Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg derogáló magyarnak...

Tényleg derogáló magyarnak lenni Nyugat-Európában?

Figyelt kérdés

Igazából ismerőseimtől, rokonoktól hallok ezt-azt, akik kinn élnek, hogy milyen arrafele, de saját tapasztalatom is van. Nekem Ausztráliában élnek rokonaim, ők azt mondják, hogy semmiféle rasszizmust nem tapasztaltak mióta kinn vannak (már elég régóta, több, mint 50 éve települtek ki) és egyenlő félként kezelik a magyarokat pl az ottani skótokkal, írekkel, viszont a született ausztrálokkal nem tudom.. Kanadáról és az USA-ról is pozitívat hallottam ismerősöktől, hogy nagyon liberálisak bevándorlás szempontjából, talán a legliberálisabbak.

Én 1 évet élten Írországban, még középiskolában cserediákként, de az egy elég negatív tapasztalat volt. A családok, akiknél laktam, mind szóvátették, hogy magyar vagyok, például: A magyarok olyanok, mint a koldusok, vagy hogy: "Arrafelé nagyon szegények vagytok?". Volt egy osztrák fogadóhugom és ő is eléggé bemocskolt a fogadócsalád előtt: "Ausztriába ilyen kukásautó vezetők, meg takarítók a magyarok!". Szóval a rasszizmust így verbálisan megtapasztaltam ott, gyakorlatban annyira már nem, ugyanis nem dolgoztam ott, hanem iskolába jártam, de hallottam ottani magyaroktól, hogyha ugyanarra az állásra egy ugyanannyit tudó/ugyanolyan szakképesítéssel rendelkező magyar és született ír jelentkezik, akkor hiába lennének az ír anyagi igényei nagyobbak, őt vennék fel első kézből. De pl személyszerint az iskolában egyáltalán nem tapasztaltam a tanárok részéről rasszizmust. Sőt! Mivel tudták, mennyire szorgalmas vagyok (éjjel-nappal tanultam xd) és mennyire fontosak nekem a tanulmányaim és az iskolai életért is sokat tettem, együttműködő voltam, el is vittek egyszer egy olyan kirándulásra az ír parlamentbe, ahol én voltam az egyetlen külföldi! Ezt nem dicsekedésből írom, csak azért én úgy láttam, ha látják rajtad, hogy akarsz és ügyes, okos, szorgalmas, tehetséges vagy, akkor azért lehet ott is közel egyenrangúnak lenni egy helyi született állampolgárral?

A másik tapasztalatom Skócia (Ediburgh), egyetemen töltöttem kinn 1 évet (NEM erasmus, hanem ott kezdtem, csak nem tetszett a szak és hazajöttem) és ott abszolút semmi rasszizmust nem tapasztaltam. Mondjuk tény és való, hogy egy egyetemi közösség az egy emelkedettebb szellemi közösség és (jóesetben) nincsen ott kirekesztés, nyitottak a diákok. Plusz az is hozzájárult szerintem az ottani liberalizmushoz, hogy Edinburgh nekem kicsit olyan volt, mint Malmö - egy abszolút bevándorlóváros. Tényleg a világ minden pontjáról voltak ott emberek, nem csak tanulni, hanem dolgozni, élni is életvitelszerűen és nem csak a szar silómunkákat végezték, hanem voltak pl arab orvosok is, új-zélandi gyógytornász...stb. És személy szerint nekem volt kint egy csomó barátom-barátnőm (skótok is!!! akik nagyon befogadóak és nyitottak voltak felém és egy rossz szavuk nem volt a magyarságomra)

Szóval elég vegyesek az eddigi tapasztalataim, viszont hallottam barátnőmtől, aki kinn él a barátjával Ausztriába (szakácsok), hogy a főnök rendesen megszólja a magyarokat azon a munkahelyen, és az osztrákok is eléggé háát... nem annyira befogadóak velük.

Azért érdekelne amúgy, mert én gyógytornásznak tanulok és szeretnék kimenni majd Ausztriába egy pár évre (vagy huzamosabb ideg), miután elvégeztem ezt a szakot, és nem szeretnék állandóan arrogáns megjegyzéseket hallgatni, és kiközösítve érezni magamat ha kinn vagyok.

Mellesleg bennem nincsenek ilyen ellenérzések itthon, van pl egy bengáli háziorvosom, és elismerem a tudását, felnézek rá. De pl ha valaki azt mondja nekem, hogy van egy román vendégmunkás szomszédja, akkor már egy kicsit elgondolkozom, hogy ő rosszabb sorból van és nincsenek olyan jó helyzetben otthon anyagilag.. Szóval kérdés az, hogy külföldön (főleg Ny-Eu-ban) mennyire van meg ez az érzés felénk?

