Kezdőoldal » Utazás » Európa » Leeds milyen letelepedés...

Leeds milyen letelepedés szempontjából?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem utazás kategória lenne, de ahogy néztem nem nagyon van megfelelő kategória itt.


Azt is tudom, hogy nem itt kell infókat gyűjteni. Végig olvastam már több honlapot, főleg angol nyelvűeket, csak mivel itt sok szó van kivándorlásról, gondoltam plusz infók innen sem ártanak.



Sokszor írják, hogy Észak-Anglia sokkal szegényebb, munkalehetőség, stb... szempontjából rosszabb.


Viszont Leeds nagyváros és több szavazáson is az Egyesült Királyság legélhetőbb városai közé került. Ami nagyvárosok esetén elég nagy szó.


Leeds ráadásul a második pénzügyi központ az országban London után és elég sok nagyvállalatnak is ott van a székhelye.



Inkább a kisvárosokra vonatkozik, hogy szegény, elmaradott vidék Dél-Angliához képest?



Illetve többször emlegetnek olyat is, hogy "tanulatlan, ostoba észak-angliai munkások vagy munkanélküliek". Van ennek bármi értelmes alapja?



Nyilván a munka a végzettségtől, tapasztalattól függ leginkább, tehát nem erre kérdezek most rá annyira, hanem általában a városra, életkörülményekre (ami nem csak a pénztől függ), emberek, stb...


(Brexit következményeit a munkavállalásra természetesen ismerem!)


Köszönöm hogy végigolvastátok, de rövidebben leírni nem lehetett és a válaszokat előre is.



2020. aug. 23. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem zavarna az angol időjárás akkor mindenképpen menj ki... Bármi jobb mint Magyarországnál
2020. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, én egy céges projekt miatt voltam ott pár hónapot - a munkaerőpiacról nem tudok nyilatkozni, viszont szerintem kifejezetten kellemes és élhető hely.
2020. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Leeds kifejezetten jó helynek számít, munka szempontjából is. Vannak rossz (román) környékek, azokat kell kerülni, minden más jó. Akkor éri meg igazán, ha egy 20 percnyire lévő kisebb városba költözöl és bejárogatsz dolgozni.
2020. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnézést a kései válaszokért!


Második válaszoló:

Kiküldetésen voltál? Az is jó igazából mert sok mindenbe beleláthattál úgy is. Illetve ezek szerint te sem fizikai munkát végeztél kint. Ezzel senkit nem akarok megbántani!


A közbiztonság, közlekedés, városkép, stb... tényezőket nézve inkább jó véleményed van róla?


Lakásbérlés szempontjából olcsóbb mint sok nagyváros, ugye? Londont nézve persze, tudom, sokkal.


Harmadik válaszoló:

Tőled is kb. ezeket kérdezném.


Te ott élsz most is?

2020. szept. 19. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Igen, erre fele élek, alig fél órányira a belvárostól. Kiskorom óta itt élek, jelenleg végzős egyetemista vagyok. Nekem röviden és tömören (angol viszonyokhoz képest) meglepően tetszik a város. Közlekedés, ha csak a buszokat nézzük, napi £5-os jeggyel a megyébe oda mész és annyit amennyit akarsz.. De a metro kártya érdemes, az mindenre jó és a havi nem olyan drága, 25 év alatt főleg megéri.

Belvárosban mindenhol drága az albi, szép árakat elkérnek egy 15m² garzonért is. Ha valami kisvárosba mész ami fél órányira van a belvárostól, akkor havi 500 fontért találhatsz jó kis kettő de akár három szobás kertesházat is. Kertesben sokkal élhetőbb az ország is

2020. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Igen, talált, programozó vagyok. A Brewery Wharf környékén volt a cég meg a lakás is amit béreltek nekem, nekem bejött, jól éreztem magam.
2020. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy ilyen soká írok vissza, nem jártam erre.


Én éppen úgy láttam, hogy a nagyvárosokhoz képest, főleg Londonhoz mérten olcsóbb.


Természetesen nem belvárosba, hanem kintebbi részre települnék, de nem szomszédos városba azért.


A közlekedése tehát árban jó, de a gyakoriság, behálózottság is?



Egyébként Észak-Anglia bármiben rosszabb szerintetek mint Dél-Anglia? Mert ez a talán csak sztereotípia elég erős, ahogy én látom.

2020. szept. 27. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!