Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Brüsszelben élni?

Milyen Brüsszelben élni?

Figyelt kérdés
Most Bécsben élek már pár éve, nemrég viszont megkerestek egy brüsszeli álláslehetőséggel. (ITs állás egy EUs intézménynél) A fizetés nagyon jó, magáról a városról viszont sok rosszat hallottam. (pocsék közbiztonság, rémes közlekedés és ilyesmik) Szóval érdekelne, hogy aki él vagy élt ott, mi a véleménye.

2020. júl. 2. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Rémes a közbiztonság sok sok a 3.világbeli bevándorló. Csak akkor jó ott dolgozni ha az EPben dolgozol havi több millióért és megvédenek a testőrök.
2020. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

@1 "Ott". Szóval jól tájékozódtál egy M1 híradóból, mert nyilván pont ugyanúgy nem utazol, mint az összes többi Nagy-Magyarország matricás jobber.


A közbiztonsággal különösebben nagy gond nincs, Budapestet sem a Hős meg a Dankó utca alapján ítéled meg. Brüsszellel a legnagyobb baj az, hogy totálisan semmilyen. A legbelváros pár utcája szép, amúgy meg bármelyik flamand város ezerszer jobb hely.

Mondjuk Bécsnél még így is jobb, ott aztán tényleg nem laknék.

2020. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha nem mész direkt rossz környékre, nem fogsz találkozni erőszakos migránsokkal, vagy amit előszeretettel mutat a magyar híradó. Tény, hogy elég multikulti a város, amíg ott éltem, szerencsére nem keveredtem olyan környékre, amik a középkort idézik. Pl. kerültem Molenbeeket l, Anderlechtet, és a Gare du Nord környékét, ahol azért sajnos megtörténhet ez meg az, elég párhuzamos társadalmak tudtak kialakulni arrafelé. Mint minden nagyvárosban, Brüsszelben is vigyázni kell, nehogy kizsebeljenek az utcán. A betörések is gyakoriak, mind lakásokba (mondjuk a legtöbb helyen az ajtók és a zárak is olyannak, amilyenek), mind az irodákban. Még az EP-t is kirabolták a korona alatt... Elég gázul hangzik, de azért egyáltalán nem úgy kell elképzelni, hogy folyamatos rettegésben kell élni :D A történelmi belváros tényleg szép, viszont kicsi és összességében, ahogy az előző válaszoló is írta, nem egy izgalmas város. A főteret leszámítva nem is szép, arra ott van Brugge, Leuven, Gent vagy Dinant. A tömegközlekedés szerintem Brüsszelben jó, az ország kicsi, így a nagyobb városokba is igencsak könnyen el lehet jutni az Oostende-Brugge-Gent-Brüsszel-Leuven-Liége vasútvonalon, vagy ezekből a városokból átszállással akárhova. Autóval viszont Brüsszel tényleg katasztrófa, mindig dugó van mindenhol és idegbetegek a sofőrök. Az időjárás sem túl változatos, nincsenek nagy hőingások, télen a legalacsonyabb hőmérséklet talán a 0-2 fok, ellenben a nyár kivételével szinte mindig borús, esős az idő, ritkák a szép, napos napok.
2020. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
+ ha van kérdésed, nyugodtan kérdezz. Fél évet laktam ott és frissek a tapasztalataim.
2020. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Megy már megint a mocskolódás.

Attól hogy valaki nem Európában született attól nem rossz ember. Brüsszel semmivel sem rosszabb mint bármelyik európai város.

2021. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!