Köszönöm, ha elolvastad! :)



2020. júl. 1. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

"De pl ha valaki azt mondja nekem, hogy van egy román vendégmunkás szomszédja, akkor már egy kicsit elgondolkozom, hogy ő rosszabb sorból van és nincsenek olyan jó helyzetben otthon anyagilag."


Nem biztos, hogy román.

Lehet, hogy erdélyi magyar, akiknek az ősei már a honfoglalókat itt fogadták, mert mindig itt éltek, Erdélyben.


Primitívség lerománozni az erdélyi magyarokat.


Amúgy a honi liberálisaink tesznek arról, hogy ne legyen jó vélemény a magyarokról.

Nem beszélve a kisebbségi "menekültjeinkről", akiket aztán Bécsből, Londonból és Kanadából is kiutasítottak, ugyanazért, amiért itthon eljárás indult velük szemben.

2020. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Nyugaton elég negatív tapasztalatok vannak a magyarokkal.
2020. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1-es válaszoló:

Itt nem a románon van a hangsúly, hanem a vendégmunkáson. Lehet az moldáv, üzbég vagy bangladeshi, ha szakképesítést és tudást nem igénylő munkát végez, akkor kicsit le fogják őt nézni. (Szerintem) vagy legalábbis nem fog olyan színvonalon élni, mint egy szakma birtokában levő emberke

2020. júl. 1. 17:24
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Amint megtudják hogy magyar vagyok egyből meg kell magyaráznom hogy Magyarországon miért nem kedveljük a demokráciát.
2020. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
UK területén élek egy pár éve, eddig semmilyen megkülönböztetés nem ért csak mert magyar vagyok.
2020. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Te komolyan régi (gyarmat)birodalmak országaiban várod el, hogy az emberek ne legyenek rasszisták?


Ember!

A demokrácia és az egyenlőség csak a briteknek/íreknek/franciáknak/németeknek/stb van!


Magyarnak kuss!

2020. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ausztráliában senkit nem diszkriminálnak mivel ott mindenki bevándorló :D


Egyébként én nem tapasztaltam ilyet kivéve a c betűs kisebbségiekkel,őket nagyon nem kedvelik mivel a többsége erőszakos,drogfüggő és nem igazán akar dolgozni


De normális emberrel nem igazán,legalábbis én nem tapasztaltam

2020. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Írországban élek, sehol sem diszkrimináltak a származásom miatt. Tapasztalataim szerint ha az ember beszéli az ország nyelvét, tiszteletben tartja a helyi szokásokat, emellett nyitott és barátságos akkor nem ítélkeznek felette. Van egy bizonyos kicsi, de hangos réteg a kelet-európai munkások között, akik elég negatív reklámot csinálnak maguknak, illetve az emberek kíváncsiak arra, hogy mi zajlik épp otthon politikai szinten, de az emberek nagy része egyáltalán nem általánosít az ő viselkedésük alapján.
2020. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

Magyarnak lenni szégyen? Nem, semmiképpen nem az. Szégyen hatalomvágyból, kapzsiságból, féltékenységből megfosztani nemzeteket a múltjuktól, önbecsülésüktől, önállóságuktól, nemzeti értékeitől, szellemi hagyatékától, hitétől. Ez a szégyen! (Az egy másik kérdés, hogy miért alázzák meg folyton, rabolják ki most is és csonkíthatták meg büntetlenül ezt a kis országot, ha annyira jelentéktelen.)


Most már tudom, mi volt az, ami énbennem elindította ezt a folyamatot. A nyelv. Írás közben ébredtem rá, milyen csodálatosan kifejező a magyar beszéd. Micsoda mélységek és magasságok rejtőznek a szavak, hangok mögött és mekkora titkokat képes magában hordozni tökéletesen létrehozott felépítésével. Ez egy fiatal és primitív nyelv esetében egyszerűen lehetetlen volna. Ez a felfedezés magával hozta a keresést és aki keres, az talál. Lehet, hogy patetikusan hangzik, de én büszke vagyok, hogy az anyanyelvem magyar, mert számomra ez a Föld legtökéletesebb nyelve. Arról pedig, hogy mennyire számít a vérség, azt gondolom, hogy igazán az számít, ami a szívünkben van. Az vagyok, ami a szívemben vagyok.

2020. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó miért lett lepontozva?

Tény,hogy a csodás vezetők nélkül sokkal fejlettebb lehetne az ország

2020. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!