egészen Salzburgtól kifelé a svájci/olasz határ felé.

Megbabonáz a gyönyörű táj, a hegyek, a friss levegő, tavasszal/nyáron a zöldellő természet, ősszel a színes fák, télen a csodás havas hegytetők és az, hogy akárhová pillantok hófehér minden.

Gyönyörű.

Nagyon tetszenek a tiroli hagyományok, szokások. A hely jellegzetessége.

2020. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Skocia, foleg a felfold. sajnos parom nem akar odakoltozni
2020. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Anglia - London. Nem élek ott, de évente kétszer utazom. Ok? Amúgy is imádom, de pláne a színházak miatt. :)
2020. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!4/7 Portugália,Belgium?Franciaország miért nem lenne jó ott élni szerinted?
2020. máj. 29. 14:01
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Londonban éltem, senkinek nem kívánom azt a város. Büdös, koszos, barátságtalan emberekkel.

Nekem a kedvenc országom, Olaszország. Tetszenek az olasz építkezési stílusok, a barátságos emberekkel. Olyan laza ott minden.

Belgium a másik ahová nem szabad költözni. Egy jó barátunk Belgiumban él. (belga) még ő is menekülne onnan. Franciaország gyönyörű, főleg vidéken. Párizsban mindenkit lenéznek aki nem francia.

De ha szívemre hallgatnék, és monduk 20 éves lennék, akkor tengertúlra Thaiföldre költöznék. Imádom úgy ahogy van az országot. Pedig diktatúra van, mégis olyan békés, és meleg. ( minden évben megyünk oda nyaralni)

44/N

2020. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Németország, azon belül is Bajorországot mondanám. Szeretem és beszélem a német nyelvet, rengeteg gyönyörű kisváros van ott. Emellett adott a fejlett infrastruktúra, stabil gazdaság, jó egészség,-és oktatásügy, a fizetések versenyképesek. Kiskoromtól kezdve szinte minden arrafelé nyaralunk, a német mentalitás, az emberek kedvessége is szimpatikus volt. Az időjárás is megfelelő számomra. De Svájc és Ausztria is elég hasonló, azokat is nagyon élhetőnek találom. El tudnám képzelni hogy egyszer itt éljek (18 éves vagyok szóval még bármi lehet)

Németország mellett Spanyolországot is nagyon szeretem, gyönyörű, és nagyon sokszínű ország. És elég álomszerű lenne az ottani tengerparton élni. Viszont nem tudom milyen az egészségügy, oktatásügy, és higy mennyire stabil a gazdasága. A nyelv is azt mondják könnyen tanulható.

A skandináv országok, és Hollandia kiesik a hideg időjárás miatt, de ezen országok is több szempontból is előnyösek.

Ugyan jól beszélek angolul is, Anglia sosem vonzott igazán, talán a komor időjárás miatt, nem tudom.

2020. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!