Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha már átestem a koronavíruson...

Ha már átestem a koronavíruson, akkor utazhatok külföldre karanténkötelezettség nélkül?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónappal ez előtt lettem ismét negatív, így (szinte) semmi esélyem, hogy ismét elkaphassam. Hallottam olyat, hogy 6 hónapig jogilag nem fertőződhetek újra, így szabadon utazhatok külföldre. Ez igaz?

Csak egy rövid látogatás lenne az egyik határos országba, kifelé nem lenne gond, viszont itthon semmiképp sem szeretnék ismét karanténba kerülni.



2020. okt. 16. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Ennek szerintem még nincsen pontos szabályozása, egyelőre a járvány megfékezésénél tartunk, nem ott, hogy aki már átesett és (szerinte) nem tud újra megfertőződni az hogyan tud kényelmesen utazni.


És egyébként ezt még semmilyen tudományos kutatás nem mondta ki hogy aki egyszer már elkapta az nem kaphatja el újra. Ez attól függ hogy a tested az első megbetegedéskor mennyi ellenanyagot termelt és ha annak jó magas a száma akkor védelmed van valóban addig, amig a testedben ott van az ellenanyag.


Úgyhogy józan paraszti ésszel szerintem egy magas érzékenységű szerológiai tesztet kellene csináltass és ha azon az látszik hogy magas a koronavírus antianyagszám a testedben akkor elvileg - hangsúlyozom elvileg - szabadon kellene hogy mozoghass.

2020. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
A különféle információk nem egyértelműek, de többségében van az a vélemény, mely szerint a betegségen átesés nem eredményez tartós védettséget. Nem tudok érvényes rendeletről, ami különbséget tenne ismert és nem ismert esetek (beteg volt/beteg/egészséges) között ebben a tekintetben. Aki beteg az nyilván nem utazhat.
2020. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy rosszul tudom, de úgy hallottam, hogy aki féléven belül bizonyítottan átesett a fertőzésen, az utazhat karanténkötelezettség nélkül. Gondolom, valami igazolást kell benyújtani, vagy felmutatni a reptéren, a pontos részleteket nem ismerem.
2020. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
a kutyát nem érdekli hogy átestél már rajta, akkor is karantén lesz
2020. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha Magyarországra visszatérsz biztos, hogy nem kell karanténba menned.
2020. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

"Hallottam olyat, hogy 6 hónapig jogilag nem fertőződhetek újra, így szabadon utazhatok külföldre."


Jogilag nem fertőződhetsz újra? 🤣🤣🤣 A vírus vajon ismeri a magyar jogrendszert? Vagy ez nemzetközi jog? Na és ha mégis megbetegszel újra, akkor beperled? 🤣🤣🤣

2020. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Eléggé változóak a vélemények, de köszönöm mindenkinek!


Kedves 6os! Nyilván igazad van, a jog nem mindig tökéletesen életszerű, viszont az életünket ez szabályozza. Ha tényleg létezik ilyen, akkor miért ne használnám ki? (Nem olyan helyre mennék egyébként, ahol veszélyesebb lenne, mint itthon.)


Tudom, hogy tudományosan semmi nem biztos ezzel a vírussal kapcsolatban, és tényleg el lehet kapni újra, de most nem ez a releváns, hanem a külföldről haza utazás jogi szabályozása. A kérdésem csupán erre az információra irányult. Erre választ sajnos hivatalos dokumentumban nem találtam.


Még várom a további tapasztalatokat/információkat ezzel kapcsolatban!

2020. okt. 17. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól függ hova utazol és ott mi a jelenlegi szabályozás!
2020. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

(Karantén és teszt kötelezettségre vonatkozik)


"arra a személyre, aki a Magyarorszra való belépés során hitelt érdemlően igazolja, hogy a határátlépésre jelentkezés napját megelőző 6 hónapon belül a COVID-19 betegségen átesett."

2020. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Miz ujs?


Ez az ervenyben levo mai nappal hatalyos jogszabaly. Nincs kivetel...

[link]


Nemrwgen halt meg az eldo olyan beteg, aki aprilisban koronas lett tulelte es most osszel megint es belehalt. Ennyit a vedettsegrol. Ok rakos is volt, de rakos volt az elso alkalommal is.

2020. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!