Kezdőoldal » Utazás » Európa » Juliusban utazhatok romaniaba...

Juliusban utazhatok romaniaba magyar allampolgarkent?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A párom Erdélyi, en pedig Magyar allampolgar vagyok.

Nemetorszagban elunk, viszont még nem koltoztunk ossze. Augusztusban szeretnenk Erdelybe utazni meglatogatni a parom csaladjat, csak nem tudom,hogy a hataron at-e engednenek engem a virus miatt, mivel nincs Romaniai lakcimem es nem vagyunk hazasok a parommal de meg egyutt sem lakunk. Aki tud errol valamit kerem valaszoljon. Elore is koszonom.



#személyi igazolvány #állampolgárság #Romaniahatar #Romaniahataratkeles
2020. jún. 8. 00:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Te most komolyan kérdezed, amit írsz?! Mondom megbeszéltük, és megcsináltatjuk! De nem a BEJEGYZETTET, hanem SIMA élettársit! Amihez szintén JÁR papír. Azt kérdeztem, hogy az elég-e?!
2020. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát közjegyzői okiratba foglaltat.
2020. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tegnap még úgy szerettél volna élettársi viszonyból származó hivatalos jogokat, hogy megmondod a határőrnek, hogy együtt vagytok, nem tudtam őszintén, hogy mit gondoljak.


Nem tudom, gondolom igen, de fogod, felhívod a bukaresti magyar nagykövetséget, ott valószínűleg tudni fogják.

2020. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy így szeretnék. Nem tudtuk mi ennek a menete, és erre keres(t)ünk megoldást. Soha nem voltunk még ilyen helyzetben, hogy igazolnunk kéne, hogy együtt vagyunk, így konkrét információk nem voltak a birtokunkban. Most viszont muszáj lenne nekem is átmennem vele, így vált aktuálissá a dolog. És köszönöm a segítséged.


A vámot hívtuk, ők is csak 15.-e után tudnak konkrétumokat mondani, valószínűleg a magyarok átengednek így, a románok neccesebben, ezt mondták, de várunk még pár napot/hetet.

2020. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!